Prijava

Avanture mog ćaleta sa kraja '90ih, kada je bio na plaćenom u fabrici, pa je švercovao benzin, cigarete i robu. U Skoplju, otišao u albanski deo grada da kupi prašak za veš. Dolazi kod Albanca, i uzima ne znam, dvadesetak kila, sa kevom je išao. I Albanac ladno njemu kaže da uzme praška koliko hoće, pošto nije imao para za više, pa će da mu donese drugi put kad dođe. Ćale sluša i n e v e r u e, znači, Albanac ga prvi put vidi u životu, a dao bi mu robu na recku. Valjda ga procenio po faci kakav je, šta li je. On mu se zahvalio, ali nije hteo da uzme jer ne voli da uzima bilo šta bez da plati. A ćale mi je stvarno poštenjačina ona, komunistička. U Novom Pazaru, ćale izgubi novčanik. I ladno neki musliman, sa sve onom čalmom, ešarpom, našao novčanik, podigao u vazduh i šeta u krug. Ćale dolazi, pita ga ovaj jel to njegov novčanik, ćale kaže jeste, imam i ličnu u njemu, da ti pokažem? Kaže musliman opet jel tvoj? Evo ti. Ma ne pita čovek ništa. Ćale hteo da ga časti, čovek nije hteo ništa da uzme, pitao ga da popiju nešto, kaže ne pije. I ništa, pozdrave se i svak svojim putem. E zato je po meni nacionalizam usrani jedno veliko, smrdljivo govno za manipulisanje.

A ćale mi je stvarno poštenjačina ona, komunistička.

Sad shvatam što si ti komunjarsko govedo.

Pa takva mi je tradicija. Tri generacije, deda, sin, unuk, svakoj petokraka u srcu. Kod kralja su moji preci živeli kao kmetovi u udžericama, a onda je došlo neko pravednije doba, pa se podizale kuće, dobijali stanovi, pozapošljavalo se po fabrikama uz plate koje su omogućavale život dostojan čoveka..

Sad se vraća opet taj feudalni sistem iz kraljevine.. Al' dobro, nama je u genskom kodu da se kad jednom koraknemo napred, vratimo dva koraka unazad..

Pa takva mi je tradicija. Tri generacije, deda, sin, unuk, svakoj petokraka u srcu. Kod kralja su moji preci živeli kao kmetovi u udžericama, a onda je došlo neko pravednije doba, pa se podizale kuće, dobijali stanovi, pozapošljavalo se po fabrikama uz plate koje su omogućavale život dostojan čoveka..

Pogrešno si me shvatio, nisam mislio samo da si komunista jer ti je ćale komunista, nego je ćale poštena komunjara, a ti si govedo. Drugo, tvoji su bili kmetovi jer su bili kmetovi, a komunizam im je omogućio da pokradu ili besplatno dobiju stanove i poslove koje nisu zaslužili.

Jedino dobro što se može vezati za komunizam je to što je pobedio nacizam. Na račun tog uspeha je komunizam uspeo unazaditi mnoga društva za ceo vek. Mada, s druge strane, komunističke sile su tad slale ljude na Mesec, a sad ih šalju u pizdu materinu.

ali ovo sto vi pricate ameri samouvereni. ja donekle ovaj njihov nastup i ko slabost ponekad vidim, ne bas samouverenost.

vidi da si ili obrazovaniji-pametniji-kulturniji od njega (ponekad jednostavno zato sto si tu, a on gost) - ili da se vratim na prvi post konkretno bolji u kosarci, i on ne moze (ne sme) da prihvati to, jer mu se rusi neki sistem stagod, prespoji, i u tom trenutku postaje jos glasniji, i jos vise se puva, i pokazuje ono sto je kod njega dobro, a ne ume da pruzi ruku.

da se kladimo da je minesota pobedila da bi bilo 50-50% prikazane kul akcije.

amerikanci u americi nisu ovakvi ko sto pricam (bar oni sto sam video). jesu, ali kad su na svome, podnosljivi su.

Što se tiče poštenja Albanaca koje je neko pomenuo, ono se najbolje videlo u situaciji kad su sasvim korektno i dobro platili Srbima s Kosova za njihove kuće.

Ne lupetaj gluposti, zamolio bih te.. Živeli su kao i 95% naroda, beda i sirotinja.. Tih 5% bili su kralj i njegova kapitalistička elita, eto u mom kraju je postojala samo jedna jedina fabrika, klanica koju je osnovao i posedovao folksdojčer, 1889, kod koga su ljudi radili za dan i komad.. A stan koji je dobijen od firme, naravno je bio delom otplaćen, a resto je zarađeno tako što se bilo vredno, radno, kreativno i pošteno. Moj otac, metalostrugar, bio je na listi za dobijanje stana među inženjerima, tehnolozima, stručnjacima, kao oženjen otac troje dece koji se vukao pod kiriju kod nebrojeno gazdi.. Društvo ga je zbrinulo jer je trebao da bude zbrinut i jer je vođena briga o čoveku. Tada se rad poštovao, vrednovao i plaćao, a onda su se govna najela, pa su dopisivali na "živeo rad i trud"-neka radi ko je lud.. Pa je u toj takvoj atmosferi podmetnuta zmija nacionalizma, pa je počelo puškaranje između dojučerašnjih komšija.. Pa smo danas dobili banana državice sa instaliranim marionetskim vladama u kojima imamo fiktivnu slobodu- a zapravo nemamo ništa.. Ti si zadojen tom sisom nacionalizma, tebi je Tito kriv za Kosovo, a nisu Srbi koji su dedovinu dole prodavali za desetostruko veće novce pa dolazili u centralnu Srbiju i praktično je kupili.. Moraš da shvatiš da veliki deo krivice za današnju situaciju snosi upravo ovaj narod.. Što kažu, nije Sloba kriv, mi smo govna..

Jeste Sloba kriv mnogo, sa sve retardiranom komunističkom bagrom koju su činili mediokriteti koji nisu bili dostojni da vode jedan narod.

Jedini stereotip je da Ameri zderu u Meku. Dok ovde ljudi sa kintom to jedu, u Americi je hrana za siromasne, jer je i dzaba.
Ono sto je primetno je da vec prva generacija doseljenika razvija taj neki americki patriotizam, ono stavlja zastavu na verandu, kupuje americka kola a kad cuju Born in USA to nastaje haos.Isto tako, za rodnu zemlju roditelja nece ni da cuju, nece da uce jezik, a kad ih pitas da im to malo pokazes vrte glavom.

@celt
To o čemu pričaš je možda je nešto kao poslednja odbrana od pojedinačnog neuspeha: nisam ništa učinio sa sobom, ali me boli kurac jer sam pripadnik najmoćnije nacije na svetu. To je kao rođeni Beograđanin (5+ generacija), koji radi u trafici i ništa ne zna, ali mu je veliki životni uspeh što mu je kurlebalo došao 1800 i neke u Beograd bežeći od Turaka iz Mrčajevaca.

A stan koji je dobijen od firme, naravno je bio delom otplaćen, a resto je zarađeno tako što se bilo vredno, radno, kreativno i pošteno. Moj otac, metalostrugar, bio je na listi za dobijanje stana među inženjerima, tehnolozima, stručnjacima, kao oženjen otac troje dece koji se vukao pod kiriju kod nebrojeno gazdi.. Društvo ga je zbrinulo jer je trebao da bude zbrinut i jer je vođena briga o čoveku. Tada se rad poštovao, vrednovao i plaćao, a onda su se govna najela, pa su dopisivali na "živeo rad i trud"-neka radi ko je lud..

http://i.imgur.com/d28pFvV.png
Ma divno, eno sve je cvetalo u komunizmu jer je to jako efikasan sistem. Naravno, svaka komunistička zemlja je ili propala ili batalila komunizam, ako ne ceo, onda barem ekonomiju tog tipa. Evo ti čitaj ovo http://www.srpskikulturniklub.com/jugonostalgicarski-amok neka je i 50% ovoga laž ili šta već, dovoljno je da sruši glupu iluziju o komunizmu koju gaje kreteni kao ti.

EDIT: A taj stan, taj deo što je otplaćen je bio mizeran, možda par stotina evra danas. I ko je još video da država daje stanove metalostrugarima? Ajde mrš.

Ti si zadojen tom sisom nacionalizma, tebi je Tito kriv za Kosovo, a nisu Srbi koji su dedovinu dole prodavali za desetostruko veće novce pa dolazili u centralnu Srbiju i praktično je kupili.. Moraš da shvatiš da veliki deo krivice za današnju situaciju snosi upravo ovaj narod.. Što kažu, nije Sloba kriv, mi smo govna..

Nisam ja zadojen sisom nacionalizma, ne podnosim debilne nacionaliste, a Tito jeste kriv za Kosovo. Mogli su Srbi da prodaju sve na Kosovu i da dalje bude srpsko. Imaš zemlje po svetu, prave zemlje, koje imaju delove teritorije na kojoj ne živi ni 10% njihovih ljudi pa i dalje vrše tamo vlast, a njihovim "šiptarima" ne pada na pamet da se odvoje. Za Kosovo je kriva naša šuntava politika i pičkasti komunisti. A i kraljevina pre njih delom, mada više za problem sa Hrvatima.

Veliki narodi sebe vide velikim i najboljim, recimo Britanci, Rusi, Amerikanci, Nemci, Francuzi, Kinezi... oni svoje države i nacije smatraju liderima sveta, donosiocima progresa i kulture, moćnim državama koje vladaju svetom i politički i ekonomski i kulturno. I naravno da se to prenese i na pojedince. I naravno da su i u pravu delom. Mislim kako da pored ovoga
http://i.qkme.me/3taug6.jpg
Amerikanci ne budu takvi? Kad oni imaju preko 9000 aviona, a Rusi ni tri ili četiri hiljade, ako i toliko.

To o čemu pričaš je možda je nešto kao poslednja odbrana od pojedinačnog neuspeha: nisam ništa učinio sa sobom, ali me boli kurac jer sam pripadnik najmoćnije nacije na svetu. To je kao rođeni Beograđanin (5+ generacija), koji radi u trafici i ništa ne zna, ali mu je veliki životni uspeh što mu je kurlebalo došao 1800 i neke u Beograd bežeći od Turaka iz Mrčajevaca.

ali je kod amerikanaca to vrlo simptomaticno, da se preljeva:

pobedili nas rusi, ali mi imamo najjace timove na svetu, i samo cemo nase da gledamo.

gledaju me ljudi cudno, aj da budem jos glasniji i upadljiviji, da ih ubedim da sam kul.

kakvi su ovi evropljani, ne mogu da stave cene u dolarima. kakav je to nacin???

ne razumem ovo bas najbolje, ali necu to da priznam, kenjacu koliko mogu, i bicu sto glasniji i teatralniji, kako bi ih ubedio da znam.

jednom je na tele sastanku jedan amerikanac kenjao i kenjao i kenjao o necemu, stavljao neke milione bilione, dok jednog trenutka jedan menadzer iz nemacke (suptilan narod ko mi) nije reko ovim recima: "prestani! to sto pricas je glupo i nema nikakvog smisla, trosis nam vreme!", na sta je ovaj lik bukvalno prespojio, nisam ga cuo od tad.

EDIT: mora ovako valjda.

Najpre bih te zamolio da me ne vređaš, jer jedan budući pravnik ne bi smeo koristiti takav rečnik. Nijedna država nije "batalila", kako ti kažeš, komunizam, već je komunizam srušen ubacivanjem raznih elemenata pogodnih za manipulaciju. U SSSR je to bio mlohavi Gorbačov, koji je svojim liberalnim perestrojkama i glasnošću previše popustio autoritativnu vlast Ruske SFSR (Rusije) u ostalim saveznim republikama Sovjetskog Saveza, čime je otpočeo krah najveće svetske velesile svih vremena. U SFRJ, to je bila američka troja Tuđman-Alija-Milošević, koji su instalirani na čela tri naroda (neću sad da ulazim u upitnu nacionalnost onih koji sebe nazivaju nekakvim "bošnjacima", kao i dobar deo Hrvata koji sebe naziva Hrvatima iako to nisu), da podignu buru, zatalasaju i iz formalina izvuku ono što su ustaše, bečki konjušari i poturice i Srbi ljubomorno čuvali 50 godina- nacionalizam. Ti očito nemaš objektivan stav o ovoj temi. Čuj ovako. SSSR, Čehoslovačka, Poljska, DDR, Mađarska, Rumunija, Bugarska (držaću se sada Evrope) skupa bili su ogromna potrošačka tržišta na koja Zapad i njihove multinacionalne kompanije i industrija nisu imali pristup. To je bila jedna zajednica zatvorena prema Zapadu sa planskom privredom i nacionalno baziranim ekonomijama, čija se proizvodnja plasirala na vlastita tržišta i tržišta nekih drugih zemalja van Istočnog bloka sa kojima je SSSR imao trgovinski sporazum (Kuba, DNR Koreja, Laos, Vijetnam, Kina, Mongolija, itd) To oružje kojim se danas Kim busa, svo potiče iz SSSR. E sad, kada sam ti nabrojao sva ova ogromna tržišta sa preko dve milijarde potrošača, možda ćeš dobiti sliku koliko se tu novca i robe okretalo. Zatim, Juga je opet imala svoj neki savez- taj Pokret Nesvrstanih koji je opet bio ogromno tržište tu i tamo, možda nekih 10% otvoreno za Zapad. Zapad i kapitalistički sistem su bili saterani u ćošak, što ne odgovara njegovoj imperijalističko-kolonijalističkoj prirodi, pa su naravno krenuli da rovare i da buškaju komunizam. Taj sistem nije umeo da sačuva sebe, mada je bilo nekih direktnih pokušaja, u SSSR je pokušan vojni puč generala odanih sovjetskoj ideji, ali nije uspeo. Bio je urušuvan i spolja, direktnim napadima Zapada, i iznutra, što od vlastite truleži, što od ubačenih elemenata. E pa baćo, nećeš ti da Zapadu otimaš dojučerašnje kolonije da tamošnji narod sam uživa bogatstva svojih država, sad ćemo da te skršimo i skomatamo i ćao. Raspade se SSSR, puče Juga, raspadoše se savezi i pokreti, dobi Zapad natrag "svoja" tržišta i resurse, i sve ode u kurac. Ali, ostala je Kina, poslednji veliki bastion komunizma. Čujem juče, ruše 700 planina, grade ultra metropolu. Ah, taj nazadni komunizam..

Nijedna država nije "batalila", kako ti kažeš, komunizam, već je komunizam srušen ubacivanjem raznih elemenata pogodnih za manipulaciju.

To znači da su ga sami napustili. Nisu Ameri ubacili reforme, nego je SSSR sam to radio. Kina je batalila komunizam. Eno ih sad cvetaju.

U SSSR je to bio mlohavi Gorbačov, koji je svojim liberalnim perestrojkama i glasnošću previše popustio autoritativnu vlast Ruske SFSR (Rusije) u ostalim saveznim republikama Sovjetskog Saveza, čime je otpočeo krah najveće svetske velesile svih vremena.

Najveća svetska sila svih vremena je Amerika.

U SFRJ, to je bila američka troja Tuđman-Alija-Milošević, koji su instalirani na čela tri naroda (neću sad da ulazim u upitnu nacionalnost onih koji sebe nazivaju nekakvim "bošnjacima", kao i dobar deo Hrvata koji sebe naziva Hrvatima iako to nisu), da podignu buru, zatalasaju i iz formalina izvuku ono što su ustaše, bečki konjušari i poturice i Srbi ljubomorno čuvali 50 godina- nacionalizam.

Da se posle 1918. zemlja vodila kako treba, bez pičkastog kralja koji nas je ujedinio sa govnima, pa Tita koji nas je opet ujedinio sa govnima, sve bi bilo ok i ne bi bilo potrebe da se sve to desi. Imali bismo Srbiju koja bi bila dojajna država i jedina koja valja u ovom delu Balkana.

Odoh sad da igram Dotu, odgovoriću ti kasnije još.

Ti dečko blage veze sa realnošću i istorijom nemaš, mislim da neću dalje nastavljati raspravu, besmisleno je. Ja te krstim, a ti prdiš svo vreme

Amerikanci su picke najvece. I prema mom misljenju najgluplji i najdeblji narod na svetu. Oni su veliko zlo , ali nicija nije do zore gorela. A i Rusi su picke i oni gledaju samo svoj interes. Sto bi njih boleo kurac za nas i da li je Kosovo nezavisno ili nije .Da im nije u interesu da NATO ne izgradi svoju bazu. Isto Amerikanci su dobri prema Muslimanima u BIH i Siptara na kosovu da bi svetu pokazali da nisu protiv Islama. Jer su oni za njih potpuno bezopasni.