Potreban broj poena za ocenjivanje definicija

  1. Ograničavanje odredjenim, to jest novim autorima.
    Jednostavno ima previše multija koji služe isključivo za hejtovanje ili za lajkovanje. Uslovljavanjem sa poenima potrebnim za ocenjivanje, smatram da bi definicije dobile na težini.
    Mislim da ni Vukajlija ne bi ništa time trpela, jer već ima na hiljade autora, čiji glasovi imaju težinu i koji prelaze bilo koju postavljenu granicu. Tako da bi time kvalitet dobio pravu potvrdu kvaliteta, a škart bi sa pravom bio škart. Jer su o tome sud doneli provereni autori.
    Jednostavno sprečile bi se situacije, da se isfrustrirani, banovani ili obrisani autor, pojavi sa multijem i opali redom po minusima. Ili situacije kada odlične defke startuju sa skorom 0:5 ili gore, samo zato što eto, u tom momentu su se zadesili njih 5-6 koji su ljuti na tamo nekoga zbog svoje neke definicije koja je obrisana, zato što su banivani, ili jednostavno ne gotive nekog autora jer ih je kritikovao.

    Ovim ograničenjem bi se po meni jako poboljšao kvalitet i merodavnost ocenjivanja. Jer i onaj koji hoće da hejtuje, moraće prvo da osmisli nešto kvalitetno, a kada dodje do granice potrebne za ocenjivanje defki, smatram da mu neće biti do hejtovanja, jer će biti zadovoljan. A onaj koji nije u stanju da osmisli bilo šta valjano, on neće ni biti prilici da sudi drugima o kvalitetu njihovih defki....

    EDIT: Posle konsultacija sa odredjenim autorkama, a i zbog primedbi na samom predlogu, evo neka bude predložena granica izmedju 50 i 100 poena za zbir definicija. Kada za čet treba toliko, smatram da ni za ocenjivanje i osudjivanje nije strašno da se ima toliko. A i sa tom granicom bi se sprečilo registrovanje zbog pukog hejtovanja. Opet bi koliko toliko autor morao da se potrudi da doprinese sajtu, ne bi li ostvario pravo da ocenjuje druge....

  2. Lepo prestaneš da pišeš i boli te tuki za ocenjivanje.
    Čak i kad bi se Kaizen uradio nekim teškim drogama i prihvatio ovaj predlog defke bi imale skor od pešes pluseva i dvatri minusa, one do jaja bi već imale skor 7-0.

  3. Treba ukinuti definicije!! Samo posteri i u kurac!

  4. Ne kapiram te tucan kamen... Pričaš kao da se Vukajlija juče osnovala, i sad je tu 10 dobrih autora i 150 losih.... Čoveče vukajlija do 2000 mesta na rang listi ima ljude koji ispunjavaju barem prvi uslov od 300 poena... Tako da ne vidim u čemu je problem... Budi ocenjen, budi koliko toliko kvalitetan, pa onda ocenjuj. 300 poena je 5-6 dobrih defki. Onaj ko nije u stanju da napise 5 dobrih defki, smatram da nema prava ni da sudi o drugim defkama

  5. Definicije čita 10 afirmisanih autora daj Bože i ostalo šta naleti povremeno, oko čega se ti opterećuješ...

  6. Prvo mi definiši afirmisan autor? Kao što vidiš gore napisano, za mene je afirmisan i onaj sa 300 poena. Pa neka bude i 100 poena, ali neka zasluzi da spamuje i hejtuje, a ne da mu je samom registracijom omogućeno da omalovažava nečiji trud, u koji je uloženo stotine sati i stotine dana... A po tvojoj priči Vukajlija ispade, srednje žalostan sajt

    I ja se time ne opterećujem ništa više nego ti, jer ni ti, ni ja, niti bilo ko drugi, ne bi bio ovde da mu nije stalo do tudjeg mišljenja. Što reče jedna autorka odavde, mogu ja i da pišem za svoju dušu, ali ipak mi je draže kad me drugi pohvale. Zato po meni je to foliranje kad kažeš, kako se neko opterećuje a dobro znaš da i ti, kao i većina kada izbaci defku, narednih par sati provedeš prateći skor iste ili istih

  7. Zato po meni je to foliranje kad kažeš, kako se neko opterećuje a dobro znaš da i ti, kao i većina kada izbaci defku, narednih par sati provedeš prateći skor iste ili istih

    Otkad ja ovo ne radim brtaeeeeeee...jednostavno, toliko pišem da ne stignem sve da ispratim hahha

  8. ima previše multija

    НИКАД НЕМА ПРЕВИШЕ МУЛТИЈА

  9. брате, и овако је у задње време фест ако добијеш 10 оцена, овако ће бити скор три један и готово.

  10. Добра дефиниција ће остати жива: сад, да ли ће имати скор 30:5 или 20:15 због таквих хејтера, то и није толико битно. А неретко се деси да добра дефиниција набере скор 20:0 или 30:0, тако да та теорија о дежурним хејтерима нема неког основа. А и не значи да само такви аутори лупају минусе, раде то и ови виђенији.

    Друго, погледај насловну страну. Одабране дефиниције у просеку наберу 500-600 плусева, шта мислиш ко то даје? Бар половину од тога дају аутори који само оцењују и ударају штикле.

    Ја, рецимо, се не бавим постерима и реакцијама, и ретко их оцењујем, осим одабраних. По тој логици, ја немам ниједан плус за постере, не смем да оцењујем постере. Не иде. А постоје одлични реакционари и постерџије који се слабо баве дефиницијама, не би било у реду да немају право да оцењују дефиниције.

  11. Ograničavanje odredjenim, to jest novim autorima.
    Jednostavno ima previše multija koji služe isključivo za hejtovanje ili za lajkovanje. Uslovljavanjem sa poenima potrebnim za ocenjivanje, smatram da bi definicije dobile na težini.
    Mislim da ni Vukajlija ne bi ništa time trpela, jer već ima na hiljade autora, čiji glasovi imaju težinu i koji prelaze bilo koju postavljenu granicu. Tako da bi time kvalitet dobio pravu potvrdu kvaliteta, a škart bi sa pravom bio škart. Jer su o tome sud doneli provereni autori.
    Jednostavno sprečile bi se situacije, da se isfrustrirani, banovani ili obrisani autor, pojavi sa multijem i opali redom po minusima. Ili situacije kada odlične defke startuju sa skorom 0:5 ili gore, samo zato što eto, u tom momentu su se zadesili njih 5-6 koji su ljuti na tamo nekoga zbog svoje neke definicije koja je obrisana, zato što su banivani, ili jednostavno ne gotive nekog autora jer ih je kritikovao.

    Ovim ograničenjem bi se po meni jako poboljšao kvalitet i merodavnost ocenjivanja. Jer i onaj koji hoće da hejtuje, moraće prvo da osmisli nešto kvalitetno, a kada dodje do granice potrebne za ocenjivanje defki, smatram da mu neće biti do hejtovanja, jer će biti zadovoljan. A onaj koji nije u stanju da osmisli bilo šta valjano, on neće ni biti prilici da sudi drugima o kvalitetu njihovih defki....

    EDIT: Posle konsultacija sa odredjenim autorkama, a i zbog primedbi na samom predlogu, evo neka bude predložena granica izmedju 50 i 100 poena za zbir definicija. Kada za čet treba toliko, smatram da ni za ocenjivanje i osudjivanje nije strašno da se ima toliko. A i sa tom granicom bi se sprečilo registrovanje zbog pukog hejtovanja. Opet bi koliko toliko autor morao da se potrudi da doprinese sajtu, ne bi li ostvario pravo da ocenjuje druge....

    predlog nije nov, probano nesto tako pre par god, ne valja. nije dobro ogranicavati nove autore na definicijama, slabo se pise i ocenjuje i ovako.

    mozda ogranicenje pravljenja postera ili reakcija - ne definicija (da prvo imas neki pozitivan skor na def), al i to se nije dopalo vlasniku sajta.

    pozdrav.

  12. al i to se nije dopalo vlasniku sajta.

    У преводу, Кајзена боли курац. хе хе

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.