Prijava

srbijanci, indijanci, slucajnost?

pa sad... većina hrvata, svi bošnjaci, svi crnogorci, svi goranci, svi makedonci, neki bugari, 'mentalno slabiji deo' mi se čini nešto veći od 'glavnice'

Toetaj burek argument.

Da nema Srpske rat bi bio izgubljen sa nulom. To što svi hoće da se odvoje od Srbije ne znači da su secesionistička govna, nego da su Srbijanci govna. Makedonci, Crnogorci, Vojvodjani pa i Srpska sve su to Srpske nacije koje su rekle "duvajte ga Srbijanci, ne može se sa vama".

Pišete gluposti. U Crnoj Gori ima antisrpske propagande dosta ali isto tako ima i dosta ispada od strane srpskih nacionalista koji iako manje učestali i osjetni u odnosu na ovo prvo, samo daju povoda da se ono što više forsira pa time i bolje primi na društvo.
Što se tiče toga jesmo li Srbi ili ne, ja kažem da nijesmo. Istina, pričamo srpski iako se sve više potencira da se taj jezik naziva "crnogorskim".
Vjerujem da veći procenat muslimana u CG kaže da priča srpskim jezikom umjesto crnogorskim, nego što to čini pravoslavno stanovništvo jer ljudi imaju neki mnogo loš trip da misle da se po jedan operativac konstantno krije u ormaru i bilježi sve moguće što čuje i vidi a poslije to predaje lično Milu Đukanoviću, koji sudeći po toj paranoji, vjerovatno jede srpsku djecu za doručak.
Isto tako, viđao sam, onako kad bačim pogled dok neko nešto ispunjava, da ljudi koji se inače izjašnjavaju kao Srbi, Bošnjaci ili Albanci pod stavkom "nacionalnost" u produžetku dopisuju "Crnogorac"... Isti taj odgovor sam viđao i pod stavkom vjeroispovjest, jer ođe ljudi imaju osjećaj da su vjeroispovjesti crnogorska, srpska i muslimanska. Stvarno jadno moram priznati.
U svakom slučaju, imali smo državu u sličnim granicama prije one aneksije a i ne sjećam se da nešto pretjerano dugujemo Srbiji... naročito ako imamo u vidu da se CG sjetite samo kad je neko opasno sranje.

Ne bih sad da ulazim u to ali kada jedan narod u globalu konstantno razmišlja o tome koji su to drugi narodi potekli od njega i na koje sve teritorije imaju pravo, dok mu država ima tendenciju da se smanjuje svakih nekoliko godina, a da pritom dobar dio istog vjeruje da je zapravo samo dio jednog drugog većeg naroda (u ovom slučaju ruskog), samo ukazuje na to da isti prolazi kroz opasnu krizu identiteta...

pa sad... većina hrvata, svi bošnjaci, svi crnogorci, svi goranci, svi makedonci, neki bugari, 'mentalno slabiji deo' mi se čini nešto veći od 'glavnice'

Ne baš. Oko 200000 Crnogoraca, oko 2000000 Hrvata i nešto šaka jada Bošnjaka. Makedonci su polu Bugari, polu Grci i nisu Srbi uglavnom.

Ne bih sad da ulazim u to ali kada jedan narod u globalu konstantno razmišlja o tome koji su to drugi narodi potekli od njega i na koje sve teritorije imaju pravo, dok mu država ima tendenciju da se smanjuje svakih nekoliko godina, a da pritom dobar dio istog vjeruje da je zapravo samo dio jednog drugog većeg naroda (u ovom slučaju ruskog), samo ukazuje na to da isti prolazi kroz opasnu krizu identiteta...

Прељепо речено

Srbi, Crnogorci...da li je uopšte bitno? Dajte da budemo LJUDI, majkumu, koga boli kurac da li neko sedi, sjedi ili šjedi...pozz

Srbi, Crnogorci...da li je uopšte bitno? Dajte da budemo LJUDI, majkumu, koga boli kurac da li neko sedi, sjedi ili šjedi...pozz

Profe, idi na Youtube i u komentarima miri zaracenu bracu izad Titovog groba u stilu Rastka Nemanjica...

http://crnogorskapitanja.wordpress.com/about/

SPOJER ALRT! Dosta WTF momenata u korist teze da su Crnogorci Nesrbi!

Da, Kajteze, ali na kom jeziku? Engleskom? Latinskom? Esperantou?

clannad, lepo si ovo napisao. moja poenta sa ovim da su crnogorci veci srbi od nas srba, nije vezana za to da cu da sad prisvajam crnogorce, da kazem da smo isti npr. niste, vi ste crnogorci, kao sto su i sumadinci grupa. ali smo svi zajedno neki kurac, koga mi srbi volimo da nazivamo srbima, ali to sto mi vezujemo za srpstvo, istorijski je sad vice crna gora nego srbija.

dakle, veci ste srbi od nas.

krivo mi sto nismo ista zemlja, ozbiljno. al ne ovo sranje sa beogradom kao glavnim cmarom kome se svi klanjaju, nego po svajarskom modelu, svaka opstina za sebe, zajednicka vojska i spoljna politika, i da ako neka opstina mnogo pisa uz vetar da vecina drugih mogu da je nateraju na nesto. kad neko zaglavi ostali da pomognu i tako to. i to je to, da je tako, ziveli bi mi zajedno.

To su svakako bili neki mentalno slabiji delovi. Glavnica je ostala verna naciji i tradiciji.

Па гледајући сва дешавања у прошлом веку, нисам баш сигуран ко је ту испао "ментално слабији", Кљако или Пилипенда...

ne znam jesu srbi, mogu jedino da se nadam da nisu. znam samo da su jedni od ogavnijih stvorenja na ovom kraju sveta.

@sanšajn

nego da su Srbijanci govna.
duvajte ga Srbijanci, ne može se sa vama

minvajl

Jebeni naklon do poda za bogaoca Agera. Prosto čovek da ne poveruje

super ekavica tebra :)

ма кога боли курац, као да је лепа ствар бити србин, још се и кољемо са овим међедима прекодринским и расправљамо ко је веће говно и јајара (србин)

znam samo da su jedni od ogavnijih stvorenja na ovom kraju sveta.

jos jedan od dokaza da su srbi, posto mi samo po nasima i po poznatima pisamo i nalazimo mane, a zapadu i istoku lizemo guzicu kao da su bogovi. taki smo ti.

celte, lepo sam rekao u ovom kraju sveta, nisam isključio ni zapad ni istok :D

a zapadu i istoku lizemo guzicu kao da su bogovi. taki smo ti.

сент виа иПхоне фром Зурич, Свицрленд

Јао Вучићу пали тенкове, Душан Силни ревиситед 2014!!!1