Prijava

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHH

Juče sam došla do užasnog zaključka da moj desetogodišnji brat ništa ne čita. Ili igra PES, ili igra fudbal napolje, ili gleda utakmice na teveu, ili lepi sličice fudbalera u album.
Što je nedopustivo. Juče sam gledala po kući ima li nekih dečijih knjiga, i nađoh "Družina sinji galeb" i dadoh mu, ali on pročita pola prve strane i odustade. :/
Ne mislim da treba da bude mali knjiški moljac ko što sam ja bila, što je loše, jer sam se sad zasitila knjiga i slobodno vreme blejim na netu, al' treba da čita, ipak to širi vokabular i pomaže kasnije u životu.. Ne znam kako da ga nateram da počne. :/

Pomiri se sa time da možda nikad neće čitanje staviti u istu kategoriju zadovoljštine kao fudbal ili slično. Ja sam takav prvi. Nisam se realno načitao knjiga, niti planiram u skorije vreme. Nije da mrzim da čitam, samo mi jako teško nešto zapadne za oko od knjiga, a kad se to desi, pročitam je u roku od par dana. Jebiga, meni lično nikad čitanje neće biti na istom nivou zabave kao fudbal, sviranje gitare, pevanje, pisanje pesama i slično. Nemoj ga maltretirati, ako mu to jednostavno nije dovoljno zanimljiva rabota.

Dzek London - neko je vec napisao na prvoj strani teme... Recimo, krenuo bih sa "Price s juznih mora", bas zato sto su krace price, pa te lepo namame.
Mislim, jeste da je vecina opusa doticnog latentna komunisticka propaganda, ali su stvarno zanimljive price, a dobro je za decu, jer dosta toga moze da se nauci o svetu. I bas te tera da citas dalje.