Prijava

Ma naravno, i dolar (i ostale jake valute) ima čvrsto pokriće

Bitcoin je tesko sranje iskreno, samo se nadam da ce biti aktuelan bar jos koju godinu

Koliko nafte možeš kupiti bitkoinom?

Koliko zapravo nafte možeš kupiti bitkoinom?

To 8000 litara je teoretski, koliko stvarno možeš kupiti nafte?

Pa koliko sad, 8000 ili 0?

Bitkoin će imati vrijednost kada budeš nešto mogao kupiti njime, sve dok je ograničen na 2 i po prodavnice na internetu od njega nema ništa. Blokchain tehnologija je vrh, ali bitkoin je nepraktičan za sada.

Salim se brt, ispada da te jebem sad za bosnu ali ni u svetu nije bolja situacija. Svakako mozes u bilo kom trenutku zameniti btc za dinar/evro/dolar pa kupiti sta zelis

Btc je vise kao zlato nego kao valuta sad

Brt ali zlato ima relativno nepromenljivu vrednost

Oni moraju pod hitno da nekako prebace to na one bankomate i na kartice, da tipa na kartici imaš 2 bitkoina i da ih trošiš u marketu, vidjećeš tad vrijednosti tog čuda pffff

Bio u Srbiji bankomat 3 sata radio jebem ih u usta ja

Onomad sam imao neke dolare po dzepovima i kada se nakupilo vise od 1000. Odnesem ja to u banku. I ostade ustedjevina.
Onda mi u lovu neki seljak, sto se vracao iz zivota pokupi dzip. Padne krcma na mene. Dadoh pare da iscupam auto iz provincije. Odose dolari po istorijski niskom kursu u dinare, pa u eure pa u gornji dzep bluze autolimara.
Od tada sam opet nakupio preko 2000 dolara i ne mogu da ih upotrebim za bilo sta pametno pa su zaista ustedjevina. Par iljada eura... kao rukom odneseni sa racuna.
Kontam da je ista prica sa bitkoinom. Nomadkonvertibilna valuta.

Ima neko u Srbiji da epski kopa bitkoin sa strujom na veresiju da ga hakujemo? Inace, bih ja prao novce kopanjem bitkoina, da imam neki prljav dinar od prostitucije i narkomanije.

Zašto su ti kao rukom odnesene te dve hiljade dolara što si naknadno sakupio? Šta im se desilo?

Kretanje bitcoina izmedju 2013. i 2015.

http://blog.cex.io/wp-content/uploads/2015/03/market-price.png

Kretanje bitcoina izmedju 2016. i 2018.

https://www.profitconfidential.com/wp-content/uploads/2018/01/litecoinprice12month-2.png

Teoretski prikaz finansijskog babla koji se uci u skoli

https://i2.wp.com/transportgeography.org/wp-content/uploads/stages_bubble.png?resize=720%2C482&ssl=1

Alo ljudi, radio sam 5 godina za firmu koja pravi finansijski softver. Ekonomisti iz IT industrije, moje kolege, strucnjaci za valute, berze, trzista i zajebancije, neki od njih jebeni doktori nauka na tu temu nisu govnjivom motkom hteli da pipnu kriptovalute. Ovo je ista prica kao sto su do 2008. palili ljude da uzimaju stambene kredite, a druge da ulazu pare u stambene kredite na berzi, pa sve otislo u picku materinu, a lovu uzeli samo najveci. Ajde poslusajte me jednom u jebenom zivotu.

pa što si okačio ove grafike ako nas odvraćaš od kupovine, svi ovi grafici koje si okačio govore u prilog tome da bitkoin stabilno raste i da će rasti

I da se ocekuje jos jedan ogromni skok

Svi pobrojani koje si naveo su obične debilčine koje su prosto naučile da rade neki posao i rade ga eto, njihovo mišljenje znači možda za nijansu više od mog, a deset puta miliona manje od neke prevejane njuške koja oseća ćivot i pare.

A ovaj teoretski prikaz je neko nalupetao iz sprdnje da kara bitkoinase cak sam video kad je izbacio na reditu

Радјард Куплунг
pa što si okačio ove grafike ako nas odvraćaš od kupovine, svi ovi grafici koje si okačio govore u prilog tome da bitkoin stabilno raste i da će rasti

Nece rasti i za tebe ili mene. Vec sam objasnjavao, ali ajde opet da objasnim kako prica funkcionise sa bablom.

Na pocetku dodju baje sa velikim parama i prate pricu. Svi su uvezani i jako se dobro poznaju. Nisu zrtve oni, vec glupa raja. Malo kupuju, malo prodaju, tacno se zna i koliko i za koju cenu kako bi drzali relativan balans stabilnog rasta. Ne rasta cene zbog realnog rasta vrednosti, vec pijacni sistem ponude i potraznje. Onda u jednom trenutku, kada trejding pocne da usporava zbog premale razlike u cenama krenu naglo da kupuju u ogromnim kolicinama dok je cena jako niska. Iznenadan skok u prodaji naglo pocne da podize cenu, pa raja pocne da se ukljucuje u pricu i dodatno podize cenu, pa onda baje naglo prodaju ogromnu kolicinu i obore cenu. Vec su tu zaradili, ali tu nije kraj. Taj deo nagle prodaje obori cenu i to je ovo "bear trap". Onda opet otkupe prethodnu kolicinu (tzv poziciju) i jos preko ako mogu do cene za koju su prodali prosli put. Time su uvecali poziciju jer su imali vise novca koji su dobili u razlici na ceni. Kupi jeftino prodaj skupo. E tu pocinje sou. Raja se napali, krene naglo da kupuje i prodaje, ali ima tu jedna zackoljica. Ne samo sto mediji pocnu da kenjaju o tome, vec baje sa ogromnim pozicijama imaju stav "hold position". Tacnije vecina robe u opticaju je u njihovim rukama i tu poziciju su stekli u bear trap fazi. Kolicina robe u prodaji je ogranicena zbog toga sto oni svoju kolicinu ne prodaju i cenu sada nabija napaljena raja, kao sto su odredjeni ljudi na ovom forumu, nudeci vecu cenu za robu u ubedjenju da ce vrednost robe konstantno rasti u nadi da ce zaraditi dvetriljade eura. To je greed faza, posle koje sledi i delusion faza kada svi misle jbt ala cu se obogatim. I tada 99.9% prestaju da prodaju jer misle da ce cena jos ici u nedogled sto dodatno napumpava cenu preko svake mere. E onda nastupaju baje sa svojim ogromnim pozicijama, sve odjednom u istom trenutku bace na trziste, sve rasprodaju u roku od pola sata, jer svi napaljeni kupuju, a skoro niko ne prodaje, pokupe ogromnu lovu, obore cenu i time naprave paniku, svi pocnu da prodaju jer misle da je dostiglo vrhunac i cena se sunovrati. Najebala sirotinja, jer dok si se probuio ujutru i ukljucio vesti cena vec otisla u kurac, velika jaja izvukle stostruki, pai hiljadostruki profit. I onda opet pocnu da kupuju polako kako bi cena opet polako pocela da raste. I u krug.

Postoji nesto sto se zove "treci infarkt". To je pojava da babl moze da se napumpa 3 puta pre nego sto zauvek pukne, kao sto retko ko prezivi treci infarkt. Nekada bude cetvrti, nekada, jaaaako retko i peti. Taj treci naizgled dodje nenajavljen. Sve izgleda regularno, nema naglog skoka vec dug period stabilnosti dok se ne desi krah jer su ljudi malo oprezniji. Tako je i sa nekretninama 2008. bila trece po redu pucanje i konacan kraj tog babla. Dotkom nije preziveo ni prvi. Bitcoin je vec imao 2, jedan 2013. i drugi 2017. Najkasnije do 2020. ili 2023. ce biti treci i cao djaci. Vi nista necete golemo zaraditi, jer cena nece drasticno porasti kao prva dva puta. Zaradice velike baje.