Prijava

Не волим политику, али ме интересује једна ствар: Да ли сматрате да је рат неопходан у неким ситуацијама?

Ма прво иду ратови, па онда остаје правницима да очисте срања и напишу разлоге зашто је почео...

Neki poznati baja jednom rece: Istorija je uglavnom laz. Tako da, da, istoriju pisu pobednici.

Slazem se sa Mirjanom.

"Ono što decu podučavamo i još nazivamo istorijom, običan je kalendar zločina." Oskar Vajld

Istina je tamo negde, al' su laži u tvojoj glavi.

Osnovni zaključak svakog ratnog pohoda jeste da ako pošalješ buljuk ljudi pravo na planinu možda dovoljno njih preživi da dođu do tvrđave na vrhu.

Nijedan čovek ne bi trebao da umre za laži, ali je istina previše dragocena za takve stvari.

Teri Pračet...

Треба понекад да постоји рат, али без ратних злочина (убијања деце, силовања итд...)
Ево, на пример, сад би добро дошао један рат у свету, како би се после њега организовало једноумље (као једини прави политички систем) и сви ретардирани људи се одвели у ропство и искористили као радна снага приликом изградње неког бољег света.

Rat u suštini nije neophodan, kao što nije potrebno ni da se ubija, krade, laže itd. Maksimalno, ali maksimalno pojednostavljeno, ratovi počinju zato što:
1. neko hoće da otme nešto
2. je neko drugačiji
Osvajački, verski, ideološki, sve se manje više svodi na ovo. Kada svi budu imali isto i budu isti, valjda se vise nece ni ratovati. Mada ce biti malo dosadno...

Ljudi su od pamtivijeka ratovali, i još uvijek ratuju, i u ratu nikad niko ne stvarno ne dobija, jer ti si odbranio domovinu, ali si osta' bez brata, druga, lijevoga jajeta... Ljudi su glupi, lako ih je izmanipulisat', dovoljno im je da bace pogleda u rikverc neku stotinu godina unazad, ali ne, to im je u krvi (tačnije deenkau). Ne morate se voljet' brate, ali se nemo'te ni bit'.

Jedino protiv jednoga rata nemam ništa protiv - hladnog rata (moj ti tata jebo brata).

Nije neophodan, taman posla da je potreban.
Verujem da danas postoji samo zbog dobre zarade.

Pitajte Amerikance ko piše istoriju. A rat mogu da definišem samo kao masovnu glupost i primitivnost u kojoj profitiraju pojedinci. Gledao sam i čitao gomilu stvari na temu "teorija zavere" tako da mi je sve jasno.

ЈТУ, ја питам за мишљење о рату...

Pa i nisu svi dokazi uništeni, ali su ipak drastično izmenjene činjenice, tako da svi dobijamo iskrivljenu sliku onoga što se zaista dešavalo. Uzeću za primer našu istoriju koja je gomila laži i bljuvotina. http://www.youtube.com/watch?v=KfyElc9KpXI. 10 klipova o tome i još ovo http://indic1.tripod.com/istorija.htm

Лестате, зар није свачија по мало?

Aha, zanimljivo, ti poznaješ moje mentalno zdravlje. A reci mi iz kog razloga treba da prihvatim ono što su mi servirali u osnovnoj školi što svi smatramo apsolutnom istinom ? Da li si nekad preispitivao tačnost tih činjenica ? Jel to ona fora, svi veruju u Boga pa ću i ja ? Čemu takvo ograničeno razmišljanje ? Uostalom, pogledaj materijal pa onda kritikuj ovako nema svrhe da ulaziš u polemiku. Hipi naravno da je svačija, vadiš me iz konteksta.

Не, само потврђујемо да нисмо једини :)

Hahaahaha, tek sad vidim da si napisao "istoričar". Učinilo mi se kao da kritikuješ moje mentalno zdravlje. :))) Inače pominju se i te kako i naši istoričari u priloženim snimcima. Jbg neispavanost. :)

LesTat, ovo nije ništa novo...
Pročitaj "Veliki Himlerov plan"... iste debilne teorije, o Nemcima, su imali i nacisti.

Za neke je novo, za neke nije. Ja lično sam čuo par dobrih argumenata u izlaganju. A "debilne teorije" ne mogu da prihvatim kao argument. Samo logika i činjenice druže. Nemci su Nemci, mi smo mi. Inače da se razumemo ja ne tvrdim da je on 100% u pravu, već samo sagledam stvar iz više uglova, a ovo što Deretić priča deluje dosta logičnije nego školska verzija. Ja sam po prirodi dosta sumnjičav i ne mogu neosnovano da verujem u nešto što mi se nameće.