Prijava

chekaj megamarko, dal si ti realan?

okani se ćorava posla jebote.
edit: realno, dal si realan?

realno kakaw debakl od idee
da idem da berem pamuk jbt

Čisto da pomenem nevezano za temu, u starom Rimu su i robovi primali platu... otprilike u visini našeg minimalca danas. Ako oćeš da rmbaš džabe znam ja par poslodavaca s kojima mogu da te povežem, a biće sad i ovije radnih akcija za obnovu zemlje.

Nego vidim ja šta je u pitanju, vido Marko sisiće na onim slajdovima i slušao šta je jedne večeri govorio Lepi - farma je provod, farma su koke...

Kakvi ste vi ljudi neljudi

Brate dal si ti realan?

Inače, to nije nova stvar.
Toga imaš po Vojvodini koliko hoćeš.
Radiš kod nekih gazda, daju ti smeštaj i hranu i nešto malo novca.
Čistiš štale, tovariš bale, kopaš, teraš traktor i tako to. Ništa neobično i novo.
Postoji čak i izraz za tako nekog čoveka "Biroš". Najgora beda to radi.
Znam jednog lika koji poseduje nešto mnogo ovaca i plaća čobana da ih čuva.
Čuvaš ovce ili krave.

Друг мој радио то, супер се провео. Каже, средили се њих двојица за пут, изашли из авиона, господа. Дошао газда по њих, потрпао у неки камионет, довезао у неку вукојебину, дао комбинезоне и ножеве са серијским бројем које дуже, и мрш у њиву, да беру зелену салату.

Имали сат времена дневно за неке спортске активностио, био неки кош али нису имали лопту. Онда су буквално побегли, и то су пешачили неколико сати до првог насељеног места.

Није лоше, авантурица, увек имају интересантну причу кад је неко окупљање.

Al to je organsko znaš kako...
Tu se još gore rintači jer nema hemije pa sve ručno. Izdrko bi pre krokodilu nego što bi se zabavio kopajući polje kukuruza svakih 10 dana.
Po Srbiji ne mogu voćari naći radnike u sezoni branja a ovamo se ide po inostranstvu i radi za koru leba.
Gradska govna!

Koji to voćari u Srbiji? Jebem ti ja tu Srbiju i te voćare sve ih nabijem na kurac nigdje ih nema

a gazda ti da stan, hranu i sredi ti papire za rad i ostanak ako se dobro pokažeš.

ako se dobro pokažeš.

Znaci ipak ode bulja.

марко, видим ја да се ти неш памука набрати, ни коза начувати

mnogo su se uobrazili ti trgovcci organima
pre su barem navlacili sa parama,slavom,cime sve ne,a sad navlace sa ciscenjem svinjca

mnogo su se uobrazili ti trgovcci organima
pre su barem navlacili sa parama,slavom,cime sve ne,a sad navlace sa ciscenjem svinjca

Eee, tu se najbolje vidi da nam standard očo u kurac.

tvoje samopostovanje je stvarno na visokokm nivou.....''vredim toliko malo i bas sam jadan da jedino mogu da idem u poljsku da cistim cmareve u svinjcu kod nekog gazde''

a avanturice su da ih prepricavas unucima...drkas na staru gazdinu zenu jer je jedina picka koju vidis na toj avanturici

Ispade da se za WWOOF prijavljuju samo ljudi sa ekstremno velikim samoubilackim nagonom, ekstremnim mazohizmom, potisnutom zeljom za donacijom organa i nikakvim samopostovanjem.
A Srbija je raj na zemlji iz kog nigdje ne treba ici.

Ima i helpx (help exchange, www.helpx.net), radis uglavnom nesto bezveze 4 sata dnevno u prosjeku za smjestaj i hranu, poslepodne idi gdje hoces ili te domacini izvedu negdje... Preporuke kako za domacine tako i za posjetioce, tako da znas kod koga ides. Uglavnom su fini i sasvim normalni ljudi, mada ima i raznoraznih hipika i alternativaca, ali nista opasno nedajboze. Samo sto ti sajtovi ne sluze za zaposlenje, nego za turiste/avanturiste koji zele jeftino da prodju (s jedne strane) i porodice kojima treba pomoc i/ili drustvo (s druge strane).

Izgleda da je Pero Pezo kecno u životu jedino babu u komšiluku za koju je kasnije saznao da mu je rod :))))

Ispade da se za WWOOF prijavljuju samo ljudi sa ekstremno velikim samoubilackim nagonom, ekstremnim mazohizmom, potisnutom zeljom za donacijom organa i nikakvim samopostovanjem.
A Srbija je raj na zemlji iz kog nigdje ne treba ici.

SBIAAA

kod men u selu se to zove nadničar, i to onaj romunski.