Komentatorska sekta: društveni fenomen ili opšta zabluda?

  1. Ма нормално је, донекле, да кад људи који иначе коментаришу на форуму-чету, наставе то и у коментарима. А у већини случајева је то иста тематикао као на форуму-чету, невезано за дефку.

  2. Ja moljakam za pluseve inače. Još se ne jebem za iste, mada niko mi ne veruje jer imam puno odabranih pa svi misle da sam se jeb'o za njih.

  3. Još se ne jebem za iste

    Би ти ал' не смеш...Ела би ти одсекла мушкост :)

  4. Ма нормално је, донекле, да кад људи који иначе коментаришу на форуму-чету, наставе то и у коментарима. А у већини случајева је то иста тематикао као на форуму-чету, невезано за дефку.

    Pa da, ali zamisli samo ovde se dobijaju plusevi i rank raste, a tamo ne i onda ljudi koje generalno boli kurac za pluseve i za rank, jer su skroz kul, kukaju svuda po sajtu kako ljudi sebi nabijaju pluseve (za koje ih boli kurac ponovo da naglasim) kroz komentare.

  5. Би ти ал' не смеш...Ела би ти одсекла мушкост :)

    Bogme da ti kažem, bilo bi čupavo lololo

  6. Pa da, ali zamisli samo ovde se dobijaju plusevi i rank raste, a tamo ne i onda ljudi koje generalno boli kurac za pluseve i za rank, jer su skroz kul, kukaju svuda po sajtu kako ljudi sebi nabijaju pluseve (za koje ih boli kurac ponovo da naglasim) kroz komentare.

    Па реално, нико ти не гарантује да ће ти коментарисање донети плус, хоће ако је добра дефка, али ако је лоша, накупиће минуса па да је и Страја избаци на твиту. :)

  7. Johnny Kurajber
    Bogme da ti kažem, bilo bi čupavo lololo

    Знам, чупала би ти нокте на живо лолололо

  8. ŠTA JE SEKTAŠI UĆUTALI STE SE? JEHOVA JE LJUT, DISKUTUJTE BRE

  9. spavamo popodne, to povećava sposobnosti komentarisanja za dva levela

  10. Idem malo da lejferišem, čisto da mi se malo o'ladi kompjuter, pa večeras ponovo nastupam.

  11. ŠTA JE SEKTAŠI UĆUTALI STE SE? JEHOVA JE LJUT, DISKUTUJTE BRE

    Evo nas. Gde treba da se komentariše?

  12. Evo nas. Gde treba da se komentariše?

    Eno može kod JokeOkeMCXXIII, dečko ima potencijala.

  13. Komentarisali, eno i kod tebe, dalje?

  14. samo da vas obavestim da mali ker dogistajluje velikom kerecom kurcinom

  15. Pošto sam pokrenuo ovu temu a nisam ceo dan bio pri računaru, red bi bio da odgovorim i ne ispadnem pizda koja beži. Čak sam mislio i ovo sutra da pišem jer sam sad premoren, ali napisaću i ovako sjeban.

    Pre svega, krivo mi je što su se Agilni i Kurajber pronašli prozvanim u vezi "komentatorske sekte", iako su brojevi komentara, da kažemo, u korist te teze. Elem, desetak ljudi s Vukajlije sam upoznao, s njih možda pet sam prozborio duže od pet minuta i najiskrenije mislim da je Kurajber jedan od članova koji su zaista najviše dali ovom sajtu (ok, on je i dobio, lolo). Ne mislim tu samo na više stotina odličnih definicija koje je napravio, već na real-life angažman van tastature. Koliko sam upućen, on je organizovao VOS i prateće manifestacije gde je legija s velikim brojem letargičnih vukajlijaša izašla na teren. Dakle, on je okupio sve (nas) seratore i izveo na beton i samo to je dovoljno da ja njemu apsolutno ništa ne zamerim do kraja bivstvovanja na ovom sajtu. S Agilnim je ta ista priča. Prozborio sam s njim par reči pre nekoliko meseci i apsolutno nemam šta njemu da zamerim. Baš iz tog razloga mi je krivo što sada ispada da Agilni i JK siluju komentare ne bi li napucali skor, a verujem da to velika većina razumnih ne misli.

    Drugo, iako je malo delovala pretenciozno, ova tema ipak ima za cilj podizanje kakvog-takvog kvaliteta na sajtu, na koji (iako ga nekad ispljujem) ipak redovno dolazim duži vremenski period. Dakle, ovo je brižna akcija koju sad preduzeo. I ja nekad ostavim generički komentar kad mi se definicija svidi i nema neke mane. Prosto rečeno, nisam ni ja neki kritičar da vršim jebenu recenziju koja će biti duža od same definicije. Ali realno, malo je trulo da kad odem na tab "komentari" i vidim čet tamo gde mu nije mesto, nekako mi izgleda simptomatično. Kao što neko reče, na četu jesu govna, ali su barem lokalizovana i ne utiču direktno na kvalitet sajta.

    I treće, moram da stanem u Čakovu odbranu, pošto je zauzeo stav koji je u manjini. Neko možda 'oće da ga predstavi kao minera, ali taj isti Čak je, koliko sam upućen, među najčešćim učesnicima real-life eventova ljudi s Vukajlije, tako da onda i nije on neko koga savršeno boli kurac za ovo mesto i želi da ga sjebe. Nije savršen, ali je naš. :)

    Suma sumarum, nikome ne smeta konkretna i "nekomercijalna" kritika, ali je neophodna određena doza ozbiljnosti, pošto je ovaj sajt postao brand, a samim tim već se pojavljuju kopije koje NIKAKO ne smeju ugroziti kvalitet koji je Vukajlija izgradila. To je poenta svega ovoga. Malo se prosrah ovako umoran, ali morao sam se iserem na asfalt. :*

  16. A ja? Mene ni da pljuneš? Razočarao si me i kao čovek i kao komunista! :)

  17. Bruce, definiši to :) Drugu rečenicu

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.