Prijava

Iliti nauka koja razvija razne tehnike pamćenja. Svakako deluje veoma primamljivo činjenica da postoje tehnike pomoću kojih ljudi mogu da se sete neverovatne količine informacija, a da pri tom nisu autisti ili savanti. Ovde možete podeliti svoja iskustva vezana za mnemoničke veštine, same mnemoničke tehnike, i sve ostalo vezano na ovu temu. Udrite.

pa uzmes i crtas te neke pojmove

električna stimulacija hipotalamusa... :)

ili recimo datumi uzmes pa povezujes sa rodjendanima poznanika

Sećam se recimo kada smo učili suglasnike u osnovnoj da nam je nastavnica davala olakšice tipa : Deco, nosne suglasnike R, L i N, možete lako zapamtiti ako zapamtite rečenicu "Roda Leti Nisko"... itd itd.. naravno, sad sam stariji i interesuju me napredne tehnike :)

Dobra tema, ajde bacimo kladionicu posle koliko će postova Vejvrajder spomenuti da ide na medicinski faks lolo

Spisak za kupovinu:
1. Pavlaka
2. Hleb
3. Salama

Zamisljas sliku kako je broj jedan skroz beo od pavlake i jede je.
Zamisljas broj 2 kako sece leba' sebi za dorucak.

Malo sam usro, al sam brzinski pisao. Treba da zamisljas sto smesnije slike, posto se lakse pamte. Ako ti je bitan redosled, onda zamisljas pricu. Broj jedan dolazi kod broja dva i nosu pavlaku. Ovaj mu otvara vrata i drzi hleb u ruci. Kada su produzili do kuhinje, broj tri je vec nasekao pun tanjir slame. Tako nesto...

najbolje je da smislis neku pesmicu ako tebas da zapamtis neke reci tj pojmove ali da pesma da bide sto retardiranija i pevljiva

Uglavnom brojeve na interfonima pamtim po Dzordanu. Jedan ortak stanovao u 23, i tako sve krenulo. Posle bio se desilo da stanuju u 45 (dzordan u mladjim danima), pa u 12 (podeljeno sa Dzordanom) itd.

Meni je kratkorocna memorija toliko stradala da mi sad vec pravi probleme.

A glava mi je puna nepotrebnih radnom facts.

Ima neki trik za filtriranje?

ma i meni su u glavi npr neki posteri , defke sranja po forumu i fejs gluposti a ne mogu obicnu recenicu da zapamtim jednu recenicu

Brate ouetmasteru, lakše upamtiti tri artikla no se jebavati sa tim. meni ta mnemnonika i postupci uvijek izgledali previđe komplikovani za pravu upotrebu.

Ovo sam provalio pred ispit odavno još, možda je i još neko pre, ali ipak volim da mislim da sam idejni provaljvač sledeće fore:
Hronološki niz-

Sokrat
Platon
Aristotel.
Akrostih je reč SPA, odnosno banja lol, tako da se lako i upamti ko je čiji prethodnik ili naslednik bio. Eto, da podelim nešto s vama

kizo
Brate ouetmasteru, lakše upamtiti tri artikla no se jebavati sa tim. meni ta mnemnonika i postupci uvijek izgledali previđe komplikovani za pravu upotrebu.

Ma kizo, to je samo primer. Nije to za 3 artikla, nego za 30 recimo.

ја фотографски најбоље учим. само се загледам у то и ставим неко обележје поред (нпр. звездица, црта итд) и тако ми најлакше остане у памћењу

ajde bacimo kladionicu posle koliko će postova Vejvrajder spomenuti da ide na medicinski faks lolo

Važi, ti vodi zapisnik i primaj zaloge, pošto vidim da veoma fino pratiš moj rad... :)
Da, stigao mi je Print sa četa, gde izbacuješ link do mojih komentara... ahahah

Zavidim ti na slobodnom vremenu. Jebiga, ja sednem ok 3 i ovo uveče malo...
Pozdrav Luske sfamelijom.

Ti si nadralan jebeš mi sve, prijavi se dobrovoljno za neke eksperimente na neurologiji sad kad krene semestar, učini svetu uslugu, možda iz tvog hipokampusa ekstrakuju neki lek za dečiju leukemuju, gledao sam dva filma na tu temu lolo

Ima ono za pamcenje broja Pi. Broj slova u rijeci oznacava jednu cifru broja Pi.
How I need a drink, alcoholic of course, after the
heavy lectures involving quantum mechanics.

Ima i ono za Pitagorinu teoremu. Kvadrat nad hipotenuzom, to zna svako dete, jednak je zbiru kvadrata nad dvije katete.