Prijava

Možda ne bude nište - ovde je ipak plava koverta i boca vinjaka, jača od bilo kog pisanog zakona.
Mada opet možda nas nešto u'vati kao nekada u istoriji pa krenemo da pravimo haos....

Biće jako drtavo. Kazne su sad 3 puta veće, tako da će tarifa za dogovor biti 3 puta veća. U BG i NS su postavljene kamere na glavnim raskrsnicama, trenutno štrumfovi uče kako da koriste softver, pa kad to proradi tu više nema pomoći, kazna stiže na kućnu adresu. Inače mi sada uvodimo obavezno upaljeno poziciono svetlo danju, a cela Evropa ukida tu odredbu. Još jedna nebuloza je da u zimskom periodu (od 10. novembra mislim) vozač ima obavezu da ima u automobilu lance za sneg i pneumatike na pogonskoj osovini bez obzira na vremenske uslove. Biće jebano ...

Baš će se nakupiti para od kazni. Treba kupiti fluorescentni pojas, ne smeš da telefoniraš, moraš na tehnički pregled svaki čas, plaćaš velike kazne za sitne prestupe. :-/ Izgubila sam volju za vožnjom.

Зимске гуме нису обавезне (за сад) а што се тиче ланаца, мораш да их имаш, и да их накачиш тамо где су прописани. Јавно саопштено.

Haha, moj drug već iskeširao za nove gume .. ako još uvek nije obavezno kanda se zajebo. Još gluposti ima vezano za muziku, ako ovlašćeno lice tj. štrumf utvrdi da slušaš muziku preko neke dozvoljene granice može da piše kaznu ... nikako mi nije jasno kako su oni to stručni da izmere ... jedino da pored radara nose i decibelmetar. Čitao sam negde i da sad svako mora da ima u autu neki obrazac koji se popunjava kod lakših saobraćajki kada se vozači međusobno dogovore, da policija ne bi izlazila na uviđaj - što ćete se svi složiti nikad neće dogoditi, ni u ludilu, a ako nemaš taj obrazac 5 crvene.

Većina odredaba u zakonu je dobra, ali je najveći problem što ovo nije ni sličan zakon onom koji su pisali ljudi koji su stručni za to i koji su ga predložili skupštni, već je ovaj zakon prošao kroz MUP, gde su ga oni poprilično sjebali. Dve najgore odredbe su: policijski zapisnik je najbitniji dokaz na sudu ( vozio si 90 iako si vozio 70, jebiga, tako kaže čika plavi ) i smešna odgovornost putara ( izazoveš sudar jer si hteo da izbegneš neobeleženu rupu na putu koja stoji 3 dana tu - kriv si ). Ostalo je manje-više dobro. Smanjenje brzine na 50 km/h u naseljima je sigurno najbolja odredba, iako većina ne misli tako.

Pa zar nije i do sada zapisnik bio glavni dokaz?? Imao sam tu sreću da nesaznam na ličnom primeru. Najveći problem ovog novog zakona je što pandurima daje previše ovlaštenja.I sada ima da se ponašaju kao bogovi. Pa oni li će mi zabrane da izađem iz auta ...

Moja greška - ne glavni, već gotovo neoboriv, to je sranje.

основно правило: Меној да се курчиш када те наватају, већ се постави као нормалан човек и покушај пријатељски да им саопштиш да нис баш при парама и да ниси имао намеру да правиш прекршај. Вероватно ћеш проћи најефтиније могуће, чак шта више, можда те и пусте. И међу њима има људи који пију, возе брзо итд.
Ако баш налетиш на идиота који неће да те слуша, тек тада пробај да тражиш везу или везицу, али се никако не свађај. Не брини, ниси ти једини којег је зауставио у току тог дана. Сигурно га је изнервирао неки комплексаш-везара пре тебе, тако да ће твој љубазни наступ сигурно позитивно утицати на њихову одлуку.
Размислите. Ја сам бар до сада пролазио супер.

osnovno pravilo: probajte da vozite prema propisima :).

И нису неке казне. Очекивао сам много веће рестрикције. Мислим, не тражи се од возача ништа немогуће. Једино је ово са пробном дозволом тешка смарачина.

Шта сад, ако неко добије дозволу, годину дана мора неког искуснијег да вуче са собом? Шта ако годину дана уопште и не седне за волан, хоће ли му дозвола аутоматски постати стандардна, без обзира што није возио?

Džimi, koliko znam, to važi samo za ove što polažu sa 17 godina. Malo bi glupo bilo da neko ko položi u 45 mora da vuče nekog "iskusnijeg" pored sebe godinu dana:).

У сваком случају, зајебао сам се као свиња што до сад нисам полагао.
Него, ове казне за пијане пешаке ме занимају. :) Може неко да попије казну ако се пијан тетура по пешачком прелазу на зелено? :D

Ma opušteno, neće biti ništa teže položiti po novom, ja mislim čak i naprotiv, ljudi će shvatati ozbiljnije vožnju. Može :). A najjača je fora što ne smeš da imaš obe slušalice na ušima dok prelaziš ulicu. Zato, samo izvadiš jednu iz uveta, i mogu da te uvate za tukidida :).

Хаха! Тај фазон. :)

Hm bice veca muka polagati po ovim novim pravilima.
Sto se tice onih "papira" formata A3 to se dobija tj bezplatno uzima u filijalama osigoravajucih kuca. Ja danas uzela.
Moj prof sa faksa je davao strucnu kritiku ovog zakona i rekao je da ce primenjivanje istog u praksi moguce oko 5 %. Prosto se naki clanovi mogu tumaciti na zilion nacina. Sto se tice kamera one su postavljene pre vise od godinu dana koliko se meni cini, Ja sam cak navatala nekog pandura davno da mi da informaciju tacnu de su sve postavljene (ako vas zanima mogu da kopi/pejstujem). Sto se tice "podmazivanja" pandura mislim da je to moguce samo hm na auto-putevima ili ibarskoj zato sto oni dobijaju sada neke bonuse koliko sam upoznata, na sto vise prijava (nije 100 % proverena informacija)
Da e te kamere, mamu im njihovu zaista salju na kucnu adresu. :)

Jano, koji je to profa? Jeb'te, možda smo kolege :).

Jeb`tebe :)
Misilm prof je Radulovic on je izmedju ostalog u timu bio tih sto su srali o zakonu, tolko se napalio da mi prica o tome a ja dodjoh samo da mi da neki savet.. Tako da sam morala da slusam slusam... :)
Ak si na pravnom ondak smo koleze :))