Prijava

Ovako, u pitanju je moj drug kome hitno treba pomoć. Kopiraću vam obaveštenje sa fejsa u kojem sve piše. Unapred hvala svima!

Poštovani svi,

našem prijatelju Draženu Pejakoviću, studentu završne godine Veterinarskog fakulteta u Beogradu, koji boluje od Hočkinovog sindroma (raka limfnih čvorova) i koji se nalazi na lečenju u Kliničkom centru u Beogradu hitno su potrebni dobrovoljni davaoci trombocita! Ovim putem molimo sve ljude dobre volje koji su željni da pomognu da se odazovu ovom apelu. Dobrovoljni davalac mora da ispunjava sledeće osnovne kriterijume:

- Da bude A krvna grupa (može i A+ i A-, pošto kod davanja trombocita nije potrebna Rh podudarnost).

- Da ima više od 18 godina, a manje od 60 godina

- Da ima više od 60 kg

- Da nije bio bolestan u poslednjih mesec dana

- Da nije hronični konzument lekova

- (za žene) Da nije bila u drugom stanju niti imala pobačaj bilo koje vrste

Napomena:

Trombociti se mogu dati isključivo u Institutu za transfuziju krvi Srbije (ul. Svetog Save 39, Beograd), tek nakon besplatnog testiranja koje se vrši u pomenutoj ustanovi ili u nekom od zdravstvenih centara širom zemlje, i to ako se utvrdi da davaoci ispunjavaju sve neophodne kriterijume. Zbog hitnosti slučaja, apel je pre svega upućen ljudima koji borave, žive ili studiraju u Beogradu, mada mu se mogu odazvati svi ljudi dobre volje širom zemlje. Svako ko se opredeli da dȃ trombocite i tako pomogne našem prijatelju, mora najpre kontaktirati koordinatora koji će mu dati dalja uputstva i objasniti proceduru.

Koordinator: Nenad Radović

Br. telefona: 0645055940

E-mejl: nenad.radovic90@gmail.com

Hvala svima!

МОД ЕДИТ: Замолио бих људе да не спемују на овој теми, да би информације биле видљивије а и због озбиљности ситуације. Хвала.

Svaka čast tebi!

Ispunjavam sve uslove, sem jednog

- Da nije hronični konzument lekova

Ako je ikako moguće progledati kroz prste, ja bih mogao u utorak da odem i da dam...

Znaš kako, ne znam tačno za to da ti kažem, recimo jednog dečka su juče vratili jer je pre 10 dana uzeo tabletu protiv alergije na polen. Ne znam šta je kod tebe slučaj, možeš eventualno otići, ali rigorozni su baš, jer je ipak ozbiljna stvar.

Poslao sam mejl, pa čekam odgovor.

A videću da se raspitam sa strane da li bi moja terapija bila problem.

Ako imam dozvolu, objavio bih post u grupi medicinskog fakulteta?

Hvala ti svakako, a to najbolje pitaj opet Nenada, ili pošalji u mejlu, ja sam stavila ovde obaveštenje, a za ostalo pitaj njega...

žao mi je ali i sam imam problem sa trombocitima pošto su na donjoj granici, ne mogu da pomognem, zapravo ne smem

Mnogo je glup sistem donacije, bio sam jutros na testiranju i rekli mi da će mi javiti do ponedeljka da li odgovaram kao donor. Ne kapiram, ako je nekome hitno zašto se procedura ne ubrza...

Pa nije hitno samo njemu

Ne kapiram, ako je nekome hitno zašto se procedura ne ubrza...

Pa nije hitno samo njemu

upravo tako brt ima masa ljudi kojima je hitno a oni mrače sa vikendom

burazeru oni ono kao rade u državnoj firmi i nešto im se ono kao jebe za sve

Pceto, nemoj odmah tako ružno. Davanje krvi, presadjivanje organa, kože... bilo čega je jako pipav posao.
Jer dati bilo koji telesni produkt direktno u cirkulaciju druge osobe napamet, može u najmanju ruku takve komplikacije da izazove da se završi fatalno.
Pogotovu što je dečko ozbiljno bolestan, ima jedan od najgorih vrsta tumora, najčešće izazvan Epštajn Barovim virusom.

I da se Deki i ovaj dečko savršeno poklapaju, onimojavu da testiraju Dekijevu krv na HIV, hronični Hepatitis B, C, D... i mnogo drugih sranja...

Samo da javim da može i u ponedeljak da se ode na testiranje. Hvala!

Dikrajderu ne seri procitao si tri knjige pa ces da mi objasnjavas ovuda

Edit: i necu da se nastavljam da ne spemujemo

Jesi li ti pročitao tri? Ne vezano za medicinu. Bilo koje tri....