Prijava

Evo, ovo napravi, laganica.
http://www.youtube.com/watch?v=AmY3A_BzBWk
A uvijek možeš i palačinke.

Nemoj ribu nikako... to okadi kuću, tri dana posle ima da luftiraš... samo povrće neko sa piletinom!

Ne bih preporučila da nadimi kuću oslićem..
Pa ovo povrće pržiš dok ne omekša, desetak minuta najviše.
Ovo možeš da spremiš i malo ranije, posle kad dodaš pavlaku i dok ti se skuva pirinač, ugrejaće se.

Nato, ja bi mu preporučio lososa i mamin šporet, ali se bojim da je to studentska gajba :)

Sem toga, u vreme posta ne preporučujem mrsnu 'ranu da me Jebač ne ishejtuje :))

prezle (mrvice uBosni)

Kaže se prezle i kod nas, samo si ti zaboravio odakle si došao.

E, a možeš i piletinu sa ananasom...meni je to ekstra
Tu propržiš belo meso i dodaš onaj ananas iz konzerve što je već u kockicama i naliješ belim vinom da se malo ukrčka, posoliš i zagustiš gustinom izmešanim sa malo mlake vode ili opet neutralnom pavlakom.

Hvala vam :)
Osjećajte se slobodnim da nastavite sa ćaskanjem oko kulinarstva.

E, a možeš i piletinu sa ananasom

+1

E, ovo Natijevo sa ananasom je haos dobro, ali sa neutralnom pavlakom... to baš jebe!

а на курац се не осврћеш несрећп

Kaže se prezle i kod nas, samo si ti zaboravio odakle si došao.

Kaže se kurac, meni se godinu dana smejale sve prodavačice u Vojvodini. Još me zajebavale "Imamo samo celu veknu, na mrvice ne prodajemo"...

Ako ne posti, przena teletina/svinjetina sa nekim prilogom krompirici, kuvano crno vino, da se zagrijete :) I obavezno nesto slatko, palacinke s punooooo oraha :D
Najjednostavnije. Kafa 3in1.

Ako ćeš posno možeš punjene lignje.
Očistiš lignje, obariš pirinač, ali do pola, iseckaš čitavu vezu peršuna i malo belog luka.
Na tiganju propržiš pipke iseckane i beli luk, pomešaš sa seckanim peršunom i pirinčem, posoliš dobro, napuniš lignje, poređaš u pleh, naliješ crnim vinom i ispečeš u rerni.
E, da nemoj da puniš lignje do vrha jer pirinač još naraste, i obavezno ih zatvori čačkalicom.

Рихо, какав си ти Србин православац ако ћеш сутра да мрсиш? :((((((((

da, marko, kao što i ti kao pravi srbin postiš svaku srijedu i petak
ugledajte se na njega

Evo ti jedan recept koji je jednostavan i nema šanse da zajebeš.

Pola kile pilećeg filea iseci na kockice ili manje parčiće (ne mora sad baš to da budu neke totalno simetrične kocke).
Stavi malo ulja, ali vrlo malo u tiganj, zapali na najjače i dva, tri minuta prži pola glavice ili glavicu crnog luka, sitnije isečenog.
Ubaci i piletinu unutra. Peci je takođe dva, tri minuta, onako da dobije boju. Mešaj malo da se ne zalepi.
Dodaj šolju, onu veću za čaj, vode.
Kada krene da ključa smanji malo toplotu.
Ubaci unutra supenu kašiku aleeve paprike, origano, cimet, đumbir (nije obavezno, al' je dobro) i so. Možeš i peršun onaj iz kesice sitni takođe.
Pusti neka se krčka sve dok voda skoro skroz ne ukuva. Suni malo vina, onako odokativno čisto, recimo malo manje od pola šolje iz koje si sipao vodu i krčkaj dok ne ispari. Kada ispari ostaće piletina i onako sos gušći, crnkast.
Svuci sa ringle i nabaci po mesu ploče kačkavalja, onako random, pa poklopi samo. Kačkavalj će se rastopit iako nije na ringli jer je jelte vruće.

Idealan marokanski šmek za muvanje pičetine. Deluje kao da si nešto teško napravio, verovatno nije to klopala, ispadaš ozbiljan kuvar, a pičkin dim je da se napravi.

ne volim lignje, kao da kondome jedem...

ispadaš ozbiljan kuvar, a pičkin dim je da se napravi.

Dvoje su se tako smuvali :)

Ovde bre od žena samo Nata kuva, sve druge ozbiljne kuvarice ste oterali sa sajta!

Dvoje su se tako smuvali :)

A ne. Svoje kulinarsko umeće sam pokazao tek pošto smo počeli da živimo zajedno. Kontao sam, ako me bude volela i kao lika koji nume sendvič da napravi, voleće me i kada vidi koji sam mag u kujni :)