Prijava

Deš Srbina pravnika zaposliti eto tipa u Švici? On učio ove naše "bušne" zakone, kakve veze ima sa Švajcarskim zakonima. Tako bar kontam...

Lako je tebi Celte kad imaš imaš irski p.hd. Ovi naši fakulteti se baš i ne cene previše. Znam lika koji ima b.sc. sa tehnološkog u Beogradu pa radi u autoperionici u Švedskoj.

Ma proklet je to dinar kapitalizam je to dannoć radiš za mortgedže imaš sekond džab da iškoluješ dete koje skudira kriminal džastis ili medsin pa mora i loun 11 persent na kreditkard na koji ide nema to duše to tamo komšije jedni druge ne znaju ni hello. Neznate ni koliko je tu vama fino makar ste sa svojima i na svome kad se samo setimo ćevapa kod Šanage i bakinih vatermelona i neprskanog tomejtoa samog da ga jedeš.

E što nas rastaviše pozdrav iz San Diego svima u Jugi naročito generaciji bihaćke gimnazije 79-te.

a jebes ga i u irsku sam morao da idem taj phd da dobijem :)

овое више афективно, ал и даље ме занима шта је потребно да би се отишло легалним путем.

Ako imaš nekog od predaka koji je rođen u Vojvodini, možeš da dobiješ Mađarski pasoš ako savladaš osnovni nivo jezika. Sa tim pasošem bi trebalo da možeš da radiš bilo gde u EU. Ovo nije provereno, tako sam samo čuo.

Npr. u Švedskoj ćeš sigurno dobiti vizu za nastavak školovanja, ali je jako skupo. M.sc. je 10 000 eura po godini, a p.hd je oko 15 000 eura. Plus još stan, možeš neki posao da ubodeš, ali su part-time poslovi koji nisu nešto plaćeni.

Ako imaš nekog od predaka koji je rođen u Vojvodini, možeš da dobiješ Mađarski pasoš ako savladaš osnovni nivo jezika. Sa tim pasošem bi trebalo da možeš da radiš bilo gde u EU. Ovo nije provereno, tako sam samo čuo.

Teško, moraš da dokažeš da ti je neko bio mađar. Šta vredi kad su moji došli u vojvodinu 60-ih (babe i dede).

Kako najlakse otici u CH, D ili A.
Legalno naravno.

Студирај нешто код њих нпр

Nie loso, ima kod njih visoke skole?

Teško, moraš da dokažeš da ti je neko bio mađar. Šta vredi kad su moji došli u vojvodinu 60-ih (babe i dede).

Ne moraš da imaš nekoga ko je Mađar, samo je bitno da su pre 1920 i neke živeli na teritoriji Austrougarske. Što je i Zemun u principu, ali proveriću to bolje.

Proverio sam, do 1921. preci ako su živeli u Austrougarskoj.

Ne moraš da imaš nekoga ko je Mađar, samo je bitno da su pre 1920 i neke živeli na teritoriji Austrougarske. Što je i Zemun u principu, ali proveriću to bolje.

Msm da su i Lika, Bosna i Dalmacija spadale tu, ali kad sam išao u Mađarsku ambasadu rekli su mi da moram da dokažem da je neko bio mađar i da moram da znam mađarski. Mada mi je neka prababa bila mađarica (msm sa babine strane svi žive u Pančevu već 200 godina). Ne znam da li to uvažavaju. Npr. hrvatsko državljanstvo nisam mogao da dobijem iako su mi obojica dedova i jedna baba rođeni tamo. Čak imam i kuću u Kninu.

Vezano za studije u CH cene su nenormalne. Npr. bankarstvo u Ženevi je 30 000 chf po godini b.sc i m.sc. Znam da je od nekih ljudi što se moj ćale druži sa njima ćerka otišla tamo da studira i da je lik za to prodao kuću na selu (veliku i relativno novu) + nekih 100 lanaca zemlje što su mu vratili restitucijom.

дође ми да се обесим сад и вероватно ћу тако да урадим

Јесте сад, продао пола државе..

Е да, ако успете да докажете да вам је неко у широј фамилији макар пола Јеша, добијате израелски пасош у року од одмах

Ma 'de je to pola države. Ima on para, sjebo je 3 fabrike gde je bio finansijski direktor.

Е да, ако успете да докажете да вам је неко у широј фамилији макар пола Јеша, добијате израелски пасош у року од одмах

Ako dokažeš da ti je neko šiptar, dobiješ CH državljanstvo odmah lololo

4 druga otisla u Ameriku da rade. Jedan ostaje na crno, dok ga ne uhvate. Sad sam se cuo sa njim.
Satnica mu je 16 dolara. Disvaser u nekom restoranu u Severnoj Dakoti. Ako ostane prekovremeno 24 dolara sat.
Kaze ne pada mi napamet da se vracam da muzem krave kuci ili radim u trafici. Kola recimo 1 dolar 2l, sto je 88 dinara. Kod nas oko 120. Za 60 dolara je kupio patike neke Nike sa onim prezajebanim djonom. Garancija 2 godine. Kod nas su takve 9000 u NS. I tako...
Drugi posao se prelako nalazi. Dogovorio sa nekim Bosancem, koji je tamo otisao devedesetih da radi kod njega na crno. Treba samo da polozi za kola, pa da raznosi radnike i neke sitnice za kuce. Polaganje za kola = 30 dolara lolo