Kog psa da uzmem?

  1. Jebote, Crno, ove tvoje rase ko nazivi haus pesama.

  2. Kontam da je ta neka sposobnost samostalnog odlučivanja ključna, da li da pusti nekog u dvorište ili ne i slično. Nemam posebno visoko mišljenje ni o jednom rasnom psu, više volim mešance.

    Онај мој, мађарски пулин је раса. К'о да није мађар. Фазон је што је у стану када треба да иде код ветеринара, на шишање или негде, па блеји код мене тако 2 недеље у два три месеца, и мислим да је живео у стану типа прва два-три месеца свог живота. Немам појма да ли је то уобичајено, али скоро се десила ситуација када му је нестало воде у сред ноћи. Врата сестрине собе су отворена, али сестра спава, исто и са мојима, а моја затворена и учим. Пас је ваљда видео светло испод врата и малтене покуцао на врата, а онда кад отворих, стандардно, отишао до улаза од кухиње јер тамо увек иде када је гладан или жедан (а храну му дајемо у ходнику), ја укапирам шта хоће, проверим му чиније, кад оно, стварно нема воде. И тако, немам појма, то је интелигентан пас, јер сам зна како да реагује и добије оно што хоће. Притом, иако живи 11 месеци у дворишту и месец дана годишње у стану, и даље зна где сме, где не сме да иде. Притом, за моју собу знам да је покушао два-три пута да уђе кад је био штене, кажеш му не, и од тада није покушавао. Генерално је много весео пас, али зна да буде дркоша, вртео сам га лоптом једном приликом, нисам му дао да је пипне и након пет минута је узео да ме игнорише, ја са лоптом испред његове њушке, а он се окрене на другу страну. Ок је као пас чувар, мислим и да важи за најмањег овчара. Елем, што се тиче длаке, ту расу гаје тако да му пусте длаку да формира дредове. Мени је стално на овом стадиуму, осим кад баш зарасте па га ошишамо доста, али 90% године је као на овој слици.
    http://i704.photobucket.com/albums/ww46/GYONGYSZIGETIPULIK/A_alom/Gyongyszigeti%20Alma/6%20honapos/gyalma05.jpg
    Да, још једна напомена, мој је 1/4 кокер, 3/4 мађарски пулин или мађарски овчар како год. Али је све повукао на мађара.

  3. Pulini su genijalci :)

  4. Јеботе, сад сам се сетио неке џукеле, мешанца што сам имао. Како је то било паметно куче јеботе, играо фудбал са мном и буразером. Шутнеш лопту, а он трчи сунце ти јебем па је скине са гол линије, па ти је врати у зубима онако, па ти не да да дриблаш, трчкара око тебе и лаје, ти опет шутнеш према голу и исто ти врати. На крају кад се изнервира узме лопту и однесе негде у пичку материну, после мораш да тражиш. :Д
    Такође кад је ћале орезивао неке шљиве сконтао да бураз скупља оне гранчице и носи на једну гомилу, и узо јеботе кер у уста гранчицу и носи на исто место. Препаметан кер, штета што је отишо негде за неким кучкама и више га нисам видо. :(

  5. Ja u Frankfurtu (kurčim se da sam obišao Evropu ko Žika u Žikinoj dinastiji), ali u metrou ker, vodi nekog slepog čoveka, tj gluvonemog šta li, i tačno zna na kojoj stanici treba da izadje, gde da udje, sve Sunce ti ne jebem. Zaustavi se voz, ovaj krene da izađe, ker stane ispred njega. Ovaj na sledećoj opet, ker opet iza njega. Tek 5 - 6 stanica kasnije ker čuje gde su, al opet stane ispred njega, i sačeka da izađu prvo ostali, pa tek on. Jeblo majku ker naučio sve metro stanice, pa pola Srbije bi se zajebalo i da im napišu sve. A i u NS isto, mi na semaforu, neka devojka vodi kuče, i prelazi na crveno, ker ni da mrdne. Čeka po cenu života, tek kad se upalilo zeleno, tek tad hteo da pređe. Nisam siguran al sad je fora da kera kao malog daš profesionalcima, i oni snime tvoje komande (tvoj glas), platiš im, i oni ga izdresiraju umesto tebe. Ja mog mačora ne mogu da dozovem ni sa kilo slanine jebo ga ja.

  6. Дионизијо, јел зајебаваш?

  7. da, to rade Labradori, pa nek mi još neko kaže da nisu najpametniji...
    E sad, nije mi najjasnije kako kere čeka zeleno svetlo jer ne razlikuju boje( Verovali ili ne, gmizavci i ptice razlikuju boje, a među sisarima jedino PRIMATI (polumajmuni, majmuni, čovekoliki majmuni i čovek))... verovatno je naučio da se prelazi samo kada zasvetli svetlo koje je na dnu...lololo

  8. Па то, керови су далтонисти јебени, ту причу о семафору сам чуо стодванес пута у животу.

  9. Ne seri da ne razlikuju? Nisam znao, a ker je lud da ide kad piče kola, ko što ide čovek. Mogu glavu da dam da je tako. A ne sećam se da je bilo ono govno što kaže možte preći tu i tu ulicu. Koji bi kurac pričao da je svakodnevna pojava.
    Moš slobodno da me pljuneš u facu ako serem, mes čini koker neki nešto da je bio.

  10. Majke mi mile... u okviru sisara samo primati razlikuju boje...
    Ma kerovi su čudo - neki pametniji od pojedinih ljudi, al OBAVEZNO bolji prijatelji (ako izuzmemo one što kolju svoje gazde kad naslute svoju smrt).

  11. Inače, ja sam imao nemačkog ovčara, odličan ker. Jeste da sam kukako kad mi je kao štene pojeo figuru u šaku, al ga se tako setim kad god igram šah. Ker koji ti se obraduje više nego majka kad se vratiš iz rata. A otkad je uginuo, od tad furam samo ovaj stajl.
    http://24.media.tumblr.com/tumblr_lzdxkia6al1qzueayo1_500.jpg

  12. ja sam imao rotove 15 godinai vrhunski su psi, jedino sto su mnogo kilavi i bukvalno su ranjivi na sve bolestine kad su mali pa treba dosta oko njih da se bakce dok ne odrastu. ali danas je nemoguce naci lepog, svi izgledaju kao ulicne dzukele. sada imam staforda i rasa je 360 stepeni od onoga sto svi pricaju. vezan je za porodicu uzasno, i nije ni blizu krvolocnog decoubice kao sto svi kenjaju. davao sam mu napolitanke iz mojih usta ih uzme brkovima me jedva dotakne, a vise od svega obozava da se uvuce u krevet da kunta, i to ne kod nogu nego na jastuk metne glavu debil. jedini da se kaze problem jeste sto rano moraju da se socijalizuju sa drugim kerovima da ne bi postali debili.

  13. sada imam staforda i rasa je 360 stepeni od onoga sto svi pricaju

    360 stepeni

    ХААХХААХАХА

  14. i rasa je 360 stepeni od onoga sto svi pricaju.

    180, osim ako ne misliš da su isti kao što pričaju.... :)
    Jeste krvoločan ako ga napraviš takvog, a ovako si potpuno u pravu. Možeš da radiš šta hoćeš, ali TI, jbg tvoje kuče, ja bih na primer razmislio...
    Ali opet postoji i druga krajnost, npr, lik iz bloka u teretani, dok sam još mrsio muda po tim mestima, dovede džukca, pokaže mu gde da sedi, i on tako sedi dok ovaj ne završi. Ali ako je neko ubijao od batina kera onda je taj lik, čisto da bi on bio zadovoljan dresurom. Opet, ružan je nekako, šta znam, ne bih ga gajio...

  15. Šarac, definitivno. Jede kao mačka, odan, ima svoj ''prsonaliti'', nije smarački ker kao što su labrador, nemački ovčar i sl., nikad neće da nasrne na drugog kera ili čoveka, osim ako nije u dvorištu, ali, ako si pre njega čuvao pinča ili mačku, jebaće te loše. moraš svakodnevno da se mačuješ sa njim i da mu dokazuješ da si jači od njega. I ne stavljaj ga na terasu, boks ili neki drugi zatvor.

  16. Razlikuju boje. Ne vide isti spektar kao mi ali definitivno imaju boje.

  17. imate na samom početku o psima i njihovom pogledu na svijet http://theoatmeal.com/comics/mantis_shrimp

  18. Koliko znam ne razlikuju. Možda na foru crno belog TV - a.
    AL ZNAM ŠTA SAM VIDO! :)

    EDIT: Jepse Skočko, kucao sam post, nisam ni video tablicu. :)

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.