DNK, teorija evolucije po Darlingu i inače, mutacije i tako to

  1. Оц Јоил Ја гледам моја посла, а могао би и ти своје. Или те мој курац занима,а?

  2. Ево једно озбиљно питање, ал стварно озбиљно, занима ме

    Ne, jebeno nije zeba zeba ako je reproduktivno izolovana od druge zebe, već druga vrsta.

    Шта подразумеваш под "репродуктивно изолована"? Да ли су оне дословно изоловане једна од друге, не живе у истом острву/подручју или мислиш на то да живе на истом острву/подручју у ком могу да дођу у додир једна са другом али нису у могућности да се паре тј никако не могу да произведу потомке? Јел мислиш на то или оне могу да произведу потомке међутим ти потомци не могу да се даље разможавају , нешто попут оног да коњ и магарица могу да оставе потомка тј мазгу која не може даље да се разможава, или као лав и тигрица, лигер је крај врсте и не може да се даље репродукује? Нисам сигуран на шта тачно мислиш. Ето, да не спемујемо.

  3. Јел ово ок питање или ћу опет морати да читам како сам глуп и не разумем најкомпликованију теорију у универзуму :(

  4. skouser odgovoriću ti u ovom postu na to pitanje, na mestu je ovog puta. Editovaću ovaj post jer će biti malo duži, malo kasnije.
    edit: napisao sam novi post ipak

  5. Truleks ne zna ni osnovna znanja iz biologije. Mogu da se kladim kad bi mu postavio pitanja koja se uce u osnovnoj skoli ne bi znao.

  6. Нема фрке, не мораш да журиш.

  7. granka je ljut na evoluciju jer mu je dala mali kurac lolo

  8. haha granjka ima malog medveeda
    malog medveeda

  9. ja sam rasan
    Ja mogu sad da se kladim da granjanka bolje zna biologiju od dureksa.

    Сумњам, нисам биолог по струци, а он је толико наложен да је стручан да не бих имао херца да му кажем да је дупло голо из биологије, али знам да поставим питања на која трулекс има само увреде уместо одговора. На оно на шта може да одговори, то му је у реду, све остало на шта нема одговоре то му је глупо и испод његовог нивоа.

    ollanik
    granka je ljut na evoluciju jer mu je dala mali kurac lolo

    Оц Јоил
    haha granjka ima malog medveeda
    malog medveeda

    Само се ви смејте, докле год су ваше жене њиме задовољне и ја сам.

  10. Па логичније је ако хоће Бог да створи људе глупе, да их створи одједном глупе, него да игра игрицу пар милијарди година и на крају да му круна креације испадну дебили.

  11. Zašto ćutite pičke darlinskeeee?

  12. scumbag čovek: milijarde godina milijarde fakora i toliko srećnih okolnosti da bi nastai homo sapiens - tvrdi da ga je stvorio bog za sedam dana.
    Samo ću vam reći: kad bi postojanje planete pretvorili u jednu godinu ljudi bi se pojavili 31. decembra u 23:55. Jel sad vidite koliko malo postojimo i koliko je trebalo da sva bića evoluiraju u to što su danas? A vi se pitate zašto ne evoluiramo više, zašto još neki majmun ne postane čovek i zašto nemamo veće kurčeve? Stidite se i marš medju majmune kad još niste evoluirali u inteligentna bića

  13. Шта подразумеваш под "репродуктивно изолована"?

    uptavo to što se i kaže, da, to podrazumeva da ne mogu da se ukrštaju zbog postojanja reproduktivnih barijera (koje mogu da budu različite recimo postoji mehanička izolacija kad ne mogu da stupe u reproduktivne odnose zbog različite građe ili ekološka ako postoji geografska barijera, a mogu da obuhvate različite aspekte reprodukcije pa se može govoriti o stepenu reproduktivne izolacije, što znači da nije diskretna karakteristika nego prostim jezikom rečeno - možeš brojkom da izraziš koliko su neke vrste reproduktivno izolovane, pa vidiš da li je to ''manje'' ili ''više'' ili potpuno, ako su u pitanju evolutivno udaljenije vrste. Dakle možeš za neke vrste da kažeš da su više odvojene tzv. ''dobre vrste'' ako je distanca između njih dovoljno velika, a nekad samo govoriš o podvrstama, ili varijetetima, kada su razlike između njih manje).
    Te zebe su zasebne vrste, čak se neke svrstavaju u različite rodove (rod je skup srodnih bioloških vrsta, taksonomska kategorija koja ne znači ono što mi koristimo u svakodnevnom govoru - stric, deda, baba).
    Fora kod njih je što je od populacije jedne vrste nastalo trinest (negde piše i dvanest, nisam siguran) različitih, tj novih vrsta (inače proces nastanka vrsta je relativno spor proces, traje stotinama hiljada godina, a za potpunu izolaciju obično 2-3 miliona godina, retko kraće). Prilagođavale su se hrani, tj semenkama koje su bile dostupne, tako da je glavna razlika tih vrsta u kljunovima. Svaka je vremenom zauzimala svoju ekološku nišu, adaprirala se i uz sve mehanizme evolucije (postojala je geografska izolacija različitih populacija -znači smanjen protok gena, tj, i ne postoji, prirodna selekcija deluje i favorizuje jedinke koje se bolje prehranjuju (u svakoj populaciji postoji spektar različitih karakteristika pojedinih organizama, neke imaju za nijansu veće kljunove, neke savijenije, neke jače..itd) ukrštaju se one koje se najbolje ''snađu'', tako da nakon desetina i desetina hiljada godina u nekim grupama postaju dominantni oblici sa krupnijim kljunovima jer na tom delu ima više krupnijih semenki i obrnuto, u drugim ekološkim uslovima dolazi do drugačijih adaptacija i diverzifikacija (razdvajanja).

  14. Ajde sad necemo pominjati kako vi mislite da je nastala planeta Zemlja. Krenucemo samo od pocetka kako se razvijala.
    Vi jebeno tvrdite da su se samo majmuni dosta razvili. Ja samo pitam ako su svi zivi organizmi posli sa iste tacke kako su se samo majmuni razvili. I ako smo se razviljali zilijardama godina kako nema prelaznih oblika? De su za tolike milijarde generacija moralo je majku mu da ostane barem hiljadu dokaza. I sto je najvaznije kako to da se leptiri (zive 3-4 meseca) do sada nisu razvili u visokointeligentne ljude sa krilima. Jer se kod njih generacije smenjuju nekoliko stotina puta brze? Ajte to lepo objasnite i pocecu da verujem u to sranje.

  15. I Biblija ti brate nije napisana direktno vec ima dosta metafora.

  16. НЕКИ фосил који поткрепљује оно у шта ти верујеш. наравно ти тај фосил ниси видео,

    Okačio sam ti skelet delfina koji nije fosil već savremena vrsta koja ima rudimentirane ostatke karlice koji ničemu ne služe, a opet sasvim dobro pokazuju i dokazuju evolutivnu istoriju kroz koju su prošli.
    Primer da u reci ne postoji cijanid nije dobar, jer se zna šta je cijanid, opisan je, zna se koji su indikatori i lako je utvrditi da li ga negde nema ako je već ranije opisan. Sa višim bićima o kojima pričaš a u koje ljudi veruju situacija je drugačija. Kao što ne možeš da dokazuješ nepostojanje nepostojećeg hemijskog jedinjenja u reci (sad bih mogo da lupnem neki naziv i da ti kažem da mi dokažeš da to jedinjenje ne postoji u reci, kako bi to uradio ako i ne znaš kako izgleda to jedinjenje/molekul i kakve su mu fizičko-hemijske karakteristike?), tako ne možeš da dokazuješ ni nepostojanje bogova ako oni prethodno nisu opisani kako izgledaju, ili ako ih kapiraš kao neke sile kako već - TO NEŠTO, opet nije opisana priroda tih sila, nema nikakvih podataka o TOME NEČEMU VIŠEM, tako da ne možeš da tražiš dokaz od mene za nepostojanje toga, samo mogu ja da tražim od tebe dokaze za postojanje onoga što tvrdiš da postoji, teret dokazivanja je na tebi ne na meni.

    Нисам рекао бесконачно повећање, већ само повећање у складу са нашим жељама

    inividua svojim željama ne može da utiče na evolutivni tok. Možeš da odeš na istezanje polnog organa, i čak da supeš da ga povećaš, ipak tvoji potomci neće naslediti. Evoluicija jednostavno ne funkcioniše na način na koji si je ''ukapirao'' ( a nisi ukapirao ni promil niti jednog posta ovde)

  17. Dureks krpa je tezi slučaj tvrdi:
    Iz nekog kurca u vodi razvio se neki malo veci plivajuci kurac i tako dalje milijardama i milijardama godina dok se nije razvio delfin. Delfin je ziveo u moru sa jos nekim ribama pa mu je bilo guzva. I odluci delfin da ode na kopno (gde nema nicega) da zivi i tako su ti delfinu trebale milijarde i milijarde godina da dodje na kopno,da se skući i počne normalno da živi. Jednog dana delfini se smore na kopnu i zareknu se da ce se kad, tad vratiti u vodu. Taj njihov zavet su delfini prenosili sa kolena na koleno da bi se nekoliko milijardi godina kasnije delfin vratio u vodu. Ali pošto su delfini čudne naravi sad opet oće na kopno. Pa zato sa vremena na vreme iskaču iz vode da vide šta ima. I delfini veruju da ce se za nekoliko milijardi godina opet vratiti na kopno.

Rekli o sajtu

U busu se devojka svadja preko fona da se ne kaze Vukajlija nego Vujaklija za recnik... ocaj na njenom licu kad je shvatila da ne moze objasniti

Mokoš · 11. Maj 2011.