Prijava

Ne. Iako smo različitog mišljenja ipak mu ne bih poželio i uradio što i on mene.

A preterao si sa ovom temom. Ne možeš banovati čoveka ako ne krši pravila sajta. A valjda je sloboda mišljenja zagarantovana, zar ne, pa ovo je Srbija?

celt pokušava da objasni zašto je čovekovo razmišljanje pogrešno.

Ja, nijesam nijednom rekao da neko ministarstvo treba da odlučuje kome prvom dati novčanu pomoć za liječenje u inostranstvu jer to kao prvo i nije na državi. Ne vidim da iđe u zakonu stoji da je država dužna da ti plaća operacije u SAD, već samo intervencije koje obavljaš u državnim ustanovama (i to ne sve!)

Значи, ти се слажеш са тим да се не плаћају све интервенције. А то значи да је неко одлучио коме треба помоћи, а коме не. Као што сад овде Целт и ја сматрамо да имамо право да одлучимо ко може да блеји на сајту, а ко не. Капираш?

Pa Miki Miki veliki je sam rekao nešto tipa da sve svoje falinke i probleme možeš poništiti nečim dobrim što možeš da daš.

Miki predstavlja autora sa Vukajlije, Celt moderatora. Miki je, po Celtu, greška. Miki, po sebi, može poništiti grešku tako što će ovaj sajt načiniti boljim mjestom.

Miki, pokaži mi šta znaš!

Капира, али Пазл ко Пазл тера уз курац намерно...

Јебига, реко бих да сам против бановања јербо у супротном сам лицемер (по логици Провирона, искрено мислим да му је логика курчина).

Ne možeš banovati čoveka ako ne krši pravila sajta.

mozes. ima dugme, kliknes banuj i on banovan :)

pitanje je dal to treba da radis, ne da li mozes/

Celte, jesi li prodao S2?

Значи, ти се слажеш са тим да се не плаћају све интервенције

Pa Stevane, ko će da plati sve te intervencije, jebote! Koja država ima para u fondu zdravstvene zaštite za svaku moguću bolest? Mislim da nema nijedna. A da bi moglo da se izmuze od kapitalista i političara silom, moglo bi. Ali to je već druga priča.

Није ово тема за расправљање о томе, има већ једна отворена.

БАНУЈТЕ РАСНОГ ДОКЛЕ БРЕ ВИШЕ ДА ГА ШТИТИТЕ

Pa Stevane, ko će da plati sve te intervencije, jebote! Koja država ima para u fondu zdravstvene zaštite za svaku moguću bolest? Mislim da nema nijedna.

Нема, али би могла да има, чак и оваква једна средње жалосна каква је Србија.

Значи, ти се слажеш са тим да се не плаћају све интервенције.

Pa Stevane, ko će da plati sve te intervencije, jebote! Koja država ima para u fondu zdravstvene zaštite za svaku moguću bolest? Mislim da nema nijedna. A da bi moglo da se izmuze od kapitalista i političara silom, moglo bi. Ali to je već druga priča.

Evo, da se ne mučim da ti odgovaram, lijepo je rekao čoek.
A to "izmuzivanje" je glupo jer taj novac je u ovom trenutku njihov i oni da hoće, platili bi te intervencije. Svako od nas raspolaže sa svojim novcem kako oće i to je to.

Uostalom ne vjerujem da bi ni tad moglo sve da se isplati obzirom da se radi o ogromnom novcu koji treba izdvojii a koji nikako nije u skladu sa standardom "naših" država.

Нема, али би могла да има, чак и оваква једна средње жалосна каква је Србија.

Ako troluješ svaka čast, ako ne onda se informiši o cijenama raznih intervencija na zapadu i bićeš svjestan da je to nemoguće izvesti u većem broju slučajeva a da se to ne odrazi na standard društva.
Za 10 ljudi moraš bar milion da pukneš. Za 100 moraš 10 miliona. Od tih para se može jedna fina bolnica napraviti i opremiti i za 10 godina spasiti 500 puta toliko života.

Inače na ovoj stranici još nijesam prozivao Celta pa evo ovom prilikom da kažem da smrdi kao ona kudrava govna iz pupka.

Нема, али би могла да има, чак и оваква једна средње жалосна каква је Србија.

Znaš ti koliko ljudi umre u svakoj državi, ne samo Srbiji, i ne samo dece, već i srednjovečnih i matorih, a moglo bi da poživi još nekoliko godina, samo kad bi u svaki od njihovih organizama bilo upumpano par stotina hiljada evra?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_total_health_expenditure_(PPP)_per_capita

americki sistem, kakav predlazete, skoro duplo vise kosta drzavu po osobi od evropskih. 17% bdp u poredjenju sa 9-11% bdp. iako se cini da bi se ustedilo tako sto bi se ljudi prepustili sebi.

zdravstvo ne funkcionise na taj nacin. ako dozvolis ljudima da biraju izmedju novca i odrzavanja zdravlja, birace novac dok totalno ne ugroze svoje zdravlje, sto ce da kosta.

amerikanci sami pocinju da kapiraju koliko novca bezrazlozno trose na lecenja umesto na prevencije...

U duši sam demokrata, tako da ću podržati šta masa želi. A Clit ima veoma jaku potrebu da bude konstantno penetriran u telesne šupljine, tako da se guzi onima koji ga smatraju Bugarinom i igra na kartu toga. Ja mu neću reći da je Valeri Božinov, pošto je veoma vizionarski otvorio ovu temu s ciljem ataka na njegovu bulju, a sve to umaskirao u napad na mene. Bilo bi glupo da otvori temu "Jebanjata na moje dupete" jer iako mazohista, zna da bi tako sebe dodatno degradirao.

Ovde smo da pričamo o životnim problemima, ljubavi, umetnosti, ali (moram reći nažalost) neki zloupotrebljavaju svoju funkciju i veliki broj aktivnih ljudi da zadovolje svoje nekonvencionalne seksualne afinitete.