Prijava

Ovako, pošto uskoro krećem da radim kao konobar interesuje me da li ima nekoga ko ima iskustvo sa konobarisanjem? Jako korisni bi mi bili saveti o npr. kako rasporediti pića na tacni, kako nositi tacnu iznad glave kroz gužvu itd.

Црначи посао. Привремено да - трајно не.

Ево http://vukajlija.com/vjestina-konobarisanja/685499 Све што ти треба.

Hvala, ali treba mi više informacija od toga :)

Остало ћеш научити брзо и лако, Кко да носиш тацну, да переш чаше, да слажеш, точиш пиво и остало. Битни су ти манири и ове цаке.

Dadoh ti prvi minus na onu, poplavo. Veze s mozgom nema.

Ako si za šankom, nauči kako da "kradeš" na kafi.

Остало ћеш научити брзо и лако, Кко да носиш тацну, да переш чаше, да слажеш, точиш пиво и остало. Битни су ти манири и ове цаке.

Pa ono, kontam da neću imati previše vremena da učim, pošto je vikend kafić u pitanju :)

Ako si za šankom, nauči kako da "kradeš" na kafi.

Što bih pitao za nošenje tacni ako sam za šankom? :)

Ja sam radio pre....batali to što brže ako uđeš u kolotečinu konobarisanja sjebaćeš se načisto, ali ako baš oćeš najvažnija ti je klasika budi uredan pristojan i to...a što se krađe ili "bakšiša" tiče tu u suštini zavisi od lokala do lokala...ono zavisi šta ide ponajviše od robe imaš tri miliona caki.....

Što bih pitao za nošenje tacni ako sam za šankom? :)

Može se desiti da radiš, nikad ne reci nikad. Ako je manji lokal, možeš u isto vrijeme i za šankom i da nosiš tacnu.

Највише ћеш да пиздиш кад треба да опереш плазма шејк и да куваш турску кафу.

Makaronac, nije manji lokal u pitanju, tako da....
Radjarde, noću ću raditi, tako da neću pizdeti od plazma šejka i turske kahve :)

Makaronac, nije manji lokal u pitanju, tako da....
Radjarde, noću ću raditi, tako da neću pizdeti od plazma šejka i turske kahve :)

Само опуштено, оно дуг је пут пред тобом, али не одустај. Можда некад постанеш конобар свјетских размјера, кад већ ја нисам успио. Срећно.

а де радиш? ноћни клуб или посластичарница нека, нешто?

Један мој другар баталио школу у трећем средње да би ишао да конобарише и после три месеца се запосли у Руском цару. Примао те 2007. године 500+300 евра плате, после ишао на такмичења коктелџија, понабадао неких награда и ошо у Москву да ради за леп дукат.

А ако ниси способан за та два-три дана 'обуке' да научиш како се држи послужавник и како да наслажеш пет шоља на њега, онда јебига, не знам какав савет неко може да ти да. Додуше, знам лика који каже да је јако зајебано радити на шалтеру у кладионици јер треба запамтити брда шифара. За фикс, за прелаз, за гг3+ итд.

није то послужаоник, него ајнцер. :Д
рајкарде, је л тамо долазе клинци (тинејџери и студенти) ил нормални људи који имају паре? то ти је најбитније

Ono, prpa mi je kako ću se provlačiti kroz gužvu sa pun kurac pića na tacni, da je to posao preko dana, onda bi mi bila ladovina, tu nema žurbe kao petkom i subotom veče.

Imaš dobru štelu, čim si odmah uletio u noćni klub da radiš. Treba tu iskusniji konobar :)