DNK, teorija evolucije po Darlingu i inače, mutacije i tako to

  1. Molim te iskopaj mi dokaz o nepostojanju nečega bilo gde sa neta i okači, baš me zanima.

    Pa na pamet prvo pada ETAR.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Luminiferous_aether

    Ljudi su se polomili da bi dokazali da ga ima, i na kraju se ispostavilo da ga nema, tj. DOKAZANO NE POSTOJI, a falio bi mnogim teorijama.

    Ja sam inace siguran da su evolucija i kreacionizam donekle u pravu.

  2. Molim te iskopaj mi dokaz o nepostojanju nečega bilo gde sa neta i okači, baš me zanima.

    http://plato.stanford.edu/entries/nonexistent-objects/

  3. Dureks i nije tako pametan kao sto se predstavlja.

  4. Крпо, окачио си ЦРТЕЖ као доказ. Јбт, то је више лејм од овог снимка снежног човека који се врти по нету као сензација. Више бих ти веровао на реч као човеку, него на цртеж као научнику. У реду, делфин има остатке карлице, то му сада не треба, прошао је неки развој и то је све супер. И шта са тим? Какве то доказе доноси да је делифин некада био амеба? или жаба? Или трчкарао весело по простору данашње Кине?

    tako ne možeš da dokazuješ ni nepostojanje bogova ako oni prethodno nisu opisani kako izgledaju, ili ako ih kapiraš kao neke sile kako već - TO NEŠTO, opet nije opisana priroda tih sila, nema nikakvih podataka o TOME NEČEMU VIŠEM, tako da ne možeš da tražiš dokaz od mene za nepostojanje toga, samo mogu ja da tražim od tebe dokaze za postojanje onoga što tvrdiš da postoji, teret dokazivanja je na tebi ne na meni.

    Кербер је јасно описано биће, са свим психофизичким карактеристикама. До детаља. То што се некоме не свиђа грчка паганска религија је његова ствар, зар не?
    Да, читао сам те мрсомудашке филозофије да не може да се тражи доказ да нешто не постоји, али да исто тако може да се тражи доказ да нешто постоји. Глупост. То не важи у праву, рецимо. У праву се доказује да ниси осуђиван. И то ТИ доказујеш да ТИ НЕМАШ досије. Али, право је друга ствар, ту филозофија и наука немају место, иако право јесте наука, иако почива на филозофским основама. Глупост, понављам.
    Терет доказивања је на онима којима требају докази. Где би нам крај био када би сваку своју тврду морали да доказујемо? Ето колико си се ти јадан изнервирао доказујући своја уверења и ставове. Па замисли да ти се живот своди на то? Узалудно је.

    inividua svojim željama ne može da utiče na evolutivni tok. Možeš da odeš na istezanje polnog organa, i čak da supeš da ga povećaš, ipak tvoji potomci neće naslediti.

    Опет се злонамерно хваташ за речи. Добро, моја грешка. Дакле, не наша ``жеља``, него наша реална потреба. Ако су рибе прешле на копно ради реалне потребе, онда су се и курци реално повећали у складу са еколошким околностима.

    Evoluicija jednostavno ne funkcioniše na način na koji si je ''ukapirao'' ( a nisi ukapirao ni promil niti jednog posta ovde)

    Важно да си је ти укапирао, па пишеш да она ``функционише``. Еволуција не функционише, она само описује развој врста.

  5. Granjka
    http://i.imgur.com/Y82SMJX.jpg

    ili namerno nećeš da shvatiš i prihvatiš, ili si totalno glup, a mislim da nisi... totalno.

  6. E to sam hteo valdemare, takav tekst gde se opisuje koncept nepostojećeg objekta i problemi dokazivanja postojanja/nepostojanja istog. Proučiću još malo pa ću da postavim par pitanja.
    Koliko sam ukapirao ovde je problem izjednačavanja termina POSTOJANJE (u smislu da li nešto uopšte postoji) i PRISUSTVO tog postojećeg/ne postojećeg objekta na nekom mestu. Dakle, lako može da se dokaže ODSUSTVO cijanida na nekom mestu ili nekog drugog objekta - u vašoj sobi se ne nalazi jednorog, i ako slikate sobu to je dokaz da on nije prisutan, ali nije dokaz da to biće ne POSTOJI uopšte negde u svemiru? Kako dokazati to?

    У реду, делфин има остатке карлице, то му сада не треба, прошао је неки развој и то је све супер. И шта са тим? Какве то доказе доноси да је делифин некада био амеба? или жаба? Или трчкарао весело по простору данашње Кине?

    Nisi ukapirao ništa i opet ponavljaš jedno te isto pitanje koje ti se objašnjava, jednostavno ne čitaš postove, ne razumeš ih i jebali te više oni kurci i to je objašnjeno: Ok, Granjka, crtež delfina, pravi delfini nemaju ostatke karlice pretka koji je hodao kopnom nego sam ih ja docrtao u fotošopu da bih ispao pametan, a taj problem koji imaš sa polnim organom te dovodi na nivo nekih predarvinista koji su isto pokušavali da objasne evoluciju na taj način ali su demantovani - veliki kurci nisu realna potreba, nisu adaptivna karakteristika, možeš da napraviš dete i sa 6cm penisa. Ribe (ne žene, nadklasa vodenih organizama) i nemaju kurce pa im ne smeta da se razmnožavaju i to daleko uspešnije od mnogih sa kurcima (imaju spoljašnje oplođenje) - doduše neke imaju analna peraja koja usmeravaju spermu ali to nije kurac, i ne ide ka unapred određenom cilju koji je povećanje do beskonačnosti.

  7. Objasnio sam to za kurce ja u nekom postu pre nekoliko strana. Veličina kurca nije jedina varijabla koja određuje da li ćeš ostaviti potomstvo, nego i tvoj socijalni status, bogatstvo, humor, karakter, oblik tela, lice i tako dalje.

    U slučaju u kom bi veličina kurca bila jedini ili barem najbitniji uslov za oplodnju, onda bi tokom generacija kurci porasli.

  8. Dureksu samo seres a nista da dokazes.

  9. MESIJINI ISTORIJSKI SPISI GOVORE SUPROTNO
    http://i1.ytimg.com/vi/56LVXqezsMU/hqdefault.jpg
    JUR ARGUMENT IS INVALID

  10. http://www.scientificamerican.com/article/15-answers-to-creationist/
    evo i odgovora na 15 najčešćih pitanja i zabluda koja se i ovde vrte iznova i iznova.

  11. haha, evo ga rasni kad je bio mali, pre nego što je potpisao ugovor sa Karićima:
    http://i.imgur.com/TSLsZBo.jpg

  12. Ti si glup i ne mozes da shvatis da bog postoji.

  13. a sveti Ilija?

    NEĆETE U ČAVOGLAVE NISTE NI PRIJE

  14. Ima mnogo vise dokaza da bog postoji, nego dakaza o evoluciji.

  15. I ja sam tako čuo, na pr ako bog ne postoji ko je napiso bibliju? AHA ćutimo!!!

  16. Na primer cuda svetaca, kako ikone u Rusiji placu, svedocenja ljudi koji su preziveli klinicku smrt...
    A ovamo o evoluciji imaju 3 koske , i gomilu lupetanja.

  17. DA JE DARLIN U PRAVU RASNI JE NASTAO OD MAJMUNA A TO JE PRIZNAĆETE NEMOGUĆE

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.