Prijava

90% srbijanaca koje sam upoznao su teške pičketine, spremni da te zajebu sa osmjehom. Onih 10% su ciganštine, kao i ovih 90%.

зашто то радисх децхко?

То му је давно изгубљени завичај

ето неког ко би могао да води конструктивне дијалоге са прољевом о геополитичким питањима на западном балкану

Вала било је и време да се појави конкурент прољеву.

Aha. Hiljade ljudi poginulih za tih 78 dana su se spotakli niz stepenice bežeći u skloništa?

Hiljadu ljudi umre u Srbiji u toku jednog dana nevezano za bilo koji rat. Slaba statistika. Prejedu se slanine pa crknu.

TheWaveRider
Dečko je lepo dobio u PVTu objašnjenje da svaki put kad bude napadao, pa i ovo virtuelno, svaki put ću mu odgovoriti...

TheWaveRider

biću normalan...
ne diraj me, neću ni ja tebe... Ok?
ako ne možeš normalno da mi se odbratiš, nemoj nikako...
ja mislim da je tako najpoštenije...

TheWaveRider

biću normalan...

Hiljadu ljudi umre u Srbiji u toku jednog dana nevezano za bilo koji rat. Slaba statistika. Prejedu se slanine pa crknu.

Još ako je osiromašena slan'n'ca, taman se popravi statistika sledećih godina. Dojajan rezon.

Ја верујем да је могуће да сјебемо албанце, ал' то мора да се одради типа у првих 48 сати пре него што амери пошаљу ракетле и авијоне. Ипак имамо највише тенкова на Балкану, ал' онда морамо да држимо позиције тамо и убетонирамо се и убункирамо пре него што изврше копнену инвазију из Бугарске.
А са Бугарима ће се снађемо, могу ови око Ниша и Пирота да издрже први удар, ваљда можемо да упослимо Добрицу Ћосића и Вука Драшковића да дипломатски реше проблем око инвазије на Албанију, такође се уздајем да ће Путин благовремено реаговати и послати оне С-300 ракетне системе које ћемо инсталирати и користити против Нато авиона, ал' опет зајебано је.

Aha. Hiljade ljudi poginulih za tih 78 dana su se spotakli niz stepenice bežeći u skloništa?

Da probam da pojasnim.
Kada su gađali most Slobode u Novom Sadu, poginulo je možda 10 ljudi, tako nešto, možda malo više, možda malo manje, ali ne 100-200, uglavnom poginuli su oni koji su za vrijeme vazdušne opasnosti pičili sa autima preko mosta a znalo se da gađaju mostove redovno. Hoćeš reći da su se oni borili ili štitili svoje kuće-stanove pa im neprijatelj poskidao glave ili su bili kurčeviti i loše sreće pa se našli u pogrešno vrijeme na pogrešnom mjestu?
Nešto što jeste zajebano je bilo u Nišu sa kasetnim bombama, onaj voz što su spičili ko u igrici i još tako poneka situacija.
Koliko se ja sjećam, brojke sa kojima se barata da su poginuli za vrijeme bombardovanja je 2500, i civila i vojnika, i valjda većina na Kosovu gdje su vodile borbe za teritoriju i gdje je bilo najjače bombardovanje. Rat koji mi znamo i priznajemo je kada se uzme puška pa se čuva linija razgraničenja, oni krenu u napad, naši pucaju, upadaju u rovove jedni drugima, granice između vojski ponekad su bile i jedna kuća u kojoj pola drže jedni a pola drugi pa se tu izgibe da zauzmu i jedni i drugi.
Rat je kada ti je pola muškog komšiluka i rodbine 7 dana tu a druga polovina na ratištu, pa onda sledeće sedmice se mijenjaju, ovi dolaze sa ratišta, ovi idu i tako u krug duži period osim kada se sprema ofanziva druge strane pa onda u komšiluku samo ostanu žene sa djecom i slušaju radio da čuju gdje se šta dešava.
Ponavljam, rat je bio na Kosovu, u Novom Sadu sigurno nije, Kikindi, Bačkoj Palanci takođe. Tu je bilo pišanje i dokazivanje amera nad nama.

Ово што каже босански полупрезимењак.

nas tenk je dizajniran za brda, doline, ravnice, dok je agresorski samo za pustinju, imaju slicne karakteristike, ali prednost dajem nasem, siptarski je smesan

Još ako dobijemo dve iste i džokera i kad uletimo sa još tenkića JEBALI SU JEŽA!

Koliko se ja sjećam, brojke sa kojima se barata da su poginuli za vrijeme bombardovanja je 2500, i civila i vojnika

Nekome je i to mnogo.

Rat koji mi znamo i priznajemo je kada se uzme puška pa se čuva linija razgraničenja, oni krenu u napad, naši pucaju, upadaju u rovove jedni drugima, granice između vojski ponekad su bile i jedna kuća u kojoj pola drže jedni a pola drugi pa se tu izgibe da zauzmu i jedni i drugi.

Nije baš izvodljivo protiv letelica.

OK, neću dalje o definisanju rata jer je to dosta subjektivno, ali mi baš ide na kurac to srbijanske-pičke-niste-rata-videli stav dok su majke se on strane Drine rađale uber-Srbende sa čeličnim mudima (fi 500mm). Ne kapiram šta se postiže time što umanjuješ tuđu tragediju i ne priznaješ nijednu drugu osim svoje.

Izgleda da žrtva ima svoju geografsku širinu i dužinu, neki su ožalošćeni, ali neki su ipak ožalošćeniji.

Tešku ste temu razvezli. Lock bi bio pametan potez...

Nadjebavanje na forumu činjenicama ko je više najebo u ratu - e to je za mene parada ponosa.

a i šta se kurčite vi ste ratovali protiv muslimana a mi smo bar ratovali protiv amerikanaca a da su sišli iz aviona da se biju kurac bi nam probili liniju!

Reče Sadam Husein.

Садам брат наш највећи, не ко ове вахабије Саудијске.

Pih, pa mi ratovali protiv muslimana, rvata i NATO-a i sami samcijati držimo 49% teritorije, a oni svi zajedno 51% MI SMO VEĆI SRBI!

Pravo da ti kažem i meni ide na kurac kad mi dođe tetka iz Beograda pa kaže "Jao ne znate vi bre šta smo mi preživeli, 3 meseca po skloništima, ne smeš da ideš nigde, ni na Adu da se okupaš", znaš kako mi zašišti jajo od tih priča. Onda je pitaš "jesi li morala da se seliš iz stana, jel ti zapaljen čitav Novi Beograd pa nema gdje da se vrati 20 000 ljudi, jel poginulo 5 ljudi iz komšiluka" pa onda ona odgovori "Ma ovo je i gore od toga, znaš kako je u onim skloništima, nema ništa, nas 10 u jednoj sobi, a vlaga se oseti i tako 2 ipo meseca EJ"... I onda samo kažeš "ma ne mogu da zamislim kako vam je bilo"

Ne znam zašto se raspravljate oko ovakve teme... Činjenica je da u ratu jedni dobijaju, a jedni gube. Na obe strane, ne samo na jednoj, kako ide definicija rata. Meni nije jasno da se neko u dva'es'prvom veku raspravlja oko rata, ratišta, naoružanja jedne strane, ljudstva druge strane. Bar mi znamo da se rat više ne dobija na ratištu, već za kojekakvim stolovima, a običan narod (vojska, mobilisani, dobrovoljci i civili) samo gube i ginu. Više rat u pravom smislu te reči ne postoji, tj. ne postoji već dugi niz godina, a dokon narod raspravlja o njemu... na ovu temu bi najbolje došao lock, a zatim jedan efikasan "delete"...