Prijava

I POSLE KAO FETONCI ZBRISALI MARSOVCE, NEĆE MOĆI

i ne kaže se Mars nego Barsum, nemoj da vas ja učim marsovski...

"претпоставља се"

Валдемаре, хипотеза значи претпоставка. Теорија се састоји из теорема, а теореме из аксиома. А аксиоми су тврђења која су сама по себи јасна, а да претходно није потребна њихова провера. Исправи ме, ако грешим.

Луди Чак

Чујем ја себе, него вероватно тебе ради лоша гудра. Ја не могу да чујем шта пишем, тј, куцам, већ могу да обраћам пажњу шта пишем.

Намерно сам искористио термин КРУНИТИ СЕ, то ми је некако био адекватан термин за планету од које ломе делови услед нестабилне орбите и утицаја гравитације друге планете. Као стена коју вода временом разбија у ситне комаде. Можда је боље да сам на писао да је планета почела да да се "мрви", па да су од планете остале свемирске мрвице. Постоји још једна претпоставка да је дошло до судара планете Фетон са неком кометом или већим астероидом, али мислим да је ипак већа вероватноћа да су Јупитер и марс заслужни за распад те (хипотетичке) планете Фетон.

Ја сам за отварање науке као засебног подфорума, мислим да сам давно чак и предлагао то.
Али треба постављати антибот питања пре постовања на тој теми. Или сложити неки мини тест интелигенције.

@proviron Što bre potpiruješ sukob? :) Nemam sad vremena za detaljisanje ovde, samo da napomenem da priča o ratu Marsa i Faetona nekako nema dovoljno čvrstih, empirijskih dokaza.

А је с' ми ти онда остављао оне кругове у курузима?

међупланетарни рат између Марса и Фетона. Последица тог рата је била изумирање живота на Марсу и претварање Фетона у појас астероида између Марса и Јупитера.

А онда су дошли Џиаџојци и поробили Американце.

Као нашли су Кинези у неким пећинама цртеже старе 11 или 12 хиљада година у којима су насликани људи у астронаутским скафандерима па су развили од тих слика читаву причу о међупланетраном рату.

Напредна цивилизација која користи скафандере и притом црта лоше, по стенама. Људи нису креативни.

И онда дођу Вулканци и кажу ти како као типичан Земљанин знаш само да се подсмеваш туђој несрећи и ништа не радиш на напретку своје цивилизације која би требало да следи свој прогалактички пут, тј. да тежи да буде примљена у УМП (Унија Млечног пута), тј. у MWU - Milky Way Union.

Што су Срби за ЕУ, то су Земљани у целини за нашу галаксију.

Je l nasa planeta dobila datum za pocetak pregovora sa tom, galaktickom unijom?

bog je stvorio je univerzum.

Чујем ја себе, него вероватно тебе ради лоша гудра. Ја не могу да чујем шта пишем, тј, куцам, већ могу да обраћам пажњу шта пишем.

Намерно сам искористио термин КРУНИТИ СЕ, то ми је некако био адекватан термин за планету од које ломе делови услед нестабилне орбите и утицаја гравитације друге планете. Као стена коју вода временом разбија у ситне комаде. Можда је боље да сам на писао да је планета почела да да се "мрви", па да су од планете остале свемирске мрвице. Постоји још једна претпоставка да је дошло до судара планете Фетон са неком кометом или већим астероидом, али мислим да је ипак већа вероватноћа да су Јупитер и марс заслужни за распад те (хипотетичке) планете Фетон.

Čekaj, ti stvarno misliš da je postojao neki Feton i da se desio rat?

Ne može da se vidi link in Montenegro.

Niste u univerzumu.

Čekaj, ti stvarno misliš da je postojao neki Feton i da se desio rat?

Фетон (лат. Phaeton) је хипотетичка планета, тј. неки астрономи претпостављају да је та планета постојала на месту где је сада појас астероида. По некима, планета је нестала услед дејства јаке гравитације Јупитера, неки да је дошло до судара са неким већим астероидом или кометом. Овa прича о рату цивилизација је једна од бајки које су измислили самозвани научници и писци научне фантастике. Мислим да је била нека прича у неком од ових новина типа "Треће око" или "Зона сумрака".

http://en.wikipedia.org/wiki/Phaeton_(hypothetical_planet)

Kako oni znaju da se zvala Feton? Možda joj je naziv Čmar ili Čvarak? Drevni Inki su je zvali Krampa.

Pa dobro to za hipotetičku planetu, ali šta ti je trebalo da pišeš ovo za rat i ta sranja?

EDIT: I planeta ne može da se kruni, koliko god jaka gravitacija Jupitera bila. Mora da bude sudar sa nekim stranim telom.

da li je realno da ste cak i na ovu temu uspeli da nabijete par strana?
Na ovoj usranoj vukajliji sve sami "strucnjaci".. Od strucnjaka za programiranje i prehlade do strucnjaka za astronomiju, kvantnu fiziku i strucnjaka za jebenu STRUKTURU UNIVERZUMA

Zašto bi neko morao da bude stručnjak da bi pisao na forumu? Otvorena je tema, može svako da da svoje mišljenje ili neki link ili nešto treće? Nije ovo forum CERN-a da moraju stručnjaci da pišu.

EDIT: A za tebe i jesam stručnjak za strukturu univerzuma.

Pa ti si opste poznat strucnjak za sve. Od svetske populacije do strukture univerzuma.

A ako cemo iskreno, ova tema je jednako transfericna kao i ona o teorijama zavere posto svoje misljenje ljudi formiraju na osnovu jednog clanka sa wikipedije ili polovine jednog dokumentarca koji su odgledali..
I btw, nisam se konkretno tebi obratio...