Европско првенство у кошарци - Француска 2015

  1. Meni lici na kobru.

  2. Nije on gubio poziciju u svakom timu u kom je igrao tek tako jer ga treneri mrze. Tu čak i ne računam Golden Stejt.
    U Zvezdi Čović igrao umesto njega. Uf kad se setim kako sam Pešića mrzeo zbog toga, a čovek je vizionar najveći na svetu. To je video još pre sto godina.

    U Lijetuvosu Seibutis imao glavnu ulogu da prevede loptu i organizuje napad, logično, jer ih ovaj deli šakom i kapom, a asistencije su mu nula.

    U Valensiji krenuo kao startni pa ga istisnuo Vives koji je igrač na nivou prosečnog ABA ligaša. To je bilo jer ga Perasović nešto ne voli? Pazi da nije. Dečko je šupalj koliko je dug, i da nema fizikalija igrao bi u Slogi iz Kraljeva.

    Ali stvar koja mi najviše eta je to što ga uprkos svemu svi i dalje nešto gotive. Jebenoj košarki neobrazovanoj publici sline krenu na nos kad izvuče 2+1 na ulazu, a to treba da mu bude kao dobar dan. Tri po meču takve situacije da ima.

    Ej, pa jednom Adetokunbu je Kid prošle sezone zabranio da šutira trojke dok ne nauči da koristi sve ostale elemente igre jer je fizićki neverovatno nadaren i on to poštovao kao Očenaš. A Nedović je Bogom dan da uzima orelomni šut sa devet metara u 9 sekundi napada. Pa molim te, o čemu pričamo.

  3. Ovaj dugi post ne moraš ni čitati jebiga. Samo da ti pokažem da ga ne mrzim ja jer mi je eto tako palo, već košarku pratim kao nenormalan, ponešto i znam, pa sam doneo sud da je dečko malouman.

    Sve ovo dolazi od Zvezdaša kojem je Nedović nekad davno bio omiljeni igrač, pa ti vidi. Ali da neko toliko stagnira sa takvim potencijalom, bez povrede neke velike, to ne nezapamćeno.

    NIKAD KOŠARKAŠA OD NJEGA.

  4. добро ајде, недовић је глуп и то је разлог што узима шут са 9 метара

    сада хоћу објашњење за богдановићеве мајсторије синоћ

  5. Onaj neki malac okrete Bjelicu prođe ga i dobi dodatno. Jači su Litvanci, igraju svoju igru celo prvenstvo. I šta ima veze što ne zna plej im da vodi loptu? Igrali smo dobro odbranu napad nismo imali jbg šta sad. Meni jedino Bogdan razočarao iz prostog razloga jer znam da može da da 40 poena u crveno-belom Pioniru, možda se ne razumem u košarku jer je pratim od kako jebe Zvezda, ali Bogdan je po meni morao više.

  6. Nije to razlog samo za šut, već u svakom elementu igre. Nije za više od osmog, devetog igrača u rotaciji, tačka.

    A što se tiče Bogdana, tip je teška ložana, zato je i uspeo. Kad je bio mlađi jedva su ga i u 3 na 3 u Mirijevu u ekipu puštali, nije bio oduvek mega talenat. A kada neko toliko uspe onda i treba da bude mudonja i uzima šut za pobedu, to je jedini način da se postane igrač.

    Objašnjenje ti je eto, izgoreo, povukla ga i lopta poslednji napad, a zbog povrede nije bio na nivou. Od njega se oćekuje da bude predvodnik tima za koju godinu. Problem je bio što povređen nije mogao da pruži najbolje, a igrači s takvim samopouzdanjem to ne mogu da shvate u vezi sebe. Eto ti primer Brajanta, čovek je bio nestvarna igračina, ali je omatorio i ne može više, ali to ne shvata i ubi Lejkerse u pod.

  7. дакле битније је да богдановић постане играч него да репстација игра финале европског

    супер, једва чекам да једног дана предводи репстацију уз ребића и божа ђумића

  8. Литванија може јако, јако добро у одбрани, нема шта.

  9. Čitao ovo. Sve je tačno, osim da su Litvanci u napadu igrali 20 na sat. Bili su mnogo brži bogomi. Jeste da smo ih napadački zaustavili, 67 poena je kerov kurac, ali su nas probijali tamo gdje nije niko za Đorđevićevog mandata.
    Jednostavno, psihološki smo pali na ispitu, a za to je kriva mladost tima i neiskustvo selektora. Što znači da nam je budućnost svijetla. I ja vjerujem u ovaj tim i selektora. Sve će ovo na dobro izaći.
    Ne sviđa mi se ni ova kritika u vezi Teodosića, Radulje i Kalinića. Poslije poraza je lako kopati po odnosima. Da smo dobili, priča bi se svodila na to da je normalno da Teo podvikuje, da Radulja ima minute i kad ga ne ide, a da Kalina ne smije srati mnogo. Nije to dobro sad, poslije poraza otkopavati.

  10. Koliko boli ovaj poraz, au... Ceo dan sam skenjan.
    Mnogo bih voleo da uzmemo bronzu sutra, a mislim i da je celom timu stalo, biće pakleno teško, nadam se samo da su Francuzi više 'nokautirani' od nas. I da će Parker i Batum biti na nivou na kom su bili tokom šampionata.

    Koliko nama fali drugi upotrebljiv centar u oba smera se najbolje videlo juče, Radulja svoj deo posla oblavlja, dao je juče on solidan broj poena, s obzirom na efikasnost utakmice. Ali se vidi da Kuzmiću hronično fali ozbiljne košarke. Što će se nadam pormeniti do kvalifikacija za OI. Nije mi jasna situacija oko Milutinova celo prvenstvo, da li je on toliko lošiji od Kuzmića pa da nema ni minut na utakmici, po mom mišljenju, on je daleko iskusniji igrač od Kuzmića bez obzira što je mlađi 5 godina. Mada sam svestan da bi bilo destruktivno ubaciti ga juče jer praktično nije igrao celo prvenstvo.

    Koliko nam je ovo sa Bobijem poremetilo koncept igre. Vidi se iz Saletovih postavki da ni Radulja ne igra 20+ minuta, tako verovatno ne bi ni Bobi, igrao bi čovek svojih 15 minuta. Ali eto, došla je juče spora utakmica, to je ono gde bi ovaj izdominirao, možda ne bi imao 25 poena i 15 skokova, ali ga ne bi izbacivali iz reketa kao Radulju. Izvlačio bi faulove, a ima neverovatan povratni pas, okružen je vrlo dobrim šuterima pa ne bi bilo udvajanj/utrajanja itd. Plus nam ne bi prolazili kroz reket lagano, jer je ovaj mnogo podigao odbranu u odnosu na sezonu 13/14, glavni razlog nepzivanja ne SP. I još jedna stvar u vezi sa slučajem Bobi, gotovo sam siguran da b se Krle vratio u reprezentaciju nakon odluke SAS, da nije pokidao ligamente.

    E sada, da jebem mater onom debilu pecaroško/kikbokserskom koji se vratio košarci. Miličiću, čovek 83 godište, neverovatne fizikalije, snaga, skočnost, relativno brz, a u glavi ništa što se košarke tiče. Pa jebem ti mater, što se 2008/09/10 nisi vratio u Evropu, bio bi sada jedan od boljih evropskih centara. I sigurno bi nam mnogo značio na Eurobasketu. Ej u najboljim košarkaškim godinama se povukao. Kreten.

    Svi zaslužuju kritike za sinoćnu predstavu, od Đorđevića za neke odluke(igranje Kalinića samo 7 minuta), pa preko Bogdana za ispucavanje, ne i za napad a la jakablažič, Bjelice koji se, stiče se utisak malo krio. Nedovića, koji je bio neverovatno borben i izvlačio neke neverovatne lopte, a onda mu je pao mrak na oči 30 sekundi i jbg. Jedini igrač koji ne zaslužuje ni trunku kritike je Stefan Marković. Jeste pobeđujemo i gubimo kao tim i nikoga ne treba izdvajati, ali ja bih izdvojio njega.

    Najviše boli to što smo igrali očajno, ali očajno, i bili u prilici da pobedimo ovu Litvaniju. I najgore je što smo i pored 39:45 minuta očajne igre, bili na korak od produžetka/pobede. I siguran sam da igramo na 3/4 dobijene ne bi mogli da nas pobede, ali jebi ga, igra se na jednu utakmicu, a mi sinoć kao da nismo bili spremni da pobedimo.

    Ja neću da pljujem po ekipi ni ako budemo četvrti, ali ne znam kako ću to podneti.

    Polako o tim kvalifikacijima za OI nemojte već sada da nas otpisujete, ako dovedemo ovaj kostur tima uz neke izmene mislim da nam neće biti problem da se plasiramo na završni turnir. Neke ekipe će se rekonstrusati Grčka, Francuska. Kanada će sigurno biti opasna, i voleo bih da igramo negde u Aziji, gde domaćinu pomoću sudija neće pomoći da prođe gurpu.

    EDIT: I da, pobeda sutra je verovatno vrlo bitna i zbog rangiranja za žreb za OI, ipak je najbolje biti u prvom šeširu, a mislim da bi nam bronza to donela.

  11. Ne fali nama drugi, nego prvi centar.

  12. Koliko boli ovaj poraz, au... Ceo dan sam skenjan.
    Mnogo bih voleo da uzmemo bronzu sutra, a mislim i da je celom timu stalo, biće pakleno teško, nadam se samo da su Francuzi više 'nokautirani' od nas. I da će Parker i Batum biti na nivou na kom su bili tokom šampionata.

    Koliko nama fali drugi upotrebljiv centar u oba smera se najbolje videlo juče, Radulja svoj deo posla oblavlja, dao je juče on solidan broj poena, s obzirom na efikasnost utakmice. Ali se vidi da Kuzmiću hronično fali ozbiljne košarke. Što će se nadam pormeniti do kvalifikacija za OI. Nije mi jasna situacija oko Milutinova celo prvenstvo, da li je on toliko lošiji od Kuzmića pa da nema ni minut na utakmici, po mom mišljenju, on je daleko iskusniji igrač od Kuzmića bez obzira što je mlađi 5 godina. Mada sam svestan da bi bilo destruktivno ubaciti ga juče jer praktično nije igrao celo prvenstvo.

    Koliko nam je ovo sa Bobijem poremetilo koncept igre. Vidi se iz Saletovih postavki da ni Radulja ne igra 20+ minuta, tako verovatno ne bi ni Bobi, igrao bi čovek svojih 15 minuta. Ali eto, došla je juče spora utakmica, to je ono gde bi ovaj izdominirao, možda ne bi imao 25 poena i 15 skokova, ali ga ne bi izbacivali iz reketa kao Radulju. Izvlačio bi faulove, a ima neverovatan povratni pas, okružen je vrlo dobrim šuterima pa ne bi bilo udvajanj/utrajanja itd. Plus nam ne bi prolazili kroz reket lagano, jer je ovaj mnogo podigao odbranu u odnosu na sezonu 13/14, glavni razlog nepzivanja ne SP. I još jedna stvar u vezi sa slučajem Bobi, gotovo sam siguran da b se Krle vratio u reprezentaciju nakon odluke SAS, da nije pokidao ligamente.

    E sada, da jebem mater onom debilu pecaroško/kikbokserskom koji se vratio košarci. Miličiću, čovek 83 godište, neverovatne fizikalije, snaga, skočnost, relativno brz, a u glavi ništa što se košarke tiče. Pa jebem ti mater, što se 2008/09/10 nisi vratio u Evropu, bio bi sada jedan od boljih evropskih centara. I sigurno bi nam mnogo značio na Eurobasketu. Ej u najboljim košarkaškim godinama se povukao. Kreten.

    Svi zaslužuju kritike za sinoćnu predstavu, od Đorđevića za neke odluke(igranje Kalinića samo 7 minuta), pa preko Bogdana za ispucavanje, ne i za napad a la jakablažič, Bjelice koji se, stiče se utisak malo krio. Nedovića, koji je bio neverovatno borben i izvlačio neke neverovatne lopte, a onda mu je pao mrak na oči 30 sekundi i jbg. Jedini igrač koji ne zaslužuje ni trunku kritike je Stefan Marković. Jeste pobeđujemo i gubimo kao tim i nikoga ne treba izdvajati, ali ja bih izdvojio njega.

    Najviše boli to što smo igrali očajno, ali očajno, i bili u prilici da pobedimo ovu Litvaniju. I najgore je što smo i pored 39:45 minuta očajne igre, bili na korak od produžetka/pobede. I siguran sam da igramo na 3/4 dobijene ne bi mogli da nas pobede, ali jebi ga, igra se na jednu utakmicu, a mi sinoć kao da nismo bili spremni da pobedimo.

    Ja neću da pljujem po ekipi ni ako budemo četvrti, ali ne znam kako ću to podneti.

    Polako o tim kvalifikacijima za OI nemojte već sada da nas otpisujete, ako dovedemo ovaj kostur tima uz neke izmene mislim da nam neće biti problem da se plasiramo na završni turnir. Neke ekipe će se rekonstrusati Grčka, Francuska. Kanada će sigurno biti opasna, i voleo bih da igramo negde u Aziji, gde domaćinu pomoću sudija neće pomoći da prođe gurpu.

    EDIT: I da, pobeda sutra je verovatno vrlo bitna i zbog rangiranja za žreb za OI, ipak je najbolje biti u prvom šeširu, a mislim da bi nam bronza to donela.

    Sta vise reci...sem upotpunosti dijelim misljnje!
    Pajo Dacak apruvz
    +1

  13. I ja sam mislio nešto pametno napisati, a onda sam se sjetio da ne znam ni jebena pravila košarke, pa sam se poklopio po ušima (situacija kad Marković ubacuje trojku i dva bacanja za Raduljicu, a ja gledam škk?! 5 poena u jednom napadu?)

    Ovo gore je fino sročeno što je Pajo apruvzovo

  14. Koliko ja volim da čitam CKM kad piše o košarci čak i na Paćinoj temi.

  15. да подвучем ово скм-ово, нема шта

  16. Bogdan Bogdanović je u najboljem stilu Jake Blažiča sam krenuo u napad

    najjača rečenica ikad

  17. да подвучем ово скм-ово, нема шта

    veliki as, veliki majstor nema šta

    JA VERUJEM U BRONZU, I TO NE U BRONZU LJUBIŠE LIVCA

  18. Da se ispravim Miličić je 85, sada me još više nervira.

    I idemo po bronzu, samo da Denda ne prensosi.

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.