Prijava

Pa sad pazi, da si Bog i da u trenu, u 7 dana možeš stvoriti svet ili ga sjebati poplavom. Koliko bi ti bilo bitno što je neko ukrao ili počinio preljubu?

Pazi, ako si detaljan a svemoguć i svevideći bog, verovatno i o tome vodiš računa. Problem je samo što, ako si svemoguć i beskonačan bog, šta da radiš sa ograničenim i zakonom određenim svemirom? Odgovor: da stvoriš beskonačan broj svemira kojima bi upravljao. Ali to bi morali biti svemiri koji neće jedan drugom biti slični, čak moraju biti beskonačno različiti, jer beskonačnost se ne ispoljava u konačnom. I onda ispada da Bog nešto mora. A to je no-no u domenu teologije. Bog ništa ne mora. Problematično.

Neko je pomenuo Teslu, taj prevarant je izmisljao vec izmisljene stvari, a sve ostalo su mitovi nedokazani

Питаћу расног да вам разјасни ове недоумице, пејстоваћу одговор овде

kad pomenu poplavu zasto su ribe bile maltene nagradjene ? ako je skrivio slon skrivila je i riba jebem mu mater, kakav je to jebeni manijak
i sigurno je imao laksi nacin da pobije sve ljude jebeno posebno ako je uvek prisutan uz svakog od nas, a ne sad ta jebena kisa potapa i picke materine

price iz biblije i generalno sva ta verovanja i picke materine su toliko smesna i kontradiktorna i treba se sprdati sa time, kao i sa bilo kojim drugim glupostima tipa nole nole svi te vole

Armine sjta kooran kazhe o toj temi?

Neko je pomenuo Teslu, taj prevarant je izmisljao vec izmisljene stvari, a sve ostalo su mitovi nedokazani

http://www.webalice.it/r_ordano/GALILEO%20FERRARIS_file/image003.jpg

Pa i ja mislim tako, tipa + sposobnost da koliko toliko oponasa neke njegove osobine..dal iko sa 2grama mozda misli da fizicki covek podseca na boga lol

Pa onda... Ne možeš reći da čovek nije sposoban bar donekle da spozna Boga, pošto je, jelte, građen na podobije njega. Ne bi bilo logično.

Nego, postoje komplikovane priče o tome u Bibliji, kao i mnogobrojna njihova tumačenja, ali ko će se mučiti da čita sve to kad je do zaključka moguće doći dok pucneš prstom, prostom logikom? :)

Jes, baš govno ta logika i zdrav razum, uštedi nam sate i dane koje bi ovako proveli proučavajući naklapanja koja se ne temelje ni na čemu osim što se bave Bogom, pa ju, eto zaslužuju pažnju, iako su samo to-naklapanja.

Bog nešto mora. A to je no-no u domenu teologije. Bog ništa ne mora.

Recimo da objašnjava svoje postupke?
Zadaje zadatke?
Vaspitava?
Sudi?
Daje lekcije?
Nagradjuje?

Problem je što u svojoj oholosti verujemo da ono što kaže teologija ima ikakve veze sa višim bićem.

bombas ramazan mi najteze pada, ali majka me tjera sto cu, mada uvece se skupi raja ima svega za jesti za popit ma halal

Pa donekle da naravno, mislim da ova pitanja kako je on vecan, itd neke nedoumice koje ateisti vole da istaknu..samo ja za razliku od bombasa ne mislim da su svi satanisti ;d

Jedine 3 stvari koje znamo o Bogu su:

1. Da je otac Hristov
2. Da tri puta pomaže
3. Da je Srbin

Sve ostalo su čiste neosnovane špekulacije

Jes, baš govno ta logika i zdrav razum, uštedi nam sate i dane koje bi ovako proveli proučavajući naklapanja koja se ne temelje ni na čemu osim što se bave Bogom, pa ju, eto zaslužuju pažnju, iako su samo to-naklapanja.

Ja kapiram da imaš izgrađen stav, pogled na svet, ne znam, koji je autoreferentan, te nemoš ne biti u pravu. Ponekad to nije toliko duhovno oslobađajuće, već vodi u rigidnost u mišljenju. Ali ko sam ja... Neka ljubi ko god koga hoćeeeee....

Ima boga, samo to cu reci

I kad god da mi je trebao bio je tu za mene, najozbiljnije sad pricam

Problem je što u svojoj oholosti verujemo da ono što kaže teologija ima ikakve veze sa višim bićem.

Nešto mislim, ako je Bog stvorio čoveka, onda u čoveku ima i božjeg. Zato mislim da bi u tom slučaju ljudske predstave o Bogu trebalo da se podudaraju u izvesnoj meri sa istinama o njegovoj prirodi. Kad bi ljudima bilo nemoguće da razumeju Boga, onda bi se otpisali svi starozavetni proroci, Mojsije, Hrist, sveci, i onda bi Bog bio nekakav nerazumljivi arhitekta koji je izgradio lavirint u kome smo, i drži njegovu mapu i ključ od vrata, a ne da nam ni jedno ni drugo.
Naravno, to moš misliti ako veruješ u boga.

Čekaj. To na šta se pozivaš rekao je ili napisao neki čovek pre cirka 2000 godina. Šta mi znamo o njemu? Možda je autor bio istinski taknut proviđenjem, možda antihrist lično sa ciljem da nas zavede i na pogrešan put odvede. Možda oboleo od sizofrenije ili ono samo maštovit?

Ne pišem o konkretnom, hrišćanskom bogu, nego samo o ljudskom shvatanju boga i božanskog. Mada sam uzeo primere iz hrišćanstva, da ne bih morao da potežem egzotičnog Kecalkoatla :)

bombas ramazan mi najteze pada, ali majka me tjera sto cu, mada uvece se skupi raja ima svega za jesti za popit ma halal

E da mi moja majka zabrani da pojedem tradicionalnu badnjevdansku kobasicu, posvađali bismo se, moja majka i ja.