Prijava

zdravstvo ne funkcionise na taj nacin. ako dozvolis ljudima da biraju izmedju novca i odrzavanja zdravlja, birace novac dok totalno ne ugroze svoje zdravlje, sto ce da kosta

Vidiš moja profesorka socijalne medicine nas je učila drugačije. Prema istraživanjima ljudi ma je najbitnije u državi da zdravstvo bude besplatno.

A opet, Ameri se liječe i od gluposti kakve su zavisnost od pušenja umjesto da samo bače cigare i plaćaju razgovore sa psihijatrima jer se u zadnje vrijeme osjećaju "pomalo prazno".

Da ne ostane na prošloj strani

Mickey Savage

U duši sam demokrata, tako da ću podržati šta masa želi. A Clit ima veoma jaku potrebu da bude konstantno penetriran u telesne šupljine, tako da se guzi onima koji ga smatraju Bugarinom i igra na kartu toga. Ja mu neću reći da je Valeri Božinov, pošto je veoma vizionarski otvorio ovu temu s ciljem ataka na njegovu bulju, a sve to umaskirao u napad na mene. Bilo bi glupo da otvori temu "Jebanjata na moje dupete" jer iako mazohista, zna da bi tako sebe dodatno degradirao.

Ovde smo da pričamo o životnim problemima, ljubavi, umetnosti, ali (moram reći nažalost) neki zloupotrebljavaju svoju funkciju i veliki broj aktivnih ljudi da zadovolje svoje nekonvencionalne seksualne afinitete.

iskreno mislim da si glup clannad. ne samo da teras naopako, nego da si brate glup. neobrazovan, neinformisan, glup ko kurac.

немојте са тим да нема пара.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:414251-30000-ljudi-voze-sluzbena-kola

па плате службеника који ништа не раде, па упумпавање новца у звезду и партизан, па пљачкање и уништавање гомиле предузећа која би могла да доносе огромне паре у буџет...

много је више милиона покрадено, него што је потребно за улагање у добро здравство и плаћање неких специјалних операција.

Riječnik jednog doktora nauka:

90% jedi govna
9% napamet naučene fore koje ne umije baciti na odgovarajući način
1% ostalo (uračunati i c/p sa wikipedije)

Inače obriši mustaće, umusavio si se od ovih napušavanja.

e, ne jedi govna sa tim "doktor nauka". probam da od tih 1% tebi napisem nesto ozbiljnije, vidim da je isti efekat ko da pricam medvedu, pa se vratim na ono sto razumes.

немојте са тим да нема пара.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:414251-30000-ljudi-voze-sluzbena-kola

па плате службеника који ништа не раде, па упумпавање новца у звезду и партизан, па пљачкање и уништавање гомиле предузећа која би могла да доносе огромне паре у буџет...

много је више милиона покрадено, него што је потребно за улагање у добро здравство и плаћање неких специјалних операција.

Stevane mi smo na kraju ispali daleko veći altruisti od vas libtarda.
Naime, očigledno je da se nema para da se svakome plati liječenje u tuđini i stoga je glupo platiti 10 ljudi ako neće biti para za jedanestog.
Ako bi država stvarno mogla da plaća svima liječenja vani, onda bi to bilo savršeno i ja bih to itekako podržao ali mislim da je realno mnogo pametnije osposobiti kadar da obavlja dotične intervencije za koje ljude šaljemo vani pa da se ođe liječi besplatno nego da se pucaju tolike pare na spašavanje vrlo malog broja života.

Gift that keeps giving, što bi se reklo.

e, ne jedi govna sa tim "doktor nauka". probam da od tih 1% tebi napisem nesto ozbiljnije, vidim da je isti efekat ko da pricam medvedu, pa se vratim na ono sto razumes.

Brate iskompleksiran si previše. Baš onako bolesno iskompleksiran.
Bolje pogledaj šta inače ljudi pričaju za tebe a ođe se ližu sa tobom na šta ti se očito diže kurac, pa onda nešto meni seri kojeg napadaš već neko vrijeme samo zato što nemamo isti smisao za humor.

Istina, o ukusima ne vrijedi raspravljati ali tvoj humor je onako, baš dno dna, krš, neuspijeli pokušaj kopiranja sosa koji je, uprkos tome što imamo dugu istoriju međusobnog prozivanja, za tebe izmislio isti.

Odoh da jedem sad neke tunjevine a ti se posluži tim govnima što si izasrao jutarnji čmaru

Неких, у значењу некаквих... Нисам мислио на "неких да, неких не". Свих. Има пара за све, само што су тебе белог, натпросечно интелигентног студента убедили да је немогуће. Ако ћеш да наставиш да ме називаш либтардом, могу и ја почнем да називам тебе органиченим расистом, није фрка. Али сам ипак више за нормалну комуникацију.

Stevane kakav rasizam jebo te?
Ja govorim o dešavanjima u Srbiji! Eto, ne govorim ni u Crnoj Gori nego u jebenoj Srbiji u kojoj živiš da bih ti približio ono o čemu govorim.
Nema para za to jednostavno. Država ima mnogo veće prioritete od spašavanja nekoliko desetina života koliko god to surovo zvučalo.
Po meni važan prioritet jeste da se medicinski kadar počne obučavati za neke malo komplikovanije intervencije kako bi se iste obavljale u državnim ustanovama đe će samim tim biti besplatne.
Daćeš 10 miliona (sad sam možda i pretjerao) na doškolovavanje (ako ta riječ uopšte postoji) nekoliko subspecijalista i oni će kasnije obučiti naredne generacije i sve tako. Mnogo je isplativije kako sa aspekta ekonomije, tako i sa broja spašenih života.

Ne bih ni ja da se prepiremo, bezveze je to, samo kažem da je neizvodljivo u vrijeme kada se mora obaviti ovoliko reformi da se sve to iskešira... možda i jeste ali bi se to dobro odrazilo na ostatak stanovništva kojem bi opao standard a vjerovatno si upućen u to da postoji izvjesni odnos između društvenog standarda i oboljevanja od nekih bolesti koje mogu biti i smrtonosne.

Jebi ga, Stevane, po toj logici ispade da svuda ima para za sve. Pogledaj budžetske troškove, po stavkama, pa uradi neki rebalans budžeta, tako da budžet pokrije sve živo, između ostalog i troškove lečenja dece i ostalih. Ali vidiš da uvek postoji budžetski deficit. Možda pričaš o drugačijoj stopi oporezivanja imućnih? Reci, konkretno. U okviru ovog čime znam da raspolaže budžet Srbije, nemoguće. Šta bi konkretno uradio? Uzeo pare od bogatih? Znam jedan dobar skeč Montija Pajtona.
https://www.youtube.com/watch?v=qLkhx0eqK5w

misim da se na ovoj temi trebalo glasati o tome da li banovati proviriona

Uzeo pare od bogatih?
Kao da to ne rade po zapadu pa im bogataši drže pare po Kipru. To nije najbolje riješenje i spasilo bi samo par života. Uostalom nema toliko bogataša koliko ljudi misle.
Vi mislite kad neko kaže milioner da taj ima po 500-600 miliona... možda ima samo par stotina hiljada a zovete ga milionerom čisto jer se razbacuje parama.

Evo gledam sad nešto po netu i najbogatiji Balkanac je neki Todorić, Ivica, hrvatski biznismen koji je težak blizu 600 miliona eura.
Na mjestu broj 2 je neki Slovenac sa fazon 450 miliona.
Na 3. mjestu je neki Srbin sa ~200 miliona.

Znači ako imamo u vidu da je četvrti najbogatiji čoek na toj listi opet neki hrvat sa nešto više od 100 miliona jevreja, to će reći da drugi najbogatiji lik u Srbiji ima najviše oko 100 miliona (nije napisano koliko) jer je valjda 6. na listi neki Makedonac sa 35 miliona.

Eto, znači ako uzmemo da u Srbiji imate 500 milionera koji imaju po 10 miliona eura svi (a to je nemoguće ali eto, čisto da ti pokažem koliko je to beskorisno) i svakom od njih uzmeš 50% onoga što imaju dobićeš oko 2,5 milijardi eura a te pare bi bile taman dovoljne da vaša država vrati sve dugove koje ima.

Po meni važan prioritet jeste da se medicinski kadar počne obučavati za neke malo komplikovanije intervencije kako bi se iste obavljale u državnim ustanovama đe će samim tim biti besplatne.
Daćeš 10 miliona (sad sam možda i pretjerao) na doškolovavanje (ako ta riječ uopšte postoji) nekoliko subspecijalista i oni će kasnije obučiti naredne generacije i sve tako. Mnogo je isplativije kako sa aspekta ekonomije, tako i sa broja spašenih života.

Наравно да би ово требало да буде приоритет.

Океј, вероватно сте у праву вас двојица кад кажете да нема пара за све, али мислим да може да се уради много, много више него што је сада стање. Да што мање људи и деце буде препуштено самима себи, односно да им једина нада буде да ће заживети њихова кампања за скупљање помоћи.

Stevane, pa ni nije rješenje u tim humanitarnim akcijama.
Ljudi se nalože na to prva 2-3 puta pa se poslije toga to degradira u kačenje slika nesrećnih ljudi po fejsu zarad skupljanja lajkova... nažalost i ostane na tome.

E sad, tebi se možda čini da je za nekog n.n. tipa neosjetno skupiti npr. 300 hiljada za neku intervenciju u SAD ako to finansira država ali eto vaša država ima oko 2,3 milijarde na računima i kako kažu vaši političari oko 2 milijarde duga (a ima vjerovatno još više).
E sad sve to baci na papir i viđi sa koliko para stvarno raspolaže Srbija.
Nije to ni blizu dovoljno da se obave sve reforme, a ne da se još uz to spase svi ljudi kojima je potrebna neka pomoć.

I ne možeš mi reći da je život nekoliko, pa čak i više desetina ljudi ispred progresa cijelog društva.
Da je stvarno tako ne bi danas mogao da gađaš mapu svijeta pikado strelicom i ubodeš državu u kojoj se ratuje ili će se bar ratovati za koju godinu. Jednostavno tako je, ljudi žrtvuju sebe ili druge ako im to položaj dozvoljava zarad viših ciljeva ali nam to ne izgleda strašno kada se desi u ratu, nego štaviše veličamo takve činove, a opet, ako država ne plati nekom n.n. tipu pola miliona za liječenje po bijelom svijetu svi odjednom imaju nešto protiv iste, fazon "kako ih nije sramota, vozaju džipove a ne mogu dati SAMO pola miliona eura ovoj slatkoj djevojčici".
Pa nek jedu govna ti ljudi što to kažu. Ti političari su te pare zaradili. Da, dobrim dijelom krađom ali su ih zaradili. To su njihove pare sad i nema šta da im priča neki seronja šta da rade sa njima. Govori li njemu država "Daj pare za to i to ili ćemo misliti da si pička."?

Ti političari su te pare zaradili. Da, dobrim dijelom krađom ali su ih zaradili. To su njihove pare sad i nema šta da im priča neki seronja šta da rade sa njima.

Ако је уништио неку фирму и накрао се, наравно да треба да одговара, шта који курац... Друга је ствар што вероватно неће одговарати, али нећу да прихватам то као нешто нормално, да одобравам.

Pa mijenjaj vlast ako ti smeta... jebi ga ako nemate alternativu čekaj da dođu bolji nema šta, tako je kako je.
Stvarno ne znam šta bih ti rekao.