Prijava

Pozivam svekoliko vukajlijaško pučanstvo, da na ovoj temi postavlja kratka (ili duga) objašnjenja internih vukajlijaških izraza (kao i svih inače poznatih pojmova koji na Vukajliji imaju posebno značenje).
Razlog za otvaranje ove teme je sledeći: kao neko ko je malko mimo sveta, uspeo sam da za preko pet godina bitisanja na ovom sajtu, propustim sve moguće prilike da saznam šta zapravo znače i/ili kako su nastali određeni izrazi, fraze, opšta mesta koji se koriste na Vukajliji, pa se često osećam dodatno izgubljeno u određenim situacijama.
Primera radi, verovatno mnogi novi (a možda i neki stari) članovi nemaju pojma šta znači "strajizam" ili "patišpanj", pa bi ovde mogli da pitaju i da dobiju odgovor. Neki od pojmova su objašnjeni definicijama ali neki ne.

Za početak, mene jako interesuje šta jebeno znači "pojzen" (ako je uopšte pojam potekao sa Vukajlije, a i ako nije, opet me interesuje) a takođe me interesuje kako je nastalo ono nesrećno stricovanje i šta je simbolika (nadam se zauvek iščezlog) vertikalnog pisanja reči stric i kasnijih derivata te prakse.
Bio bih zahvalan ako ova tema ostane pošteđena od spemovanja a naročito stricovanja i skečovanja.
EDIT:
POJZEN
STRAJIZAM
STRIC i još i još-još
STEVAN BIJE MAJKU
DŽELA KUVA SPERMU
VETEKUDIZAM (štagod) i još
SOKLENDŽA
70 dinara
ARČIM
KULEN/KULENJE
PLEE
KUZMAN I SESTRE
DEKY KUPA SE
ŠANA (Rockangel) I BARAKUDA
DŽIMI NAĆIĆU TE U GRADU (mislim da je naziv grupe sadržao ovu pravopisnu grešku) pročitati celu temu
TROŠARINA (zakazivanje ferke na Trošarini) i još - na žalost, cela rasprava, dogovaranje ferke između Javia i Nebojše(neki tamo broj) i rasplet su bili u komentarima na poster koji je u međuvremenu obrisan.
PATIŠPANJ
Okupljanje u Novom Sadu, Lepri i 30€
DAŽAJK aka Žajk ne ume Žajk ne zna ili kako je Žajk zaradio pare za kladionice i trajni ban za sebe.
AFERA ZAPATA&TARZANI ili kako su potonji preveli prvog žednog preko vode.
Oooooj lovačkih

Tilpeka - djevojka koja radi u policijskoj postaji

Fiždelj - čovek koji ostavi prvi komentar na definiciji

Ok. Aj nek mi neko lepo objasni šta je jebeni pojzen pa se onda sprdajte.

Знам само да има везе са Бата Гугијем, мислим да има дефиниција, гуглај "појзен вукајлија".

Rađarde, nečoveku.

Pojzenizam je "stil" pisanja batagugija, tj. mislim da se odnosi samo na primere. Uglavnom, mislim da Kafa najčešće potencira pojzeen, ako te interesuje šta konkretno, čitaj ga, jebiga. Mene baš nije privlačilo da saznam.

Hvala Stevane i Dionisio.

Страјизам је дефка писана у Страјином стилу. Једно време су "љуте главе", тј. "лордови писања и објашњавања" поприлично изанатемисали Страју, а његов рад је сматран за трансфер блама. По мени чиста љубомора на његово тада прво место на ранг листи аутора.

Патишпањ је преувеличавање сопствених вредности и достигнућа.

СТРИЦ
Т
Р
И
Ц је ништа друго него новија верзија Малог кера. Назив покрета чији је повод била расправа Грањке и Трулекса километарким постовима у теми о Дарвиновој теорији, а узрок неподношљива ситуација јер је то била најактивнија тема на форуму у том тренутку. Наишао је Олланик и оборио домину, а после је све остало историја.

Појезнизам покрет коментаторске секте како је крстио Боб Рок. Гуги, Дутјас, Чеги и Клиникшејн су родоначелици појезнима чији је заштитни знак узвик ПОЈЗЕН (отров)! због скечева у примерима. Појзенизам нису само дефинције него и коментари у духу тих дефиниција. Њих четворица су започели, прикључили смо се: Ђоркаеф, Пјаф, Кашоф и ја, ту је сад и Џонимир, Млада Партизанка, Кафа, Јевђа, Др Квејк, Пивомир, Стевчо Сметало... Често упадне ту и стара гарда: Брус, Космо, Проф, Агилни и Ната чисто да мало долију уље на ватру.

Скеч је лаки хумор, тј. за хумор широке народне масе, који наравно није омиљен међу "љутим главама" на форуму.

Fendere, alal vera (osim za patišpanj, malo preciznije je objašnjeno u definiciji "patišpanj definicija")

Lol, dionisio da me nisi pobrkao s nekim?