Prijava

Granjka, švrljao sam ovo danas po Fejsbuku, sad znam i zašto, ti si me inpirisao.
http://imageshack.com/a/img36/2750/5j3h.jpg

imam dovoljno znanja iz elektronike da projektujem neko oruzje, i drzava mi zatrazi to.
koje su mi tu opcije
1. Ако живиш у Америци - тражиш уговор о заштити ауторских права
2. Ако живиш у ЕУ - тражиш уговор о ангажовању и заштити ауторских права
3. Ако живиш у Србији - тражиш да ти плате, па правиш.

Zaboravio si opciju 4, živeo u SAD, EU ili SRB:
4. Najedeš ih govana i ne napraviš im oružje.

1. Ако живиш у Америци - тражиш уговор о заштити ауторских права
2. Ако живиш у ЕУ - тражиш уговор о ангажовању и заштити ауторских права
3. Ако живиш у Србији - тражиш да ти плате, па правиш.

dakle, nemam opciju da odbijem. ti ne vidis opciju da odbijem ako mi drzava zatrazi nesto. ne vidis da iz moje price ja ne zelim da pravim oruzje. drzava je zatrazila, treba samo da se na papiru regulisu autorska prava i finansije, to treba da se zna.

a ovo drugo granjka. dovoljno je poznavati pravne mehanizme, i mozes da zaobidjes ustav i zakon? da ga tumacis kako ti se svidja?

gradjanska prava su gradjanska prava i treba da budu dostupna svakom, bez obzira da li taj poznaje ili ne poznaje mehanizam kako da ih ostvari. nasa drzava, ljudi kao ti, su to zakomplikovali da je nemoguce bez poznavanja mehanizama ostvariti gradjanska prava.

tvoj odgovor je na to, nauci mehanizme, nije aj da vidimo sta ne stima, jel tako?

tvoj odgovor je, da bi se nesto birokratski komplikovano resilo, povecaj drzavni aparat kojim ga resavas?

Postoje podaci, naravno, ali postoji li, registar ovakav:
ATEISTI:
1. Taj i Taj, adresa ta i ta, karakteristika ta i ta.
2. Taj i Taj... itd.

Да, постоје. Они су саставни део Пописа становништва у коме си и сам учествовао, као и осталих 7.000.000 и кусур грађана. Међутим, ти подаци су недоступни широј јавности, већ само РЗС. И наравно, обавештајним службама. Постоји Закон о заштити података о личности који забрањује да их имају службе и грађани којима то није доступно.

Šta su oni, paukovi? To je lično opredeljenje, a ne pripadnost nekoj "mreži". Ovakvim izletima pokazuješ koordinate u kojima se kreće tvoj mentalni sklop. Da nisi ispao iz Balkanskog špijuna?

Још једном се срамотиш и показујеш да си учио и бесплатно и ЏАБЕ. Хајд да ти објасним... Једно удружење грађана може да оформи лабаве савезе са другим организацијама - то се зову сарадничке организације. Када се више истородних организација (правних лица) удружује у једну интересну групу (посебно правно лице), онда се то зове МРЕЖА. Мој ментални склоп се креће у међународним терминима, а твој ментални склоп још увек шепа у терминима Балканског шпијуна. Не срамоти се.
Ево ти једна домаћа мрежа, па читај, да се не срамотиш пред другим издавачима.
http://www.konekta.org/

Baš me interesuje u šta mi veruje komšija odozgore ili ko je najbliži Bugarin, da prvo po njemu udarim u slučaju nekog sranja, kako duhovito nečiji deda kaže.

Баш зато што комшију гледаш на тај начин, такви подаци и нису за тебе. Убиј све око себе, тако ћеш бити најсигурнији.

dakle, nemam opciju da odbijem.

Ниси тако формулисао питање. Лимар ти је дао одговор. Наједеш их говнима и кажеш да то не може да урадиш. Рецимо, ти си пацифиства или неки верски фанатик и нећеш то да радиш. Закон те штити, осим ако те није киднаповала ДБ, НСА, ЦИА, ФБИ и сличне организације.

a ovo drugo granjka. dovoljno je poznavati pravne mehanizme, i mozes da zaobidjes ustav i zakon? da ga tumacis kako ti se svidja?

Да. А шта си ти мислио да је посао адвоката? Немој да си смешан. Чуо си за рупе у закону. Видео си гомилу примера. То је лоша пракса и има правника и њихових група које се боре за смањење тих рупа у закону. Не можеш све ни да покријеш законима одједном. Право (на коме почивају закони и прописи) је врло климава материја у појединим областима.

nasa drzava, ljudi kao ti, su to zakomplikovali da je nemoguce bez poznavanja mehanizama ostvariti gradjanska prava.

Тако је. Ја сам зли чика из бирократске машинерије који жели да грађани не знају своја права, а ни да их остваре. Када ми неко тражи извод из катастра, ја обавезно кажем да морају да ми доведу неку младу од 20 година да ме умилостиве.

tvoj odgovor je na to, nauci mehanizme, nije aj da vidimo sta ne stima, jel tako?

Ти си електроничар. Претпостављам да радиш углавном са компјутерима. Ако укључиш компјутер који је систем састављен од гомиле подсистема, процесора, чипова, каблова - и он не ради, шта ти радиш? Бациш компјутер? Полијеш га водом? Пребијеш говњивом мотком? Не. Научиш механизме, па кренеш да испитујеш елемент по елемент, тражиш квар и онда покушаваш да га средиш. Некад га средиш програмски, некада бациш целу матичну плочу, некад само замениш пар жица. Е, сад, како би ти то поравио ако не знаш како рачунар ради?

jesam jesam granjka formulisao upravo tako. samo nisam napisao.

Ти си електроничар. Претпостављам да радиш углавном са компјутерима. Ако укључиш компјутер који је систем састављен од гомиле подсистема, процесора, чипова, каблова - и он не ради, шта ти радиш? Бациш компјутер? Полијеш га водом? Пребијеш говњивом мотком? Не. Научиш механизме, па кренеш да испитујеш елемент по елемент, тражиш квар и онда покушаваш да га средиш. Некад га средиш програмски, некада бациш целу матичну плочу, некад само замениш пар жица. Е, сад, како би ти то поравио ако не знаш како рачунар ради?

da, ovo je tacno. pokusao si da kazes kako ti resavas stvari kad bi se prevele u elektroniku. ali iz tvojih postova, ako bi se prebacilo u elektroniku, cini mi se da bi izgledalo ovako:

blabla, i sistem ne radi. sta ti radis? nista, sedis i primas platu i pustices neko vise bice (drzavu) da to resi. i onako se sistem ne sme dirati, ako ne radi uzecemo olovku i papir, zaobici cemo problem.

Oprostite, gospodine, koji se ophodite nepristojno sa svojim sagovornicima, pazite ovo moje pitanje i Vaš odgovor:

I još, u saradnji sa ministarstvom za nacinalne manjine (ili kancelarijom, sad sam zaboravio), napraviti popis i registar pripadnika nacinalnih manjina, jer u slučaju rata, poznat je slučaj, one teže svojoj matici, a matice im neretko ratuju protiv nas? Ozbiljna država bi trebalo o svemu da razmišlja.

Особа са средњом школом зна да Министарство одбране Републике Србије, у сарадњи са Републичким заводом за статистику има ове податке. Подаци су јавни и доступни на интернету.

(neodgovoreno na kojoj adresi)

Pa onda:

postoji li, registar ovakav:
ATEISTI:
1. Taj i Taj, adresa ta i ta, karakteristika ta i ta.
2. Taj i Taj... itd.
Да, постоје. Они су саставни део Пописа становништва у коме си и сам учествовао, као и осталих 7.000.000 и кусур грађана. Међутим, ти подаци су недоступни широј јавности, већ само РЗС. И наравно, обавештајним службама. Постоји Закон о заштити података о личности који забрањује да их имају службе и грађани којима то није доступно.

I na kraju, krešendo:

Baš me interesuje u šta mi veruje komšija odozgore ili ko je najbliži Bugarin, da prvo po njemu udarim u slučaju nekog sranja, kako duhovito nečiji deda kaže.

Баш зато што комшију гледаш на тај начин, такви подаци и нису за тебе. Убиј све око себе, тако ћеш бити најсигурнији.

Iz ovog, poštovani gospodine, mogu zaključiti da ste u svojim izjavama neodmereni, nedosledni, zlonamerni, ako ne i neobavešteni.

Druga stvar, gospodine, ateizam je neverovanje u Boga, lična, intimna stvar (za one koji imaju dušu, pa smrtnu ili besmrtnu), i svako za sebe može biti ili ne biti ateista, i pripadati ili ne pripadati nekoj mreži. Vi sad zamišljate onih deklarisanih tri posto ateista u Srbiji organizovanih u neku mrežu, zar ne? To se iz Vašeg pisanja da naslutiti. Naime, napisali ste:

Имају своје удружење, своје сајтове, а и свој месечни часопис. Део су интернационалне мреже атеиста.

Divim se, gospodine, kako u vašem (da, ovaj put sa malim v) rezonovanju nije ostavljeno ništa za lično, ljudsko. Sve je ustrojeno, sve mora da ima svoju institucionalnu pripadnost i određenje. Zato ste, dragi moj, čovek-registar, i sa vama, pogotovo zbog vašeg gadnog jezika i prostačkog, bahatog, birokratskog i omalovažavačkog obraćanja, kao i krutog, šablonskog i neinventivnog načina mišljenja ne želim ništa da imam. Osim ako ne želite zadovoljenje uvređene časti putem dvoboja, u tom slučaju odredite sekundanta i pošaljite mi poruku na PVT

S dužnim nepoštovanjem,
Valdemar

znaci, visoko obrazovani covek, sa dobrim kucnim vaspitanjem, mora da studira pravo granjka, da bi znao da li je nesto dobro ili ne? evo recimo ja, ne poznajem pola od toga sto si napisao, ali imam dovoljno znanja iz elektronike da projektujem neko oruzje, i drzava mi zatrazi to.

koje su mi tu opcije, posto po tebi one su:
1. da ne razmisljam zasto je to pogresno, i da radim sta mi se kaze.
2. da naucim te stvari sto si reko i da zaista razumem to sto mi se kaze, i budem srecan povodom toga sto radim sta mi se kaze.

Не волим лажове. Ако желиш да наставимо комуникацију, молио бих да то убудуће не радиш.

ali iz tvojih postova, ako bi se prebacilo u elektroniku, cini mi se da bi izgledalo ovako:

blabla, i sistem ne radi. sta ti radis? nista, sedis i primas platu i pustices neko vise bice (drzavu) da to resi. i onako se sistem ne sme dirati, ako ne radi uzecemo olovku i papir, zaobici cemo problem.

Грешиш. Ево како би изгледало:
Штакојупичкуматеринулепукраснукрваву хоће овај јебеноусраниговњивикретенскодебилски систем? Шта да радим? Дал да скувам кафу или да налијем једно вињаче? Ех, да пушим траву, сад бих сролао џоинт. Нећу да седим и не радим ништа. Увредиће се поштени убоги грађани. Како да оправдам своју плату ако седим и не радим ништа? Знам! Лећи ћу! Систем не смем да дирам, за то нисам плаћен. А и плата ми је онако мала. Оловку користим да чешем уво и дупе, а папир користим само за брисање дупета и бришем масне руке од бурека. Проблеми решени.

У стварности, ван твоје бујне маште и фобичне мржње према ћатама, ево како се то решава:
1. Квар пријавим телефоном општинској служби за кварове, ако ја не могу да средим; Свака општина има уговор са другим правним лицима за одржавање компјутерских система (тако је по закону о јавним набавкама роба и услуга, да ти не замарам мозак, смисли сам неку теорију завере која теби звучи крвавије и логичније)
2. Надлежно предузеће долази и отклања квар.
3. Посао се наставља.

Znate li vi da posetitelji kofi-šopova po Nizozemskoj moraju da izađu van objekta da iščure cigarete. Ne ovo smešne, već nikotinske.

Ustav i pravo građana se uče u završnim razredima srednjih škola.

Otvoreni navodnici:

Zatvoreni navodnici:

Da se nađe ljudima, da ne stavljaju zareze i ostala čudesa. Stil, pre svega.

granjka, ti si car. da bi neko ovoliko masio poentu price, i nemao apsolutno nikakvu sposobnost apstrakcije, morao bi da bude skroz nepismen. iz tvojih postova, vidim da nisi, te samo mogu da kazem da si car!

granjka, ti si car. da bi neko ovoliko masio poentu price, i nemao apsolutno nikakvu sposobnost apstrakcije, morao bi da bude skroz nepismen. iz tvojih postova, vidim da nisi, te samo mogu da kazem da si car!

Nije nepismen, nije glup, bez moći apstrakcije jeste, ali mislim da je u pitanju - da ga parafraziram oko smisla njegovog avatara - mali izduvni kanal (grana, ne znam već šta) velike mašine. Možda je on kolektivni nalog Vlade Srbije :)

http://hopenhagen.files.wordpress.com/2010/03/bureaucrats.gif

Лимаре, чак и када се правиш културан остајеш неписмен и прост. Саговорнике третирам у складу са њиховим понашањем. Да си ми у канцеларији, веруј да бих те истерао после другог минута твог лупетања.
Ево адреса: http://popis2011.stat.rs/

Baš me interesuje u šta mi veruje komšija odozgore ili ko je najbliži Bugarin, da prvo po njemu udarim u slučaju nekog sranja, kako duhovito nečiji deda kaže.
Баш зато што комшију гледаш на тај начин, такви подаци и нису за тебе. Убиј све око себе, тако ћеш бити најсигурнији.

Iz ovog, poštovani gospodine, mogu zaključiti da ste u svojim izjavama neodmereni, nedosledni, zlonamerni, ako ne i neobavešteni.

Не, Лимару, само сам мислио да си довољно те своје филолошке школе завршио да би могао лако да препознаш САРКАЗАМ. Да, то је била неодмерена изјава. Исправна изјава на твој коментар би била:
Господине, Ви сте умни болесник, идите лечите се под хитно! Имате сумануте мисли, параноични сте и опасни по своје комшије. (али, мислио сам да је сарказам делотворнији. Моја грешка.)

Divim se, gospodine, kako u vašem (da, ovaj put sa malim v) rezonovanju nije ostavljeno ništa za lično, ljudsko. Sve je ustrojeno, sve mora da ima svoju institucionalnu pripadnost i određenje. Zato ste, dragi moj, čovek-registar, i sa vama, pogotovo zbog vašeg gadnog jezika i prostačkog, bahatog, birokratskog i omalovažavačkog obraćanja, kao i krutog, šablonskog i neinventivnog načina mišljenja ne želim ništa da imam.

Само сам непристрасан према саговорницима. Чему емоције према потпуним странцима? Када бих емотивно морао да проценим твоје изјаве, истог трена бих повратио и ручак и доручак. Не би ни причали. Али, овако то није проблем. Ни не желим да имам ништа слично са особама које у једном тренутку те ословљавају са ``Ви``, потом са ``драги мој``, па пређу на увреде и одрицање, а потом завршавају поруку са речима непоштовања. Коме таква шизофрена особа треба?

Vi sad zamišljate onih deklarisanih tri posto ateista u Srbiji organizovanih u neku mrežu, zar ne?

Не. Дакле, поновићу - Удружење атеиста Србије је део интернационалне мреже атеиста, зарад остварвања својих заједничких циљева (то је поента умрежавања свих удружења). Том удружењу не припадају сви атеисти у Србији. Остали атеисти који нису део удружења атеиста нису у тој мрежи и не припадају јој. Када се осрамотиш, не мораш се прати, већ пробај да научиш нешто ново.

Osim ako ne želite zadovoljenje uvređene časti putem dvoboja, u tom slučaju odredite sekundanta i pošaljite mi poruku na PVT

Не можеш ти пуцати тако високо, колико можеш високо пљувати и вређати. Али, бирократски сто је виши, а правда недостижна. Част ми ниси увредио, јер нападаш своју, а не моју.
Још неко питање?

granjka otvorio sam ti temu, da ne suzavamo samo na jednu odredjenu temu razgovor. pogledaj, nije zajebavanje, najozbiljnije.

granjka, ti si car. da bi neko ovoliko masio poentu price, i nemao apsolutno nikakvu sposobnost apstrakcije, morao bi da bude skroz nepismen. iz tvojih postova, vidim da nisi, te samo mogu da kazem da si car!

Нисам ја цар, ја сам само ћата. Не машим поенту приче, ја сам одавно рекао да се слажем и залажем за легализацију. Одужило се, тачно, али се држим питања, јер сам на тему већ одговорио.

Nije nepismen, nije glup, bez moći apstrakcije jeste, ali mislim da je u pitanju - da ga parafraziram oko smisla njegovog avatara - mali izduvni kanal (grana, ne znam već šta) velike mašine. Možda je on kolektivni nalog Vlade Srbije :)

Моћ апстракције користе писци, уметници и фантазери. Шта има да се апстрахује у односу на право, закон и регистар? Ниси баш промислио Лимару.
Да, ја сам мала издувна грана велике машине. Оно црно, масно што цури по фацама малих људи из те гране је прерађена енергија Државе. Ја нисам колективни налог Владе Србије. Ја јесам Влада Србије.
http://www.magacin.org/wp-content/uploads/2014/01/matriks.jpeg

Кад Грањка схвати да држава и закон нису највише инстанце, већ је то људскост и слобода, онда ће моћи да се прича са њим. До тад вам предлажем да му се не обраћате, можда вас зарази својим бирократским, националистичким, патолошки систематским проливом преточеним у снисходљиве постове.

granjka, zajebavamo se mi malo, mada pretpostavljam da kapiras. aj pliz baci pogled na onu temu sto sam ti otvorio.

Шта има да се апстрахује у односу на право, закон и регистар? Ниси баш промислио Лимару.

Морам само да се убацим... апстраховање је једна од битнијих ствари у праву.

Е, ја читам све ово кеве ми моје.

Ево адреса: http://popis2011.stat.rs/

Ja te pitam za registre u kojima se nalaze pojedinci, ti mi daješ ovo. Nisam mislio na to, praviš se lud. Inače, izbacivali su me iz kancelarije i bahatiji od tebe. A znaš zašto? Zato što ne vide dalje od akta, i ne interesuje ih dalje, a ako im neko skrene pažnju na postojanje toga, oni lepo izbace iz kancelarije. Ima Kafka jedan... Ali da te ne zamaram. Vidim iz tvojih postova da knjige ne čitaš. Osim možda Ustava.

Не, Лимару, само сам мислио да си довољно те своје филолошке школе завршио да би могао лако да препознаш САРКАЗАМ. Да, то је била неодмерена изјава. Исправна изјава на твој коментар би била:
Господине, Ви сте умни болесник, идите лечите се под хитно! Имате сумануте мисли, параноични сте и опасни по своје комшије. (али, мислио сам да је сарказам делотворнији. Моја грешка.)

Vaša ispravna izjava na moj komentar bi bila nerazumevanje mog sarkazma. Inače, vi brkate sarkazam sa grubim vređanjem, verovatno jer ste imali lošeg nastavnika koji je trebalo tome da vas nauči.

Само сам непристрасан према саговорницима. Чему емоције према потпуним странцима?

Pričamo o pojedinačnim ljudskim bićima koja se uvode u registre, a ne nekim apstraktnim brojkama. U skladu sa tim, pričam ti o individuama koji su se izjasnili kao ateisti, ne nekim mrežama. O registru tih, to sam te pitao, SARKASTIČNO.

Što se tiče moje pismenosti, tu mi ne možeš prismrdeti, da se tako prosto izrazim, školovanosti, ne znam, verujem da i ti imaš neke škole, verovatno neke pravne, policijske ili pravno-birotehničke, ali opšte obrazovanje, koliko sam primetio, izuzetno ti je slaba tačka. U skladu sa njim, i širina pogleda. Savetujem ti malo te biblioteke kojom toliko mašeš Serbima pred nosom dok zvučiš kao da si pročitao samo Ustav i sabrana Koštuničina dela (beše jednom si pomenuo Rajsa, pohvalno). Kladim se da ti je najomiljeniji pesnik Đura Jakšić... Ne, Jovan Dučić! Duhovitost ti je na dosta niskom nivou, koliko vidim po tvojim definicijama. Nego, ovde ja češem prste o tastaturu ubeđujući autoritarca na kakvom-takvom položaju sa kojeg se oseća višim od prosečnog naroda, na funkciji sa kojom se identifikuje i koja održava relativno visokim njegov osećaj samopoštovanja - da nije u pravu. Jalov posao, moj Granjka. Dok je sveta, postojaće ljudi kao ti, verujem da je to donekle i korisno. Samo, ne valja ti što mnogo vređaš. Posle svakog pasusa - uvreda. Interesuje kakvi demoni tebe progone, šta te tera da radiš ovo što radiš. Ali u stvari ne baš suviše, a i teško da bi odgovorio. Aj pa gudbaj, ja ti više neću pisati na ovoj temi.