Европско првенство у кошарци - Француска 2015

  1. Jebeni ovi ako ih krene šut, al nadam se da ne bi trebalo da bude nekih problema sa njima.

  2. A i glupo je da u 4 najbolje uđe repstacija koju onako glatko šutnemo u grupi, a nije bila nevažna tekma.

  3. Kakva crna Litvanija, šta ima da se plašimo ekipe koja je izgubila od jebene Belgije i na jednu loptu igrala sa Ukrajinom, Estonijom, Češkom i Gruzijom - sve košarkaškim velesilama.
    A i konačno će Kuzmić da dobije malo veću minutažu, protiv Finaca i Čeha nije skupio deset minuta sve ukupno.

  4. @ Azza

    Meni je uvek bio gotivan Galinari, ovo ostalo su gowno.

    Ako malo pažljivije pogledamo Litvance, oni su do sada 3 puta prebacili 80 poena, 2 puta od toga su bili produžeci. Nemaju toliko opasnu ekipu napadčki kao pre, da su tu Macijunas(Motiejunas) i Kleiza bila bi to druga priča, ovako su prezavisni od Valančijuna(npr mnogo više nego CZT što je bila od Bobija), on dečko pruža svoje igre, danas bio odličan, ali je igrao protiv mekog centra u vidu Barnjanija. Dok ga je sa druge strane Pačulija uštopovao skroz, mada je bio bolestan pre toga.

    Što se nas tiče, odbrana mora biti mnogo jača nego danas, ne sme nam se desiti prvo poluvreme, pogotovo kriminalna prva četvrtina gde su svi kasnili po sekund dva.
    Red bi bio da iskoči Bogdan ili Kalina sa kojom trojkom, da neko od njih da bar tri, ili obojica po dve, bilo bi dobro. Moraćemo više da igramo sa Kuzmićem, jer se treba suprotsaviti Valančijunasu, sa njim smo dosta tanji u napadu, ali dosta bolji odbrambeno nego sa Raduljom. Mogu Litvanci da nas pobede, ali mislim da smo favoriti.

    THC do pobede. trolololo

    EDIT:

    Kakva crna Litvanija, šta ima da se plašimo ekipe koja je izgubila od jebene Belgije i na jednu loptu igrala sa Ukrajinom, Estonijom, Češkom i Gruzijom - sve košarkaškim velesilama.

    Slažem se, ali su se izdigli i došli do polufinala, i današnji start protiv njih bi teško izašao na dobro.
    I da napomenem, Česi uopšte nisu naivna ekipa.

  5. 7-0. Идемо још две победе.

  6. Košarkaški klasik, konačno duel dveju ekipa koje imaju istoriju i koje nemaju crnca na poziciji crnca.

  7. Литванци су тим као и ми, зато би најбоље било на полувремену створити неку фину разлику, јер се одлично сналазе у завршницама на једну лопту. Контам да Радуља својим нападом може рано увести Валанчијунаса у проблеме са фауловима, па контам да би било добро да он почне утакмицу, не Кузмић. Видјећемо уосталом шта ће Сале да постави. У сваком случају смо класа изнад Литваније, е сад да ли ће се то показати одмах на почетку утакмице па ћемо их добити лаганих 20 разлике као и Жабаре или ћемо као са Чесима данас, одговор ћемо сазнати прекосутра. Угчавном, финале је ма видику.

  8. Svaka čast Mitke, prelepo napisano.

  9. Кои сам Шеакспере, значи страшно. Оћу будем коментатор мјесто Денде.

  10. Takođe sam gotivio Galinarija još od Njujorka, a i Đentile mi je sad dobar. Ovi ostali su uglavnom žabari pogani. Kod Litvanaca ima više normalnih a niko nije iritantan pa sam navijao za njih.

    Mi smo se više okrenuli napadu u poslednjim utakmicama zbog rotacije Erceg/Radulja na centru. Dobro to ide za sad, dosta se raširi teren u napadu, ali odbrana trpi. Ako bude gusto protiv Litvanije verujem da će više igrati Kuzmić, baš zbog odbrane na Valančijunasu.

    Ipak je ključni Marković koji mora da zaustavi Kalnietisa, od njega i pik en rola im kreće dosta akcija. Ako to uspe, deljemo ih 15. Ako ne, onda 10 lol

  11. Koliko bi ovaj Barnjani bio dobar igrač da nije ovakva gluperda :) https://www.youtube.com/watch?v=u7p02Xp3U5w

  12. Radulja je digao svoju igru od prve dve utakmice neviđeno, na ostalih pet utakmica je postizao:
    Isl: 13p 3sk za 16 min;
    Tur 20p 6sk za 18 min;
    Ita 14p 5sk za 15 min;
    Fin 27p 4 sk za 19 min;
    Češ 16p 5sk za 15 min.

    Znači čovek za prosečno 17 minuta je postizao 18ppg i 4.6rpg. A procenat šuta mu je oko 70-75%. Jbt Raduljica.

    Mitke, mislim da će Sale sve do kraja kretati sa standardnom petorkom, mislim da time želi da spreči lake poene protivnika. Danas smo bili malo slabiji na početku, ali sam siguran da će se mnogo jače ući u meč sa Litvanijom. I baš šteta što Kuzmić nema više takmičarskog iskustva, čovek je preplašen.

  13. Kuzmić osvojio i onu razvojnu ligu ove godine i NBA ligu sa Golden Stejtom. Pretplatio se na trofeje ove godine :)

  14. lečki što se tiče tih fejlova, ovaj mi je najdraži...
    https://www.youtube.com/watch?v=64OWlQDLFSU

  15. Јесте уплашен опасно. У нападу се погуби кад добије лопту. Могу да замислим само шта ће Сале да уради са њим и Радуљом у Панати. Има да буду тип топ за олимпијаду.

  16. Dionysio
    lečki što se tiče tih fejlova, ovaj mi je najdraži...

    A i ovaj je genijalan :D Reakcija Pola mi je jedan od najdražih trenutaka cele prošle godine u NBA :) Koliko li se taj čovek nadao da se Deandre ne vrati kod njih dok su trajali oni pregovori.

  17. кузмара да уме да баци неги полухорог макар био би убица. одбрану игра скоро ко гобер

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.