Prijava

Унапред извињење због јовичићевања...

Како год се у медијима данас (при том не мислим на научно-образовни програм, ако је од тога још шта остало) приказује мушка популација, били то ситкоми, рекламе, социолошка истраживања, циљне емисије, разни документарни и докуметнарно-шаљиви прилози, свест и свет мушкарца се своди на неколико чврстих тачака:

Мушко дружење – Спорт и навијање – Телевизија – Потрага за парењем – Аутомобили – Алкохол.

Само мало, да нисам нешто заборавио...
Не, нисам. То је то.

Још су и неодговорни, неодрасли, лажљиви, груби, заборавни, сујетни, наивни, у свему томе прозирни, те смешни, и због тога помало и симпатични. Е, пошто су смешни и помало симпатични, може им се све ово остало опростити... Жене им и опраштају, на сваком кораку.

А жене, њихов свет је сасвим друкчији. Оне су:

Нежне – Трезвене – Спремне да опросте – Пуне разумевања – Вуку децу и кућу на леђима и раде...

Добро. Јесте, тачно је прилично, уз пар изостављених особина.

Него, кад почне супротстављање мушке склоности ка баналном и нагонском женскoj склоности ка лепом и духовном, ухватим се за косу.

- Жене воле уметност, књижевност, поезију – Мушкарци фудбал, ТВ и пиво
- Племенитост, природу, мир у свету – Агресивци, уништавају природу, воде ратове
- Воле класичну музику, оперу – Мушкарац се задовољава неком унца-унца или рок варијантом

Ако мушкарац воли лепе и фине ствари, приказан је као изгубљени, наравно симпатични шоња. Ако није изгубљени шоња, онда је некакав хомосексуалац, чим воли тако лепе и фине ствари.

Осим чињенице да је таква представа гомила обичних глупости, још нешто ми је ту дуго сметало, али нисам знао шта. Сад ми је тек пало на памет.

У свим тим ситкомима, рекламама, социолошким истраживањима, свему том што се лансира, жене воле фине, фине, фине, племените, културне, лепе и шта ти ја знам вредности и дела... која су скоро искључиво потекла од истих тих мушкараца, који ждрљочу пиво и интересује их само секс и фудбал (или су смотани, или педери)! „Хеј, драги, остави даљински, хајде заједно да читамо Неруду!“ „Заборави пиво и карте с другарима, знаш да смо се договорили да вечерас гледамо Хамлета!“ „Ах, искључи ту буку, и слушај... то је Моцарт!“

А Неруда је јурио за женама, Моцарт се страшно опијао, Шекспир је био мрачњак чије су драме огрезле у крви и насиљу, и тако даље.

Да не смарам више, само сам хтео да пљунем на ту „новотрадиционалну“ слику улоге полова.

Мене занима како пијеш пиво и једеш банане?

Ја пијем пиво па после јогурт. Или пре. Банане су ту дечја игра.

Пишам по свим тим причама о неким разликама међ' половима и стереотипима који се везују за један односно други пол. А све то углавном пласирају жене и њихов феминистички лоби. Мука ми је од њих.

http://www.alef.net/ALEFIllusions/Natural-People/ManVomiting.Gif

Ja radim u moju kuću, žena sve popije.

Jebiga, to se plasira za rulju, koja iskreno nije mnogo napredovala od Mojsijevog vremena kad su ljude derali kamenjem uglavu naul'ci, i brat bata nožekanjom maštrafio zbog neke pičke Misirke. Rulja vole predrasude i kalupe, zgodnije krnuti sve u pešest binarnih šablona, nego zamarati mozak i razmišljati od instance do instance i pogledati malo širu sliku. Ko će stalno razmišljati, to je za smarače jelte, bolje upaliti Farmu i gledati kako Milena Ćeranić vuče jarca za kurčinu, i nek lete čaše po plafonu, krmeći obor je granica njihove vasione... Ruljo, štos' glup decxko?! Evolucija dučini nešto AV, AV!

Мушкарци фудбал, ТВ и пиво

Тема ме затекла док сам гледао кошарку на компу и пио коцу. Ала сам пљунуо по стереотипу, јебо сам му кеву :)

Шалу на страну, одлично ти је то запажање на крају.

Шалу на страну, одлично ти је то запажање на крају.

Samo sam hteo da se zgadim nad slikom sebe definisanog svojim pijenjem piva, jurenjem riba i pečenjem roštilja, dok su žene kao fine i pokušavaju da me civilizuju... Al jebi ga, i one se šminkaju, stavljaju uloške sa krilcima i tretiraju losionima protiv nesavršenosti. Bem ti ljudsku rasu.

Бем ти жене.

Jedno je propaganda, a drugo realnost. Imaš x primera gde ženski pol ima veći tarzanitet od muškog. Evo, daću jedan.

Juče u busu, zadnja 26-ica iz grada, krcato. Lik hoće da izađe, zamoli lepo, ja se kulturno sklonim uz gest, lik zahvali. Fino, olskul. Stanica pre moje, ja hoću da izađem i autobus staje na stajalište. Ljudi polako kreću ka izlazu, a devojka jedna kreće ka sredini autobusa, valjda da se skloni kod drugarice koju je videla ili štaznam. I izgazi ona mene, brate, koji stojim do vrata da izađem, bar jedno pešes' puta, izlakta. Ni izvini, ni ništa.

A sve kapiram, neću da pravim sranje, ima ljudi i iza mene koji hoće da izađu, a i meni je pun kurac vožnje već pola sata. I iskuliram. Inače bih joj prosuo lobanju posred pločnika, onako reda radi za taj bezobrazluk.

Нежне – Трезвене

E, tu ima i recimo ono ako se žensko ponaša detinjasto, to je jako negativna stvar koja se prašta samo muškarcima. A to za muškarce da samo tovare pivo, peki roštilj i bulje nad TV-om je sranje i uvreda, i ono za žene koje treba da budu fine i da sve zadržavaju za sebe, svaku frustraciju da kriju podmuklim osmehom pa da se posle svete, što se prikazuje apsolutno svuda je sranje.

Sve u svemu banovati reklame za čips i pivo pod hitno.

Sve u svemu banovati reklame za čips i pivo pod hitno.

I sitkome, pogotovo.

Sve u svemu banovati reklame za čips i pivo pod hitno.

I kastrirati Sergeja Trifunovića da se ne razmnožavaju takvi.

Inače bih joj prosuo lobanju posred pločnika, onako reda radi za taj bezobrazluk.

Даа, али онда си ти сиса која удара немоћну жену. Тад борба за равноправност полова престаје? Ћутимо феминисткиње, а?

Ne znam gde su žene predstavljene kao neke visoke intelektualke koje čitaju Hamleta... Za ovo ostalo se slažem, uglavnom...

Evo već 6. put počinjem da pišem...
Prethodnih 5 puta sam krenuo, i sve izbrišem, a prosto je greota ne postovati na ovako dobroj temi...

Šta da ti kažem, totalno si upravu. Sve je baš kako si napisao:
Muškarci su stoka, a žene nežna bića...I uopšte je stvorena takva slika polova u društvu.
Zato kada izađem, osećam se pomalo iščašeno i neuklopljeno jer jedini ne pijem, pa čak ni pivo...Odmah ono: "Piješ sok?! Što si takva pizda, uzmi vops i ti..."

S tim da i 80% devojaka pije. I to dobro pije. Više puta sam vodio kući olešenu drugaricu, nego olešenog druga...

Al na reklami je: Muškarci znaju zašto.
a ja bih rekao: Žene znaju kako...

Takođe, ne mogu ni da se ne složim sa opaskom da su mnogi najveći umovi bili muškarci.
Ili je ipak svaki naučnik imao svoju Milevu (Marić) Anštajn?

Могао си и 6. пут да обришеш.

Даа, али онда си ти сиса која удара немоћну жену. Тад борба за равноправност полова престаје? Ћутимо феминисткиње, а?

A pazi, ne bih joj odmah treskao korteks o ivičnjak, lepo bih joj rekao da me je izgazila i da bi trebalo da se izvini. Ako bi na neki način krenula da se mardeljiše u fazonu šta ti misliš ko si ti, ili da glumi ludilo nekog drugog kalupa, ne daj bože da opsuje, tad bi radila pesnaja po ustima. Boleo bi me kurac i da me neko tad napadne od likova, i njima bih facu izjeo. Jebote, tražim svoje, poštuj moj integritet i ja ću tvoj. Ako si govno i sisurda od čoveka, nebitno muško ili žensko, jebaću ti kevu triput gore no što si ti meni. Eto, toliko o kako postupati sa govedima.

Што хејтујете дечка толико? Има скроз коректне ставове што се неких ствари тиче...