Prijava

Brate mene ovo liči na neplaćenu reklamu, ova tema, a ovo mi nikad nije bilo jasno kod muzičara:

Слажем се да квалитет музике није врхунски, али то је употпуњено другим стваима.

Pa ako muzičarima sama njihova muzika nije na prvom mjestu, zašto se bave muzikom, što ne rade nešto drugo ako hoće da promijene situaciju. Političkim angažmanom naprimer?

Кад кажем квалитет музике мислим чисто на мелодију, рифове, ритам итд. Пјесму чини више од музике.

Kad mi neko kaze da su ovo "inteligentni tekstovi"... Userem se, pojedem tu govno i osecam ranitim uglavu, dok mi ispod zavoja krv siklja. I Ceca ima inteligentnije tekstove. Najozbiljnije.

Feud, pa jebem ti ženo majku bogovu i alternativna govna i lafo mir u svijetu i nama je sranjo ovdje ja sam toliko urban da sam milijum milja MRŠ BRE.

многе су саме, нису као са рекламе. То ваљда више говори?

Izostavio sam m, ali nije uopšte u tome poenta. Smeta mi što su rime iz fazona same/reklame, ekrana/dana, lep/džep... Imaju dobru priču, ali kad slušaš pre njih npr. Marčela, Kentvejta, Furio Đuntu i mnoge druge repere (jer očigledno da su strofe, da zanemarim refren, neki vid repa) ovi tekstovi zvuče mnogo retro, i slabo sklopljeni. Kažem, ne pljujem ih, samo konstatujem što nisu bolje reči pesama kad već imaju kvalitet produkcije.

Ја сам ти од оних који ће да послушају све живо иако највише слушам народњаке (не зајебавам се). Каквих све глупости има, ово чак и није лоше, нећу да кажем да је срање, јер објективно то није, али Феуд није ништа досад невиђено. Нпр. о свему овоме Која и Дисциплина Кичме певају већ годинама. Има још много репера и рокера који већ годинама у својим песмама говоре о оваквим темама. И по чему је Феуд онда нешто ново?

Нигдје везе. Лош покушај троловања. Иди с теме, отвори неку о Шабану ако је већ нема и тамо га величај.

Реагујеш на један неубедљив начин као просечни члан Миланове секте који на сваки вид критике или троловање одговара са: "Иди слушај Гранд, сељачино!"

свему овоме Која и Дисциплина Кичме певају већ годинама.

Коју одавно више нико не слуша.

Реагујеш на један неубедљив начин као просечни члан Миланове секте који на сваки вид критике или троловање одговара са: "Иди слушај Гранд, сељачино!"

Шта друго могу да напишем на овакав пост, мајке ти, у коме ми каже да сам алт наркоманчина?Откуд некоме право да ме какрактерише тако а да нема појма о мени? Ја њега нисам увриједио, нити имам ишта против Шабана. Ја не смарам по темама, очекујем од других да не смарају на мојим.

Милион пута виђена хармонијска подлога? Ајде дај ми примјер нечега сличног, можда и ја гријешим? Шта су ти префорсиране мелодије рефрена? Други дио мислим да ни ти сам ниси разумио шта си хтио рећи.

Evo, brate, lakše mi da odsviram, nego da objasnim.
http://vocaroo.com/i/s0p87arNRSG3
Snizio sam tonalitet prve pesme i dobio progresiju akorada Dm, Am, F, C, to su akordi koje deca nauče za dva dana kad počinju sa sviranjem gitare i onda ih rokaju u besvest. To je okej. Tako se pravi hit. Melodija je šablonska TEHNOHAUS varijantica od tri tona koja se vrti oko root note ovog prvog akorda i MORA da zvuči lepo, znači, nema tu nikakvog mozganja, komponovanja, nego proverena šema. E sad, dodaj tu par ambijentalnih sintisajzera koji sviraju ovo isto, daj nekoj pički sa dobrim glasom da zapjeva melodijicu, stavi kilo reverba, ispeglaj u produkciji i eto hita. Pesma je mogla da bude makar duplo bolja da nema ovih sanšajnovih nadrkanih boraca za moral i sveopštu pravdu koji KADA VIDE KAKO ŽUIVIMO, moraju da nam stave do znanja GDE ŽUIVIMO i KAKO ŽUIVIMO i da je sve sranje, i da smo u jarmu tajkuna i da smo u matriksu i da smo ovce i tako to. To su priče za navlačenje male dece, žena i pedera aktivista. Možda sam malo oštije reagovao, al povuklo me ovo 'vesnici boljih vremena i muzike'. Naravno, ovo je sve samo moje lično mišljenje i ja poštivam svačije mišljenje i vjeru i naciju.

Не мора, али је боље кад је тако. Када је нешто закукуљено, онда свако пожели да протумачи на свој начин. Овако, порука је ту.

Не, грешиш. Боље је кад није тако. Уколико треба да поразмислиш да скапираш нешто онда размишљаш критички. Небитно да ли ћеш закључити да је Милан спавао Маргиту или је Бодлер навалио на опијум па искењао Албатроса, или смо ми овце које прца Вучић, али битно је да поразмислиш. Критичко мишљење је навика која мора да се одржава, али једном кад је стекнеш, применићеш је на све, па и на ситуацију у земљи и политку. Због тога је добро имати контакт са апстрактинијим стварима.

ЕДИТ:

Шта друго могу да напишем на овакав пост, мајке ти, у коме ми каже да сам алт наркоманчина?

Нигде ти није реко да си наркоман, само да си затуцан попут оних којима је ЕКВ алфа и омега и који не дају да се по томе пљује.

Nije poenta u tome "šta je pesnik hteo da kaže", već šta je rekao i na koji način. Matori alkosi ispred dragstora znaju da smo u kurcu, ali to izraze mumlajući par rečenica u krug. Isto i ovi: ništa revolucionarno ni preterano dobro. Nešto kao klinački pank bend. Dole sistem, bori se, sjebani smo.

Nije poenta u tome "šta je pesnik hteo da kaže", već šta je rekao i na koji način. Matori alkosi ispred dragstora znaju da smo u kurcu, ali to izraze mumlajući par rečenica u krug. Isto i ovi: ništa revolucionarno ni preterano dobro. Nešto kao klinački pank bend. Dole sistem, bori se, sjebani smo.

Па да. Неће људи схватити нешто на исти начин. Нешто оставља мало простора за маневрисање и размишљање, а нешто више, али битно је да има простора. ФЕУД сем спотова како рекоше, мада се мени ни они не свиђају, није оставио ни простора за размишљање, нити добру музику, а нису ни неке лаке ноте кол'ко да прекратиш време. Све у свему, бзвз.

Шта друго могу да напишем на овакав пост, мајке ти, у коме ми каже да сам алт наркоманчина?Откуд некоме право да ме какрактерише тако а да нема појма о мени? Ја њега нисам увриједио, нити имам ишта против Шабана. Ја не смарам по темама, очекујем од других да не смарају на мојим.

Само напишеш: ОВАЈ КРУГ САМ СМИСЛИЈО, ОВАЈ КРУГ САМ СТВОРИЈООООО!

Snizio sam tonalitet prve pesme i dobio progresiju akorada Dm, Am, F, C, to su akordi koje deca nauče za dva dana kad počinju sa sviranjem gitare i onda ih rokaju u besvest.

Поштено, нисам ни очекивао да овакве песме имају компликованију хармонију.

Rađadr oplodijo, zaključavaj temu.