Posavetujte sa Vašim apotekarom

  1. Mast amonijum sulfogirodalat 10 %
    ili jednostavno tražiš crnu mast u apoteci. Ali smrdi užasno.

  2. Leteci, i govno bih mazao samo ako pomaze :)

    Probacu to :)

    A zasto smrdi? Amonijum ima u sebi :) To izaziva smrad..

    Gugi, pevete.

  3. неам времена да читам све, шта је фора са гугијем, што га лерате?

  4. Sxomaro bato.
    Sam se javio za ovo, farmaceut je, apotekar i sam se ponudio da nam pomaze :)

  5. O PAA..
    E gugi, ima neka krema ili mas' protiv upala?
    Poceli trenizi, upale krenule ne mog' se pomerim.

  6. Gugi ti je na moru...

    A za upale, š'a da ti kažem, samo radi, treniraj, poći će za par dana, a posle ih nećeš ni dobijati... jer to je samo nakupljena mlečna kiselina, nema tu povrede ili nešto slično... :)

  7. sale,prodje to brzo samo od sebe

  8. Znam sta je i kako prolazi :)
    ali mene svee boli, a iam posla kilo..

  9. Sale... najbolje ti je da uzmeš aspirin, ako ne njega, onda nešto kao paracetamol, samo nemoj da preteruješ... plus konjska mast i masiraj. To ti je to. Ja za druge varijante nisam čuo.

  10. Andoli su ti najbolji a ako nećeš lekove rokaj magnezijum i on opušta mišiće al nije baš isti efekat. I konjska mas dakako, jebe keve.

  11. E baš mi je ovo trebalo. Treba mi nešto za spavanje. Skoro svaku noć zaspem oko 3,4 sata i uvijek se budim izmedju 6 i 7 i posle jedva odspavam još sat, sat i po. To je za mene malo sna, jer mi je nekad trebalo 7 sati minimalno.

  12. Vesnam, savetujem da NE uzimaš lekove za to, nego prvo probaj da se fizički dobro izmoriš, odeš npr. pola sata na trčanje, ili na plivanje, voziš bajs... probaj, sapvaćeš kao mala beba... :)

  13. Idi na more, ja imao problema sa nesanicom vrlo slično ko ti i to je trajalo nekih 7-8 meseci. Otišao na more 10 dana i vratio se ko nov, spavam ko beba sad :D

  14. КАКО ДА СЕ РИЈЕШИМ ЈЕБЕНИХ КОМАРАЦА ИЗ ПРОКЛЕТЕ СОБЕ?

  15. voziš bajs...

    Vozim svako veče. Ma ne bih ja tablete pila, mislila sam da mi nadjete neki narodni lijek za to.
    Meni to traje od početka raspusta otprilike.

  16. Vesnam, samo se trudi da ležeš u isto vreme. Zajebi lekove ili slična pomagala za spavanje, to je opaka navlakuša. Vrlo lako ti pojebu "sistem", posle se jako teško vratiti u normalu, tj. navići se da spavaš bez njihovog dejstva, da tako kažem.
    Ono, probaj da pogasiš sve po kući, nemoj da pališ tv, a pre kreveta, probaj da popiješ toplo mleko i med ili lipov čaj sa medom. Jer med pokreće procese u organizmu, on ti popunjava depoe šećera u organizmu, što u neku ruku povlači i mirniji san...
    što se tiče fizičke aktivnosti, potrudi se da nemaš nikakvu veću fizičku aktivnost bar 2-3 sata pre spavanja, jer procesi koji se pokrenu tokom treninga neće stići da se "ugase" u tom periodu, što opet, može za posledicu da ima, gore navedeno, da teško zaspiš.

  17. Čaj od matičnjaka sa medom npr. Moš i od kantariona al onda ne smeš na sunce da izlaziš pa nije baš preporučljivo za leto.
    Al ako moš da piješ čajeve na plus trista.

  18. Riho, zapali par kašika kafe u pepeljari... da vidiš kako štrikaju insekti iz sobe....

  19. Ma nije problem, mogu uveče popiti čaj, ali ne znam oću li naći te čajeve. Lipov imam, samo da kupim med. Ali ne znam, ne vjerujem baš da bi to pomoglo. U svakom slučaju bolje je rešenje nego tablete a i ne košta me ništa da probam. Fala ljudi.

  20. Matičnjak imaš u svakoj apoteci i nije skup. Lep čaj, ukusan. On je za blaži oblik nesanice jer smiruje živce i kolko znam ne stvara zavisnost. Al raspitaj se. Trebalo bi da radi posao.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.