Prijava

Pazle, je l' si probao Pimsleur lekcije? Ja sam sa tim radio malo, fino je.

Je l to nešto ka rosette stone? Rossete je okej al se previše ponavlja a i meni je najvećim dijelom bilo čisto potvrda onog što već znam (bar ona prva 3-4 nivoa što sam imao živaca da se cimam).

Nisam siguran, moguće, jer Rosetu nisam radio. Ima u principu solidna količina lekcija, skini pa vidi ako te ne mrzi.

Ja sam s ovim klipovima za dva dana unapredio nemački za 15%. Znači, kad savladaš gramatiku osnovnu i neki bazičan vokabular, ali nisi dovoljno samouveren i ne znaš dovoljno svakodnevnih izraza, onda pustiš ovo i pratiš. Malo pauziraš, malo vratiš, vidiš koje fraze narod zapravo koristi, a generalno naučiš krucijalne reči potrebne za svakodnevnu konverzaciju.
http://www.youtube.com/watch?v=15Gnw3raoQw

aj turiću noćas da mi se skida sa torrenta pa ću pogledat malo. Najviše mi treba da vježbam malo ove učestale situacije. Fazon, mnoge stvari znam kako se kažu al mi treba malo da se sjetim.

Meni se sviđa što imaš i pisane lekcije i govorne, pa možeš uporedo da ispratiš.

Skinite "Michel Thomas" lekcije (ima na torentu), preporučujem ih svima jer su veoma praktične; to su zapravo audio lekcije u kojima se akcenat stavlja na izgradnju komunikacionih sposobnosti, ne obraća se pažnja na gramatiku, ne morate ništa da zapisujete, već sklapate rečenice postupno uz pomoć učitelja, počev od najlakših konstrukcija, pa do onih težih. Ja sam počeo nemački kurs i naučio sam više za 2 dana nego za mesec dana učenja pomoću raznih udžbenika. Ima ukupno 12 jezika, među kojima je i japanski. Naravno, potrebno vam je solidno znanje engleskog, jer su kursevi na engleskom. Assimil i Rosetta Stone su takođe dobri, ali Michel Thomas Method je najbolji, po mom mišljenju.

http://en.wikipedia.org/wiki/Michel_Thomas_Method

Да се захвалимо Бушиду што нам је на овој теми отворио нове хоризонте, као и свима који отворено причају о реалној ситуацији у иностранству, за разлику од авериџ гастоског говнета које само сере како је лоше преко последњих десет година како је тамо, ко да ће неко да му отме то парче леба зарађено под Сунцем туђег неба. Ја бих баш и волео да свако ко може оде из Србије да приватничка говна више немају кога да малтретирају а политичари да остану без буџета од којег отимају на милион начина, наведимо јелку као последњи у низу

Os prekinuti da transferises po forumu zivota ti vise

Како брате, па то ми је посао, бај д веј једи говна мајмуне

Moguce je vrlo da cu pokusati da izvucem neke koristi od hrvatskog pasosa. Ima li ko da bi isao sa mnom u avanturu?

Čekaj me kod kolima.