Prijava

А ако буду узели, прилично сам сигуран да ће је млатити с времена на време. И после ми пало на памет како је једном причала да јој не би сметало, ако би се њен муж бавио неморалним стварима и да су јој привлачни типови попут Аркана...

i ovo je deo problema. koliko god sam protiv porodicnog nasilja, za ovakvu izjavu zene mi uopste nije zao posle ako je taj idiot mlati... posto je ocigledno glupa guska. izvini ako ti je drugarica il tako nesto, glupa guska je.

Ne mislim na to Valdemare, nego da je ćale nekad tukao kevu ili tebe i braću/sestre ako imaš, ali ne kad zaslužiš malo po guzici, nego baš da tuče.

Pa dobro, dobio sam nekoliko batina kad sam bio mali, i to žestokih. Mislim ipak da ne mogu to da računam u torturu, sad sam odrastao normalan čovek :)

Reče Valdemar odeven u BDSM majicu.

Ne mislim na to Valdemare, nego da je ćale nekad tukao kevu ili tebe i braću/sestre ako imaš, ali ne kad zaslužiš malo po guzici, nego baš da tuče.

U stvari jednom kad sam bio mali ćale kevi udari šamar, ali mu ona zauzvrat olupa neku činiju o glavu, pa su se smirili. To koliko znam. A ja sam jednom dobio nezaslužene i užasne batine zato što nisam hteo da jedem grašak, pa bi to bilo to.
EDIT

Reče Valdemar

Svako ima neke svoje bubice, ne možeš reći da nisam normalan zato što nosim jednu majicu.

U stvari jednom kad sam bio mali ćale kevi udari šamar, ali mu ona zauzvrat olupa neku činiju o glavu, pa su se smirili. To koliko znam. A ja sam jednom dobio nezaslužene i užasne batine zato što nisam hteo da jedem grašak, pa bi to bilo to.

Ih, ti si dobro prošao...

i ovo je deo problema. koliko god sam protiv porodicnog nasilja, za ovakvu izjavu zene mi uopste nije zao posle ako je taj idiot mlati... posto je ocigledno glupa guska. izvini ako ti je drugarica il tako nesto, glupa guska je.

Тако нешто сам и сам рекао, али опет бих волео да откачи ментола и нађе неког нормалног. Зато што је могуће да није свесна евентуалних последица.

lemaja

@sasvim nebitna: čudi me, da pored svog iskustva, možeš da budeš tako prizemna, uskogruda i osuđivački nastrojena kada je porodično nasilje u pitanju... samilost valjda ide sa emocionalnom zrelošću....

А ја сад могу да разумем њен став.

Ih, ti si dobro prošao...

Jbg, ćale lingvista, keva bibliotekarka, nisu baš materijal za nasilje u porodici.

U stvari jednom kad sam bio mali ćale kevi udari šamar, ali mu ona zauzvrat olupa neku činiju o glavu, pa su se smirili. To koliko znam. A ja sam jednom dobio nezaslužene i užasne batine zato što nisam hteo da jedem grašak, pa bi to bilo to.

mene bre cale nikad nije bio... ustvari jeste me jednom odvalio po guzici nekoliko puta, al se toga secam ko da je juce bilo, nisam mogo lepo da sedim posle. nakon toga je dovoljno bilo da podvikne, i ja se userem i ucutim.
kevi smetalo sto ona nije mogla tako da me smiri :)

tesku ruku ima covek.

tesku ruku ima covek.

Ili ti imaš osetljivu kožu :)

Moj ćale je umro kad sam imao 20 godina, 1992-e, nije imao mnogo vremena da me ikad istuče.

Ili ti imaš osetljivu kožu :)

to je on na vreme, kad sam imao 4-5 god, posle da ne mora :)
al ozbiljno, cutljiv je i nije prek covek, izgleda kao da nikad nista ne moz da ga iznervira il poremeti, tako da kad se ozbiljno naljuti, utera mi stah u koske.

mislim da se ovoj svidja ovo nasilje.

@stevan: ja i dalje ne mogu da razumem, jer:

ako neku devojku privlače nasilnici, da li to znači i da su sve žrtve nasilja takve?

ako neku devojku privlače nasilnici, zar to ne znači da ona ima neku psihopatologiju, urođenu ili stečenu, koja je sprečava da zdravo rezonuje i živi kvalitetno?

žrtve nasilja ne mogu sebi da pomognu, kako sasvimnebitna tvrdi. njima je potrebna pomoć, i samo tako mogu da pomognu sebi. ne postoji gori osećaj nego kad misliš da ti nema izlaza, i kada se osećaš kao da si sam u svemu, bez igde ikoga. taj osećaj parališe, i ako nemaš nekog da ti pomogne da nađeš izlaz, teško ga možeš sam videti.

strašno mi je koliko ljudi nisu spremni da pomognu jedni drugima. lako im je da osuđuju i odbacuju ljude. i na kraju, i kad i njima zatreba pomoć, neće je dobiti. jer svi gledaju svoje dupe. ne postoji osoba koja se makar jednom u životu nije našla u situaciji koja se činila bezizlaznom. u takvim trenucima najvažnija je pomoć i podrška okoline...

koliko bi svet bio lepši kada svi brinuli jedni za druge i pružali, na prvom mestu, emocionalnu podršku ljudima u okolini... umesto da jedni drugimaa budemo vuk...

ma šta ja serem...

@čak: konkretne primere tražiš? tipa: ćale mi pesnicama pretuko kevu jer nije umela da mi nacrta crvenkapu. ćale mi pretuko sestru jer je pocepala najlon čarape, pa tražila pare za nove. ćale mi pretuko mene jer sam mu stavila previše majoneza u sendvič? takve stvari?

jebi ga stefane, nije mi se dopalo :)

al ozbiljno, cutljiv je i nije prek covek, izgleda kao da nikad nista ne moz da ga iznervira il poremeti, tako da kad se ozbiljno naljuti, utera mi stah u koske.

Sad bi moji rekli da im je ovo poznato...

@čak: konkretne primere tražiš? tipa: ćale mi pesnicama pretuko kevu jer nije umela da mi nacrta crvenkapu. ćale mi pretuko sestru jer je pocepala najlon čarape, pa tražila pare za nove. ćale mi pretuko mene jer sam mu stavila previše majoneza u sendvič? takve stvari?

Da, takve stvari. Da ćale/keva biju jedno drugo ili decu zbog sitnica. Tipa, nije usisano, ručak nije spreman, ili tako nekih sranja.

pa što te baš to zanima?

Pa zato što mi je čudno da baš niko od svih što su postovali ili će postovati na temi nije bio žrtva ili učesnik nasilja u porodici, kao da se to dešava komšijama i nekim tamo ljudima, a mi svi imamo super porodice u kojima se sve rešava pričom i pokojom ćuškom.