Prijava

Полако почиње време спремања пријемних испита , ломе се копља око избора факултета и средњих школа па рекох да отворим тему где ћемо моћи да причамо о даљем школовању , спремању за пријемне испите , литература и слично.

Будите слободни да изразите своје планове , многе нас чекају тешке одлуче на пролеће , и многи ( као и ја ) и даље одлучују где ће "после"...

Ја тренутно завршавам 4. годину гимназије и највероватније ћу уписати енглески...

Ja sam 3.godina, tako da imam još vremena, isto bih hteo engleski, ali tu treba dobar prosek, a ja ga baš i nemam....

iako sam tek sedmi razred već sam odlučio u koju ću srednju da idem,ići ću u vojnu gimnaziju.

Pa ne znam koliko vam baš treba dobar prosek za engleski. Meni je bio, ali je bilo i onih koji nisu bili sjajni. Ako volite to, probajte, ako vam treba pomoć, pitajte :-)

Ja sam posle jednog završenog fakulteta shvatila da sam sebi uskratila studentski život i da želim to da nadoknadim, ali posle iskustva sa državnog fakulteta sigurna sam da želim da upišem privatni i da se zajebavam za sve pare.

Jeb'o mater, ako DLZ nije najpametnija ovde...

Иронија јесте што сада свако са иоле јачим проеском јурити популаран факултет па ће морати да разбија испит како зна и уме док ће "природњаци" који имају одличан просек без проблема уписати жељене факултете јер не траже пуно.
Ал' јебига кад нису ови први хтели да уче више...

Пеки, не треба ти просек за енглески. Нарочито не за Ниш. Капирам да тамо уписујеш, пошто си Нишлија. :) Иначе, на југу сви причају како је нишки филолошки јачи од београдског. Немој да им верујеш, то није тачно. Тачно је да је и у Београду жешће провлачење на испитима, али Ниш је ипак далеко слабији.

Не препоручујем ти енглески у сваком случају. Тренутно посла има углавном само по селима и мањим градовима (ако не нађеш неку везу за школу у већем граду или приватну школу, или преводилачку агенцију, што би било до јаја). Док ти завршиш факс, биће још већи број англиста. Ако ћеш већ на језик, узми кинески, руски или арапски, то ти је моја топла препорука. То мало ко студира, а потребно је. Да ти не помињем што те мале катедре организују сваке године екскурзије и гомилу кул ствари. На англистици нас третирају као марву, јер нас има пун курац. :)

Ја ћу неки језик. Само још не могу да одлучим који.

Jezičare, retko ko se od toga najede leba :) bolje učite zanate, kud ćemo s tolikim profesorima engleskog, stvarno vas ima pun k. s tima što za jedan deo mou reči da od engleskog znaju samo gramatiku i jedno 2000 reči (moje dosadašnje profesorke) i da mogu da im se ispiškim na diplomu jer sam ono malo engleskog što znam naučila sa tv-a, ne od njih.

E da, sve profestorke engleskog koje poznajem imaju neke užasne čupave ofucane kose i užasan "ukus" kada je oblačenje u pitanju :P

da se nadovezem na pedhodni post:...a profesori djeluju pederkasto.

Ili su totalni džiberi :)

Ali ozbiljana sam po pitanju državnih fakulteta, bar većine, da su cirkus i ludnica i pitanje je koliko su vredni živaca. Džabe imaš dva ekstra predavača kad imaš pored njih 20 nih koji svoj posao rade preko kurca (ali ga bar rade) i jedno 10 smradova koji jebem li ga kako su došli na to radno mesto.
Plis školarine koje se gotovo izjednačuju sa privatnim fakultetina,... uvek neki dodatni uslovi. Kao da su bre ti ljudi studirali jebem li ga gde. Pizda im materina, svi (ok, većina) je studirala po 10 godina minimum, nisu plaćali ništa, uslov im je bio po 3-5 ispita i sad jebu posred mozga mlađe generacije koje su tu došle da uče za razliku od njih koji su fax upisivali da bi prolongirali vojsku i da bi živeli na tuđoj grbači još neku godinu (deceniju).

Jeb'o mater, ako DLZ nije najpametnija ovde...

''E da, sve profestorke engleskog koje poznajem imaju neke užasne čupave ofucane kose i užasan "ukus" kada je oblačenje u pitanju''

''da se nadovezem na pedhodni post:...a profesori djeluju pederkasto.''

-----------

Ово је углавном истина, да се не лажемо.

Odgovor na naslov teme: u pičku materinu!

:))))

Verujem ti, Džimi da Engleza ima puno, ali ko će učiti kineski i arapski?

Веруј ми, исплати се. :)
И њихове вежбе на факсу су дивота. 10-15 људи, асистенти су кул, фино се учи све кроз зезање и сви се знају. Позитивна атмосфера.

Izbor zanimanja je ozbiljan životni zadatak i nema osobe koja je nakon završetka srednje škole zrela za to (ili su retke).
Izbor zanimanja može, a i ne mora biti vezan za izbor fakulteta.
U svakom slučaju, da sada biram, ne bi mi palo napamet da upisujem ono što sam i završila. Poenta je da sam (kao naivna) birala ono što mi je bilo interesantno "kao teorija", ne ulazeći u to na šta će mi život ličiti kad se zaposlim.
Uložila sam previše napora i vremena da korigujem sebe i lakše prihvatim težinu svog posla.

Elem, pitajte one koji studiraju to o čemu i vi razmišljate, ali pitajte i one koji taj posao RADE. Da sam pitala i da mi je lepo i pošteno rečeno o kakvom se sranju radi....
Nadam se da se ne ljutite što sam ovde "ušetala".

Peki upiši Bogosloviju, pa Bog da te vidi:)