Prijava

Pa naravno, sistem je takav da od mesečnog rada možeš da živiš mesec dana.
Stim da u Srbiji ima neko ko može da ti pošalje jaje sa sela a u pveckoj i za kokosh morash da imash pasosh

Čekaj jeb'o te tebi malo 19000 kruna?
Vrati se u Srbiju lolo

Dobro, samački život ako nemaš platu oko 30 000 kruna jeste jeben, ali opet
može se sve to izdržati
Skupi su im izlasci, a hrana manje više, skoro kao i kod nas

Pa kod pošaljem neku kintu kući, onda ostane relativno malo. Dodaj tu i gorivo je bih busom išao 1.5 sat i još mi treba tri prevoza, a ovako kolima idem prečicom.

Мики, да не знаш каква је потражња за стоматолозима у свериге? Нијесам намjeрио да запалим, чисто информативно

Stomatolozi beru pare tamo, sestra mi je u Švedskoj a njena kuma je stomatolog
Bere repa bukvalno, za 2 mjeseca zaradila oko 8500 evra
Jes' da je kasnije morala porez da vraaća al' opet, 8500 evra

Sun is always brighter on the other side.

Lekari i stomatolozi odlicno prolaze u svedskoj i norveskoj.

Cara™

to je lako reći.
Onda j bolje pitati se što uopšte postoji taj faks.

Problem je pto je školski sistem neusklađen cirka 80% sa tržištem rada

Ovo je apsolutna istina.

Idem sutra u Švajcarsku i ne vraćam se više nikad u ovu lopovsku državu... ozbiljno idem sutra... i da je bolje, bolje je svuda čak i u Islamskoj državi je bolje, verovatno...

Koliko imaš iskustva kao stomatolog? Mogu da ti traže da nostrifikuješ diplomu, a to košta para i živaca. Eto, znam lika koji je otišao u Norvešku kao lekar i puk'o je 20 000 eura na nostrifikaciju, polagao je još nekoliko ispita, polagao je i državni ispit i sve to je trajalo više od dve godine. A ja sam kao el. tehničar morao malu neku nostrifikaciju da radim (a i bilo je jeftino za srednju školu) jer šveđani nemaju taj obrazovni profil nego su im skoro sve gimnazije pa dobiješ struku u odnosu na to šta si birao od predmeta u toku školovanja.

Vrati se u Srbiju lolo

Pa i moraću u novembru.

Psihijatar nek ti je sa srećom

Психо срећно и не враћај се

Psihijatar ide da jebe babe s ferarijima u garaži

Tarot je dočekati 50 godina i shvatiti da u životu nisi uradio ništa.
To moš svaki dan videti na ulicama

Koliko imaš iskustva kao stomatolog?

Nikoliko, druga godina :) Zato se ne opterećujem mnogo zasad jer imam da verglam još ihaha do konkretnog nivoa znanja da uopšte razmislim da odem.

A ovo za nostrifikaciju sam čuo da traže u dosta zemalja... Meni lično ne bi bio problem samo polaganje, al sve košta, tamo pogotovo, i ne pričam samo o nostrifikaciji... A tu je i švecki kog valja naučiti

EDIT: Dvaes tisuća eura, je bo te

Ludi Psihijatar
Idem sutra u Švajcarsku i ne vraćam se više nikad u ovu lopovsku državu... ozbiljno idem sutra... i da je bolje, bolje je svuda čak i u Islamskoj državi je bolje, verovatno...

Kako si dobio papire? Čuo sam da imaju neke kvote i takva sranja.

Eeej bre ne spemuj!

Bolje reci kako si se ti snašao (koju si babu nagnao) u Njemačku.

ako mislite dobro da zivite idite sljakerski sa planom da se vratite i ulozite novac negde, ili ucite skolu pa tamo da zivite ok.
traze se isplativa zanimanja. elektro inzinjeri nemaju skoro nikakvih problema za poso, znam jer u mojoj firmi nam nisu za vratom tu, kazu zaposli najbolje, nema veze otkud. studenti, internshipi il za stalno.
vec za poslove tipa ekonomist praunik i ostalo, druga prica.