ŠAH

  1. aj aco saću te pozovem

  2. померих му дупе, не зна 'де ће и шта ће!

  3. нисам очекивао да оволико ствари превиђам.

  4. Da l je moguće da te dobije autor koji u nicku ima 1001 jebeno?

  5. прву ме добио лагано, још ми господски допустио да вратим један потез (на његов предлог), кад сам засрао и други пут кад сам направио срање предао сам аутоматски, нисам хтео даље. другу сам се мало овизао, мада и у другој је имао пар пута добар потез, онако баш да ме усере, срећом није вид'о.

    едит: душане, римеч, или да пружимо и стецу шансу, кад се већ регистровао?

  6. prebaci me u spektetorse aj još jednu

  7. Нећу ја још, последњи пут сам играо шах ко дете, али...

    Objasni mi pravila igre koju igraš čitav život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.

    лоло

  8. а вежбамо, ево ја сео сад после 2 године, не знам 'де сам.

  9. најгоре кад видим колико сам засрао у прорачуну без да је он одиграо потез... грррр!

  10. Ako na ovako čistoj partiji ti ne možeš da vidiš da nećeš smeti da pomeriš figuru pa ja ne znam
    http://imgur.com/DdqbL5R.jpg

  11. сад кад то тако поставиш делује стварно идиотски да направим такав превид :)

  12. Pa idiotski i jeste mili. Potez jedan si trebao da predvidiš ne 10 hahaha
    Ali volim što uporan si
    Sad ozbiljno. Ja kad sam bio baš baš najbolji da fazon godinu dana nisam nisam izgubio ni od koga 2 meseca neigranja su me vratila na suvi prosek. Šah zahteva non-stop da se tera

  13. nije mi jasno to u vezi predvidjanja poteza.kako neko moze da predvidi npr 7-8 necijih poteza.nemoguce je pre svega sto se pobutaju figurice dok zamisljamo njegove poteze.moze 2-3 ali 7-8 nema sanse.i jos da za svaki predvidjeni protivnikov potez nadjes najbolji za sebe.

  14. Poenta je u tome da kad predvidiš svoj da znaš šta će i protivnik na taj tvoj potez odigrati. Majstorija je to. Od pomoći je ako imaš fotografsko pamćenje pa da postaviš tablu u svojoj glavi. I da, moguće je i puno više od 7,8

  15. 3:1 за душана, сад имам утисак да сам ову једну добио неком лудом срећом.

    дефинитивно сам подалеко од аматера какав сам био (јер до неког вишег нивоа никад нисам стиг'о), запамтио сам само како се фигуре померају и то је. видим две ситуације, па три не видим, разочарао сам се да сам оволико погубљен.

  16. Dobro. Ajd uzmi sad 2 meseca igraj po 3 dnevno sa random ljudima i ako izgubiš od Dušana a da on ništa ne promeni u igri ja evo prelazim na Lumiu

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.