Domaći rok

  1. eksju rok je muzika nekog drugog vremena i, što je najjače, nije toliko loša, uprkos pljuvanju po istoj koje je sad in.

    ne budite ignoranti, ima dosta aktivnih ljudi i danas koji odlično rade posao i zaslužuju pažnju i slušanje. jedno ime za vas: Velibor Nikolić. Guglajte, tražite, slušajte.

  2. Azra, Haustor, EKV, starije Čorbine stvari... A Štulić bog otac!

  3. http://www.youtube.com/watch?v=L-lFN6DxH18
    Ti misliš da ja Jugo vozim
    a više sam gladan no sit

  4. Ima naravno do jaja stvari, mada ovi tipa Kazališta, Jabuke, Orkestri i takva govna su splačine. Bajaga, Bijelo Dugme, EKV i tako ti su posebna kategorija, i voleo ih ili ne voleo, ne može da se spori da su dobri bendovi. A ima gomile nepoznatih ili manje poznatih bendova koji jebu keve.

  5. A ima gomile nepoznatih ili manje poznatih bendova koji jebu keve.

    U pravu si Čak!

  6. Ima naravno do jaja stvari, mada ovi tipa Kazališta, Jabuke, Orkestri i takva govna su splačine. Bajaga, Bijelo Dugme, EKV i tako ti su posebna kategorija, i voleo ih ili ne voleo, ne može da se spori da su dobri bendovi. A ima gomile nepoznatih ili manje poznatih bendova koji jebu keve.

    Brate, ok, jesu njanja bendovi te ''jabuke, kazališta, orkestri blatruć'', ali opet kažem, nikako ne zaslužuju pljuvanje. Kapiram pljuvanje po bendovima koji danas izlaze sa tom dupeuvlakačkom muzikom (čorba npr) kako bi se pojavili u nekom city musicu npr. i ubrali love, ali onda je bilo drugo vreme. Jebote, upravo ti bendovi su jedni od onih koji su doneli rokenrol kod nas. Da, jesu. Kazalište je prvi new wave bend u jugi, to je činjenica. NIJE ŠARLO, to je bilo kazalište. Mislim na kazalište sa davorinom bogovićem i hourom pre nego što je postao baba.
    jabuka i p.orkestar su totalno drugačija muzička priča, mada se često stavljaju u isti koš.
    Nije tu bilo neke love, sviralo se da se zabavlja raja, da ti batice plaćaju ture u bircuzima i nude marom, a devojke čašćavaju pičkom. I to je to.
    tek pušenje jebote, pušenje je lordovski bend, LORDOVSKI.

    Englezi album Making Movies od straitsa meću međ zvezde a mi pišamo po našem (smatram ih našim jbg) Heroju Ulice. To ti je to, uvek je naše bljuv, a nešto tudje valja. ameri ljube u kurac onog smarača spingstina a mi ovde prozivamo štulića...malograđanština par ekselans.

    kazalište nije muzika moje generacije, ali jeste muzika na kojoj sam odrastao i drago mi je da je tako (opet, mislim na kazalište do 85, kada ih je bogović napustio, a zamenio ga onaj ljigavi bodalec). i da, to kazalište je jebalo majke, voleo neko da prizna sebi ili ne.

    http://youtu.be/WRRYJMbs21s

    http://youtu.be/jeNd5YuWLB0

    http://youtu.be/8SZPUb_i6PI

  7. Staviti ovde ovu pesmu od Čorbe je isto kao kad te neko pita: koji ti je omiljena knjiga? a ti mu ponosno odgovoriš: Most na Žepi od Ive Andrića!

  8. Vidi Bore isti Nino jebote!
    Volim Divlje Jagode i Djevojko u sutonu tihom, Zvjezdo sjevera i tako dalje.
    Od srpskih volim onu "Da li čuješ mila moga konja glaaas"

  9. Staviti ovde ovu pesmu od Čorbe je isto kao kad te neko pita: koji ti je omiljena knjiga? a ti mu ponosno odgovoriš: Most na Žepi od Ive Andrića!

    Što, jel' nevalja?

  10. Ma nisam ja rekao da ne valja ni Most na Žepi, al nekako nije kreativno usled rasprave o ex YU roku staviti na temu, bez ikakvog konteksta, jednu pesmu Bore Đorđevića. A i jeste nekako skroz neoriginalno: ex Yu = Bora Čorba. Po meni ima tu boljih stvari. Al nema veze, to sam samo ja.

  11. Ma nisam ja rekao da ne valja ni Most na Žepi, al nekako nije kreativno usled rasprave o ex YU roku staviti na temu, bez ikakvog konteksta, jednu pesmu Bore Đorđevića. A i jeste nekako skroz neoriginalno: ex Yu = Bora Čorba. Po meni ima tu boljih stvari. Al nema veze, to sam samo ja.

    Znam ja da Riblju Čorbu neki neće da ubrajaju u EX-Yu, ali ja je volim i mislim da treba biti dio tog savršenstva.

  12. Nikada nisam slušala, ali sam čula, na primer, čak i za Bombaj Štampu. I strašno je koliko nebitnih stvari, gluposti, čovek čuje za svog kratkog života. Ljudi se sećaju mladosti pa voršipuju i najveća sranja iz nje. Kao kada bih ja sada krenula da se ložim na Tap 011. Ne mogu jer su mi i onda bili glupi.
    Nažalost, EKV, Azru, Haustor, sam čula kada sam već slušala neku drugu muziku, tako da nisam umela da prepoznam kvalitet.

  13. Ljudi se sećaju mladosti pa voršipuju i najveća sranja iz nje.

    Najbolje se živelo za vreme Tita. Meni se Lambada izmešala sa lepim emocijama, muzika sranje, ali uvek će me podsećati na jedno divno leto. Čim čujem, osetim neku vrstu sete.

  14. Znači ja imam sreće što su mi Milošević, turbo folk, skupština i dens obeležili te "divne" dane.
    "Da li bi prala naše gaće, mače,
    da li bi prala naše gaće, mače,
    ...
    i bez tebe, i bez nje, meni bunda ostajee
    Bunda, bunda!!"

    Da, seta neka.

  15. Uvjek sam želio biti heroj ulice ne kao Djejms Bond prokleti tajni agent!

  16. Znači ja imam sreće što su mi Milošević, turbo folk, skupština i dens obeležili te "divne" dane.

    Pa i meni su to bili divni dani, ali mi je Milošević značio demonstracije i ulične zanimacije, a rok muzika koja se tada svirala i u svetu i ovde mnogo je bolja od današnje. Sećam se Trećeg kanala, Garažnog geta, MTV-a dok je još puštao ponešto normalno, a te gaće i ne pamtim :)

  17. Pa to samo znači da si ti uvek kačio dobro vreme. Nekom Treći kanal, a nekom Palma i onaj bradonja. :)

  18. Zato ću vrlo verovatno umreti pre tebe :)

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.