Srbi iz RS su Veći Srbi od onih iz Srbije?!

  1. Kilo soli 53 dinara. Tona soli 53000 dinara. Pet tona soli 265000 dinara u maloprodaji.

    http://www.idea.rs/Proizvodi/Hrana/Namirnice-za-pripremu-jela/So/Kuhinjska-so/So-produkt-so-1-kg-So-produkt

    Što znači da još jeftinija na veliko.
    Neka je bilo 15000 ljudi. Prosečni navijač je dao 18 dinara kad se skupljala kinta za Kosovo. To ti je ona priča "sramota me da ne dam ništa, daj najbezvredniju novčanicu da turim unutra, neće ni videti ovaj do mene".

    Sa druge strane, na Kosovu je oko 100000 Srba ako ne grešim.

    Preporučeni unos soli na dnevnom nivou je oko 5 grama, što je 0.005 kilograma dnevno. Što je 500 kilograma soli dnevno da pokriješ sve Srbe na Kosovu dnevno, s tim što treba napomenuti da prosečan Srbin pojede oko 12 grama soli dnevno, ali hajde da uzmemo da primera radi Srbin na Kosovu pojede 10 grama dnevno, to bi nas dovelo do jedne tone dnevno.
    Svaka čast za Delije, obezbedili su Srbima na Kosovu so za pet dana.

    EDIT: Ako osoba jede deset grama soli dnevno, za 100 dana pojede kilo. Što znači da na period od godinu dana pojede 3.65 kila soli. Četvoročlana porodica pojede približno 14.6 kila godišnje, što iznosi 774 dinara ako se vodimo cenama iz Idea marketa.
    Ako uzmemo u obzir da su delije svakom Srbinu na Kosovu obezbedili so za pet dana. To znači da prosečan Srbin sa Kosova za godinu dana mora da obezbedi još 3.6 kila soli. Tačnije, 14.4 kila za četvoročlanu porodicu. Što mu dođe 763.2 dinara godišnje.

    Tehnički, svaka osoba sa Kosova je zahvaljujući akciji ogromnih Srba - Delija dobila po (774-763.2)/4=2.7 dinara.
    Svaka čast Delijama. Toliko u proseku poklonim nesrećnoj prodavačici na kiosku svaki put kada kupim žvake/pljuge ili nešto slično.

    2.7 dinara je cifra za ponos, boga mi.

    Neka se humanitarne akcije organizuju na svakoj tekmi tokom sezone (a ne organizuju se). 37 utakmica tokom sezone => 37 x 2.7 dinara = 99.9 dinara godišnje dobije Srbin sa Kosova od Delija. Čak ni do sto dinara nisu dogurali.

    Ako stalno istih 15 000 ljudi daje pare, onda godišnje svaki od njih da tačno 666 dinara. Đavolja posla.

    Ahahahahhahahahahahahaahah

  2. Rasni se smeje - nije skapirao.

  3. Srbi iz Bosne generalno slabije kapiraju od Srba iz Srbije.

  4. Тужно је када сељачина из Обреновца објашњава шта је урбано. Успут, сви смо ми сељаци, али нисмо сељачине.

  5. Granjka, možeš biti odakle hoćeš, ako si loša osoba koja u svojoj nedobroti stereotipno vrednuje ljude, vređajući ih na osnovi svojih predrasuda, ne vredi ti. A što se mene tiče, za tebe sam Menheth, Tajms Skver, Monmartr i Crveni trg zajedno. Prekini da se džiberišeš okolo i da dižeš tenziju ljudima koji ti ništa nisu krivi. I pusti priče sa seljacima i seljačinama, imaš tri teme koje vrtiš do u besvest. Ili iskuliraj, ili nađi nešto zanimljivije da pišeš.

  6. Reme lupetas gluposti brt

  7. Granjka je malograđanski sitnočinovničić. Sve je tu sitno i sitničavo sem ponosa na sopstveni status.

  8. Hrvati su veći Srbi od Srba, iz prostog razloga što su izbegli vekovno mešanje sa Turcima. Kakva ironija za ljude kojima nacionalna pripadnost igra veliku ulogu u životu, zar ne?

  9. hrvati su veci hrvati od srba.

  10. Hrvati su veći Srbi od Srba, iz prostog razloga što su izbegli vekovno mešanje sa Turcima.

    Mislim da do tog mešanja nije došlo, da je to samo legenda, a što smo ovakvi kakvi smo, verujem da postoje drugi razlozi.

  11. mnogo vise mesanja bilo u turskoj, na evropskoj strani, sa srbima i ostalim balkancima nego obrnuto. delimicno zbog dece koje su uzimali za vojsku, a delimicno i zbog ljudi koji su svojevoljno na ovaj ili onaj nacin isli u istanbul.
    da bi bilo mesanja ovde, bilo je potrebno da puno turaka dodje ovde, a to i nije bio slucaj, nego turci sto su bili ovde, cesto nisu bili turci iz azije, vec poturice, jer nikom se nije bas islo u srbiju iz tada razvijene turske, tako da genetski (ne kulturoloski), mnogo vise smo mi gena ostavili u istanbulu, nego obrnuto.
    vojska je dolazila iz turske, al vojska se i vracala, nije bas bilo toliko silovanja i pravljenja dece. ne funkcionise to tako. poturice su oni koji su bili vecina "turaka" ovde.

    ovo genetska istrazivanja i potvrdjuju. oni nama kulturu, mi njima gene.

  12. Profesor iz pozorišta ima prijatelja Turčina, druže se već pola veka - vrlo dobri prijatelji. Jednom otišao ovaj kod njega u Tursku (tada su se već dugo znali), zaseli, zarakijali se..Kaže čovek u jednom trenutku - Znaš li ti Milane, da ste vi Srbi nas unazadili petsto godina?

    Pogotovo je zanimljivo poredjenje njihovog i našeg vidjenja kosovskog boja (na kraju i njihova i naša verzija dogadjaja ispadne krajnje banalna i smešna), no to možebolje da ti ispriča Musssashe. A što se tiče ovoga za Hrvate to je dokazana istorijska činjenica, na kraju krajeva i vrlo logična. Čak im je i "jezik" bliži ruskom nego "naš".

  13. Srbi u Irskoj su veći Srbi od Srba u Engleskoj

  14. genetski smo mi najslicniji, gle cuda, sa hrvatima (maltene isti), a pored toga, mi i hrvati sa sardinijom (jebem li ga sto), a malo manje sa bugarima, makedoncima, pa i albancima.
    zanimljivo je da smo otprilike sa turcima (i to samo sa evropske strane) slicni ko sto smo sa, stagaznam, madjarima, italijanima i cesima, a sa rusima imamo veze ko sa skandinavcima i zapadnom evropom npr.

  15. Mislim da do tog mešanja nije došlo, da je to samo legenda, a što smo ovakvi kakvi smo, verujem da postoje drugi razlozi.

    па то је научно и доказано. словени су се мешали са староседеоцима на балкану и гени њихових племена доминирају код нас. гена са турских простора има значајно мање. колико сам укапирао, методе су врло егзактне, мада ипак захтевају анализу око тога како и ко се мешао, па има различитих интерпретација. ево овде илустровано као лако штиво: http://arhiva.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/srbi-i-hrvati-imaju-identicne-gene/85558.phtml

  16. To miješanje turskih gena kod nas je malo smiješno, jbt, ispade da su Turci uberjebači i da svako jebanje oni naprave dijete, to mogu pričati samo tinejdžeri što pičke viđeli nisu a kamoli pravili djecu. Da je bilo - bilo je. Al kontam da kad curi napravi dijete Turčin slučajno je u 5 mjesecu neko gurne niz basamake i sutradan nema djeteta...

Rekli o sajtu

Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.

Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.