Prijava

Nekad su malverzacije bile zabranjene, dok su sad baš legalizovane. Izdali ste underground! Ako želiš biti jebač, moraš joj skinuti čak i brus ludilo je na snazi. Pošto narušavam sveprisutnu guzoljubačku idilu, neću dalje kvariti.

Jednom sam i ja imao stil, ali sam dao jednom rodjaku, tako sam ostao bez stila pa više i ne pišem. Čujem da je zavrio u Čadu, dakle, Srbija do Čada.

Uzeh da čitam nekoliko dobro kotiranih autora i shvatih da su definicije gotovo identične, kao da je ista osoba pisala. To se da primetiti i po naslovnoj strani. Stil pisanja, teme, stilske figure... sve je gotovo isto. Primeri, dijalozi u istim, sve je previše deja-vu.

Uporedio sam sa definicijama dok je bila na sajtu ekipa koja je napustila sajt, bilo je takođe slično, ali ne u ovoj meri. Da li ljudi ovde pišu da bi se dopali ciljanom autoru, ili je to samo slučajnost spontanosti njihovog pisanja. Zbog čega i izuzetni aktivni članovi pate od "Guy Ritchie sindroma" i eksploatišu stare genijalne definicije kroz nove? Zbog čega novi članovi toliko žele da liče na starije autore? Možda sam opet u zabludi? Postoji li mainstream? Utiče li ovo na kvalitet sajta, ako ovo gore opisano i postoji?

Ovde se piše ono što donosi pluseve, a ne ono što želiš da napišeš, pa da za to, onako uzgred dobiješ i pluseve ukoliko si napisao nešto što ima i nekakav kvalitet.
Onda se vremenom smoriš od pluseva, pa odeš, kao ta ekipa.

A onda dođu novi koji hoće pluseve, pa udare da kopiraju te koji ih imaju dosta(jer je to proveren način za dobijanje istih), pa tako sve u krug.
I tako se sve na kraju svede na jedno te isto u više verzija. I onda ti dosadno kad čitaš.

Nikad nisam kopirao nekog...vidi se iz mog opusa lololo

paninaro
provirona samo treba ignorisati i on vremenom nestane

Baš smo krenuli putem pomirenja i uspostavljanja boljih bilateralnih odnosa, a ti tako mučki vraćaš.

Baš smo krenuli putem pomirenja i uspostavljanja boljih bilateralnih odnosa

ruku pod ruku

Дај имена.

Елем, не бих звао то плагирањем, трибјутом или слично. Пази, ти и у књижевности имаш правац који следе појединци, отприлике, на Вукајлији имаш пар струја дефинисања и свако дефинише на начин на који му се свиђа да дефинише нешто. Тако да теоретски, мало људи одавде је заправо започело неки "правац", али свакако је пуно људи одавде који следе исти. Јер пази, овде дефинишеш, дефиниција није баш уметнички исказ и сем неке оригиналности у погледу текста који напишеш, фазона и мисли које извалиш, ти немаш претерано много места за оригиналност у погледу форме дефиниције. Или пишеш кратеж или пишеш тексташку дефку или игру речима и нешто. Е сад, у оквиру тог текста не би требало да буде "плагирања", јер сам текст треба да буде оригиналан и да не буде бесомучно обртање истих фазона, и коришћење истих "духовитости" што јако често, временом постане случај са ауторима са великим бројем дефиниција. Такође, што више читаш, било шта, па и новине, твој фонд речи се повећава и након неког времена се гради стил. Рецимо, јако, јако велики број из првих сто мојих дефиниција је срање сада када их читам. Из других сто је већ другачија ситуација.

Али кажем ти, на пример, на развитак мог стила писања је много више утицао па приличан број озбиљнијих књига које сам прочитао током боравка овде, као и одрастање у неку руку (дошао сам овамо са 17 година, а сада имам 21), него било који аутор одавде. Па и у књижевности се у опусима појединаца види велики утицај старијих "колега". Само је поента да не ископираш тај стил, већ да изградиш сопствени. А утицај није ништа лоше. Е сад, ко је колико у томе успео не знам. Не знам ни сам колико сам изградио сопствени стил, и да ли је тај стил уникатан или не. Али пишем онако како ми се свиђа, и не пишем често, и то је то.

Da ne ispadnem pizda, objasniću. Nekada su svi kopirali Delevru. Čitam tadašnje aktivne definicije, sve se htele da liče na njegove. Delevra je po meni među 10 najboljih autora ovde i uveo je neke fraze i stilske figure, u to nema sumnje. U isto vreme, možda malo kasnije, Burzum je bio prvi na listi. Mnogi su počeli "iz keca u dvojku" definicije da pišu i da na silu pokušavaju biti Burzum. Pacov je danas poslednji koji baštini Burzumov pristup, dok se veoma skoro pojavio autor koji piše identično Burzumu, Nienna. Čak su ljudi mislili da je to čovekov dupli.

Elem, danas svi žele biti Kurajber i pišu potpuno identično čoveku. Kurajbera sam upoznao, imam izuzetno mišljenje o čoveku iako nismo mnogo vremena proveli u razgovoru, već sam pomenuo koliko je njegov i "spoljašnji" doprinos sajtu, ali previše ljudi kopira njegovo pisanje i samo ponašanje. Njegovu definiciju mogu da prepoznam po nekim figurama i 2/3 definicija su suvi kvalitet. Više autora u poslednje vreme ne mogu da razlikujem pošto pišu iste definicije: Andors, Count Zero, nesss (njega po linkovanju prepoznam), Al Bandi... to sam se iz cuga setio.

Takođe, međusobno ljubljenje guzica u komentarima je toliko degutantno da i na lošu definiciju, vidno lošu, ista ekipa stavlja "hahaha, vrh, kume+++" komentare. Došao je momenat da ne možeš čoveku reći da je preterao bez da se on naljuti. Nisam ja ovde bitan, ovo je samo moj sud, ali to se da videti.

P.S. Provirone, ne seri! (čisto da preduhitrim)

Nači Doktorb, Bojsi, Asat, Sejo, Glavni, Bili, Rezervar - kratežne ajkule lolololo

Moram dodati da je veoma primetna pojava u poslednje vreme batagugisanje, koje srozava ozbiljnost ovde na najniže grane.

Ja Vučicu bez problema prepoznam kad napiše defku.

i ponekad uleti neki kit u tu ekipu :)

Нем' појма, Френки ми није међу омиљеним ауторима, то јест, можда је некада и био, али је онда почео да врти форе на риплеј. Бурзум до јаја пише, и јесте један од најбољих, али кад бих копирао његов стил, то би изгледало превише вештачки, то јест, моје дефке у том фазону би биле срање. А Џони јесте одличан аутор.

Мада не знам, људи тако вероватно пишу кад желе да напредују. Кад престане да их боли туки за то, онда изграде свој стил, или како год. То јест', можда и јесте то случај са људима који на ранг гледају као на такмичење. Али кога боли курац за то.

Krateži su svi gotovo isti, dosetka i tu nema mnogo prostora za pravljenje stila, ovo sam mislio na "ozbiljnije" definicije.

Али ајде, да се не претвори тема у анализирајте аутора...

Елем, шта знам, не читам толико дефиниције у последње време па немам појма шта се дешава овде. Мало сам испао из токова. Генерално, дођем овде када имам нешто озбиљније да радим, али ме мрзи. Не знам каква је ситуација, знам само да су у једно време кидали и Кафка и Амантино и Цепач Атома и слични. И да је вероватно много аутора било и под њиховим утицајем.

Kafka i možda Gručo su autori koje, koliko god da pokušavaš, ne možeš isplagirati. To je moj sud, pošto su to dva nosioca najboljeg humora na ovom sajtu. Čak je i Kafka stvorio Pantelu kome se danas smeju široke narodne mase, ali trenutno kad uzmem da čitam, sve su definicije više nego slične. Ovo je poslednja ovakva tema koju sam otvorio, pošto sam već dovoljno poštovalaca nabio za vrat, ali ljubljenje guzica previše je degutantno. Ostavim i ja komentar ako je nešto zaista kvalitet, nisam neka retardirana snobina, ali ovde je minus i negativna kritika znak da se internet prijateljstvo ugasilo.

Генерално се скратио ауторски фонд на Вукајлији. Ако се погледају аутори који стварно нешто и ураде, још их је мање.

И онда ако гледаш те ауторе за које сви знају, сврстаћеш их у неколико група према стилу писања. И сам сам неколико пута гледао нечије дефиниције и нисам могао да верујем да их ја нисам написао, и мене су неколико пута мешали са другим ауторима, кад су били сто посто сигурни да је неко други то написао док нису оценили.

Ал то је сасвим логично и нормално. Нико никог не плагира, него се једноставно нашли људи са сличним стилом писања. Кад гледам дефиниције неких са којима ме мешају, ја могу да приметим где се разликујемо, иако неко споља можда и не би могао да примети.

А како имам посао где много морам да пишем, сасвим сам сигуран да стил писања нисам развио на Вукајлији, као што сам сигуран да ме неко други није плагирао, јер сви они имају своје животе. Било је пар покушаја копирања неких популарнијих аутора који се увек заврше неславно, јер свако ко хоће нешто на силу, увек пропадне, јер све усиљено буде глупо генерално.

На почетку кад сам почео да пратим неке ауторе који имају сличне стилове писања, мешао сам их док нисам оценио. Сад могу без грешке да их разликујем управо по неким ситницама које их одређују, ма колико слично да пишу.

И опет понављам да на Вукајлији има онолико стилова колико има и аутора, ал како се фонд аутора смањио, онда се више примећују неки који негују сличан стил писања, јер се мањи круг људи обрће на насловној, у коментарима и остало.

Nači Doktorb, Bojsi, Asat, Sejo, Glavni, Bili, Rezervar - kratežne ajkule lolololo

Možda sam bio, više nisam. :)
Slažem se s Remeom. Kad sam došao ovde sam pisao krateže i defke kojih me je sada sramota, izgradio sam neki stil pisanja koji nisam primetio da neko toliko koristi i cepam tako, nemam razloga i potrebu da menjam to. Ne pišem zbog pluseva, pišem zbog sebe, ako vam se sviša super, ako ne, čitajte dalje.

Što se tiče same teme, mišljenja sam da to nije ni legalizovano plagiranje, ni tribute cenjenom autoru, već pronalaženje neke vrste etalona kako bi defka koja se napiše trebala da izgleda. Možda bi neko voleo da piše kao Kurajber i da mu defka izgleda kao Kurajberova, iako možda ne ceni samog Kurajbera. Jednostavo čovek vidi stil pisanja određenog autora i ne kaže "hoću da pišem kao ovaj autor", već pomisli "voleo bih da mi defka izgleda ovako".

Прови, што те уопште боли курац кога си набио на врат, јебеммуматер. :Д Мислим, није да је ико од нас битан у твом животу. Реално, ја волим овакве теме. До јаја су. Мало уздрмају људе које погоде, и тако, буде то интересантно.

Сад могу без грешке да их разликујем управо по неким ситницама које их одређују

Kada čitaš dovoljno, na kraju dođeš do ovoga. Danas zaista najbolju prođu imaju definicije napisane poput Kurajberovih, ali njegovu uvek provalim iz prve, ali provalim i druge autore koji neguju sličan fazon. 90% autora ipak ima svoj stil, ali hajde da kažemo da neguju sličan "pravac". Ne treba to mešati.