Prijava

Od decembra 1912. do novembra 1913. Srbi su, u pokusaju da osvoje teritoriju koja ce imati izlaz na more, poklali, obesili, zive spalili...120.000 albanskih civila. U Nisu je cak postojao koncentracioni logor za Albance, formiran 25 godina pre nacistickog Dahaua. Ovakva sramna i zastrasujuca akcija aminovana je od strane drzavnog vrha, a sprovodili su je i vojska i civili.

Sve ovo je i dokumentovano i poznato, ceo svet je upoznat sa zlocinima koje smo pocinili, osim, naravno, svetoga sorabijskoga naroda. U zimu 2014. - 2015. u golgoti srpske vojske koja se povlacila preko A lbanije stradalo je 240.000 ljudi. Stravicno je i pomisliti, ali ovo se moze uzeti kao svojevrsna pravda...A ono sto se dogadja danas, 100 godina kasnije samo je...Da ne govorim.

Nisam u mogucnosti da postavim link, potrazite ga preko lbanske golgote ili kucajte srpsko - albanski sukob. Sramota me je kad vidim koliko malo znate o istoriji sopstvenog naroda. No jebes istoriju, ubij Hrvata da Siptar nema brata...Stoko.

Sramota me je kad vidim koliko malo znate o istoriji sopstvenog naroda. No jebes istoriju, ubij Hrvata da Siptar nema brata...Stoko.

+1

Па шта и ако смо их мало убијали?

То је нешто најглупље што сам у животу прочитао.

pseto88

Svi su zivi zasticeni osim ako si muskarac, srbin, punoletan, ne studiras, u radnom odnosu si i heteroseksualan si.

http://thesecretliberalagenda.com/wp-content/uploads/2013/08/white-male-tears.gif

Ти си дечко, фасцинантно глуп. Толико да заслужујеш да се на једно годину дана замениш са малолетном Албанком која живи овде, Хрватом или педером (у том смислу да видиш опхођење људи у превозу, продавници, школи/факултету, на улици кад се враћаш из провода, итд), пошто је тако тешко бити Србин хетеросексуалац у Србији (ја сам три пута добио батине због тога).

Заштићени законима дебилу а не од стране старије екипе у крају. Ја глуп...

едит: само 3 пута?! срећа па си се сакрио по интернетима.

Melkijades

Лаж!

Sramota me je kad vidim koliko malo znate o istoriji sopstvenog naroda. No jebes istoriju, ubij Hrvata da Siptar nema brata...Stoko.

Стварно је срамота, али је још срамотније што управо они који бране фалсификовану швапску, албанску, милогорску, усташку историју оспоравају праву истину о Србима, називајући Деретићем сваког ко се дрзне оспори те фалсификате.

Не кажем да су други лоши, а ми потпуно исправни, не кажем да још од деведесетих није било преувеличавања наше супериорности, било је тога, али чињеница је да многи страни историчари оспоравају тај фалсификат који се учи у нашим школама.

Slažem se sa Melkom. Srbi su zapravo popravoslavljeni Hrvati...

Meni je smešno kad neko veruje u ono što je čitao o istorijskim događajima. Skromno ću se zadovoljiti mišljenjem da ja tu ništa ne znam, a da je prošlost podložna promenama u zavisnosti od toga ko je trenutno diktira. Kad ti plasiraju čak i sadašnjost, kako zaštiti prošlost?

pseto88

Заштићени законима дебилу а не од стране старије екипе у крају. Ја глуп...

Аха, извини, нисам видео да си написао реч "законима". Иначе, много значе Циги закони о позитивној дискриминацији у тренутку док га група дебила, које полиција неће ни тражити, шутира у главу. Да, глуп си и сад иди плачи још због злих закона који ти отежавају живот.
http://thesecretliberalagenda.com/wp-content/uploads/2013/08/white-male-tears.gif

Melkijades такву ``историју`` српског народа не знају чак ни сами Шиптари. Чиме се ти дрогираш, да ми је знати...

U Nisu je cak postojao koncentracioni logor za Albance, formiran 25 godina pre nacistickog Dahaua.

Невиђена глупост од информације. Брзо носи своје тезе у Брисел и Вашингтон, да преправљају историјске књиге по својим колеџима, јер су њихови историчари неупућени, за разлику од тебе.
Нацистички логори су само прекопирани логори које је прва успоставила Велика Британија најпре у Индији, а потом и у Африци.

Сви смо се чистили између себе, то је суштина сваког рата, зато се и ратује. Шта мислиш да не знамо? Да смо протерали преко 800.000 муслимана са Балкана? Знамо. Да смо протерали најмање 100.000 Шиптара са Косова и Метохије после 1918? Знамо и то. Мислиш да не знамо да смо протерали преко 100.000 Шваба из Војводине? Знамо и то. Мислиш да нас заболе? Не. Јер, то је историја. Тако и њих заболе за оно што су они нама чинили када су они били јачи и бројнији. То су грозоте рата, то је суштина историјских сукоба народа и цивилизација. Мислиш да Шиптари не знају како су клали Грке и Србе? Да Немци не знају своју историју у којој су клали Пољаке, Русе, Србе, Италијане? Исто важи и за све народе у Европи. А и Азији. Шта су Турци радили Јерменима, Руси Авганистанцима, Монголи Русима итд? Све се зна. Него никог није брига. Свако, баш свако брине само за своје жртве. И гледа у будућност, да направи нешто лепше и боље, а не да вади своје историјске свињарије и њима млати као транспарентом. Иди ти у Шиптарију па тражи да робијаш у име окајавања српских грехова. Не гурај цео народ у пропаст због своје лудости и глупости.

Мене је срамота када видим како аутофашистичке крмаче тумаче своју историју и умишљају да о њој знају нешто. Једи мање буника, пуши мање аљбанке.

Какав однос Срби имају према Хрвати и Шиптарима, говори званичан попис становништва - у Србији их има више него Срба у Шиптарији и НДХазији. Попис не лаже. Толико о етничком чишћењу.

Granjka, kad si udaro pečat na prodaju Kosova i Metohije, jel pisalo Šiptar ili Albanac?

Da se ne lažemo, šiptar uvijek koristimo u negativnom kontekstu.

A tema je go kurac ionako, sve teme su gola voda u zadnje vrijeme.

Meni je smešno kad neko veruje u ono što je čitao o istorijskim događajima. Skromno ću se zadovoljiti mišljenjem da ja tu ništa ne znam, a da je prošlost podložna promenama u zavisnosti od toga ko je trenutno diktira. Kad ti plasiraju čak i sadašnjost, kako zaštiti prošlost?

најлажнија флоскула - историју пишу победници. глупост. не причај кад никада ниси проучавао историју на прави начин. једно је читати уџбеник а једно реконструисати историју.

мелкијадес, прво ово 240 иљада? погинуло можда 20-40 иљада војника током преласка. ни албанска голгота није та, него следећа, 15/16 зима.

а злочини над албанцима у балканским ратовима су јако јако дискутабилни с обзиром да знамо коме је и зашто то одговарало, дакле аустроугарској управо да спречи излаз србије на море и италији за предстојећи велики рат. највероватније је било неких случајева убиства, а онда је бројка препумпана и албанци су добили државу због, јелте, горе наведених разлога.

штавише, извори за те злочине су углавном жабарски, аустроугарски и димитрије туцовић, комуниста.

најлажнија флоскула - историју пишу победници

Definitivno.

"Navodni zločin koji je počinio moj narod je izuzetno diskutabilan"
-svaki usrani narod-

kizo ја шиптарима продајем српску земљу само по Београду, као и вама Босанцима, Личанима, Пречанима и осталим дођошима.

Da se ne lažemo, šiptar uvijek koristimo u negativnom kontekstu.

Лажовчино! Није истина! Када кажем Шиптар ја мислим и на одличног утоваривача угља, на перфектног сљадољеџију, на беспрекорног мајстора за бурек и најбољег дилера за шиптарску траву. Иди сад у Сарајевску улицу па поједи добар бурек. Без Шиптара нема бурека.

Zemlja u Beogradu je ionako srpska, red je da je uzmemo od rumunobugarštine.

најлажнија флоскула - историју пишу победници. глупост. не причај кад никада ниси проучавао историју на прави начин. једно је читати уџбеник а једно реконструисати историју.

Istorija nije egzaktna nauka, i istorija se prekraja prema trenutnim (kad kažem trenutnim, ne mislim baš dnevnim) potrebama onoga ko ima moć. Možda sa distancom (a u stvari nebitnošću događaja) za one na moći sagledavanje postaje objektivnije, ali od događaja o kojima je ovde reč sumnjam da smo dovoljno daleko. Sa druge strane, postoji opravdana sumnjai u mogućnost objektivnog saznanja istorije. Kažeš da nikad nisam proučavao istoriju na pravi način... Postoji Tolstojev pogovor Ratu i miru, i to je u stvari Tolstojeva filozofija istorije. Da ga nisi slučajno čitao? Jer, da jesi, bio bi malo skeptičniji. Treba švrljnuti malo i izvan struke, da bi imao bolji pogled.

кизо јесам ли ја негде рекао да поричем злочине или нешто слично? баш зато што је тема оваква, треба узети у обзир све околности и контекст који је овде изражен (аусуг и ита пропаганда) тако да има елемената који указују на превару и треба сваку информацију узети са резервом и оставити простор за друге могућности. зато је то дискутабилно. тако се то ради кад реконструишеш историју, не само за овај случај.

или шта, треба да прихватимо то све здраво за готово и онда ће то бити кул јер је против твог народа? а кад је податак нпр. 700, 000 у усташким логорима онда као - е па то треба проверити то је много, то се онда не узима здраво за готово?

Istorija nije egzaktna nauka, i istorija se prekraja prema trenutnim (kad kažem trenutnim, ne mislim baš dnevnim) potrebama onoga ko ima moć. Možda sa distancom (a u stvari nebitnošću događaja) za one na moći sagledavanje postaje objektivnije, ali od događaja o kojima je ovde reč sumnjam da smo dovoljno daleko. Sa druge strane, postoji opravdana sumnjai u mogućnost objektivnog saznanja istorije. Kažeš da nikad nisam proučavao istoriju na pravi način... Postoji Tolstojev pogovor Ratu i miru, i to je u stvari Tolstojeva filozofija istorije. Da ga nisi slučajno čitao? Jer, da jesi, bio bi malo skeptičniji. Treba švrljnuti malo i izvan struke, da bi imao bolji pogled.

не разумеш ме чини ми се. не узима се ништа као истина ако нема сумње да је. дакле има посебна методологија којом се нешто узима као сигуран податак. и када је историчар истински непристрасан и објективан и у потрази само за истином и када зна метод, онда не постоји никаква победничка историја нити ништа слично.

не разумеш ме чини ми се. не узима се ништа као истина ако нема сумње да је. дакле има посебна методологија којом се нешто узима као сигуран податак. и када је историчар истински непристрасан и објективан и у потрази само за истином и када зна метод, онда не постоји никаква победничка историја нити ништа слично.

Odlično te razumem. Samo što se tiče filozofije istorije, zauzimam skeptički stav prema apsolutnosti naših gnoseoloških mogućnosti za razumevanje ne samo prošlih, već i sadašnjih događaja. Sad, većina naučnika u filozofskom smislu i jeste pozitivistički nastrojena... A postoji dosta pogleda na svet različitih od pozitivizma. Ne znam šta bih ti rekao, zaista.