ŠAH

  1. хахахах бртеееееууу

  2. ne revans majstoricu ustvari!

  3. сад сам написао ово, шта кажете дал је материјал за дефку

    Када пиплметар каже: "Пипла без". Када камерман каже: "А могао сам да пишем песме" и крене да се беси, опет. Када предајник телевизије баца сигнал до краја одговарајућег атара. Када продуцент, хм, па добро, кад нема продуцента. И када поред свега наведеног они не виде разлог да одустану, разлог да оборе краља. Ко су они? Наши јунаци су својеврсни шерпаси, спремни да се из недеље у недељу пењу на ову планину бесмисла, најчешће у саставу: водитељ (и сам носилац захвалнице за учешће на Шахијади у Трогиру) и велемајстор опскрбљен магнетним фигурама (за таблом).

    Водитељ: Добро вече драги гледаоци и добродошли у још једно издање емисије :"Прво Скочи Па Реци Топ". Са Вама су као и обично шаховски велемајстор Миливоје Керкез и моја маленкост Јордан Хаџимарковић. Вечерас ће наш Миливоје анализирати дуел који су 1973. године одиграли Рангорат Брамакришна и Сергеј Сергејевич Боршч у оквиру манифестације "Дани Божура" у Перту.
    Велемајстор: Добро вече, или што би ми шахисти рекли "Кад имаш фигуру вишка, свака је краљица жишка".
    Водитељ: Хахаха Миливоје, духовито као и увек.
    Велемајстор: Добро, доста смо се шалили, да кренемо са анализом ове предивне партије. Све ме жмарци подилазе од узбуђења. Тако типично за Боршча, беле кугле, игру почиње грађењем такозваног "Појаса Невиности" штитећи краљицу ловцем и топом на г6 и г8. Брамакришнин одговор био је такође очекиван, користећи чувени напад Леви-Виландер покушава да ce пробије скакачем, путањом Ц5 Е3 Ц6 Е5 Х5 А4 Ц2 Д4 Д5 али бива одбијен. И када се очекивало да Боршч одигра..
    Водитељ: Претпостављам "Темишварски хазард"?
    Велемајстор: Управо, он апсплутно неочекивано одиграва "Хачатуријанов бајпас" и ствара дисбаланс водених и ватрених фигура. Даље..

    Звррррррррр...

    Водитељ: Изгледа да имамо неког гледаоца на вези :зачуђеност узрокована првенствено сазнањем о поседовању телефона а затим и позивом гледаоца: Изволите, биће нам драго да чујемо ако имате неко питање у вези ове партије, или шаха уопште?
    Гледалац: Иам једно питање за госн. Mајстора, тог ћоравог ту, рецте ми како се зове оно кад замене места топ и ловац?
    Велемајстор: Под један госн. Велемајстор, а места мењају топ и краљ а не топ и ловац, и то се зове рокада, но..
    Гледалац: МОЈ ТИ КУРАЦ КИНДЕРЛАДА, хахахахахахаха, ал сам ти га шукно, ахахахахаха, шах-мат професоре, шах-мат! Хаха...
    Водитељ: Извинте због овога. Госн. велемајсторе можете наставити.

    ...

  4. To je materijal za defku.

  5. Vrh, objavi ovo.. mada ne znam ima li sada smisla, slabo je ocenjivanje. Dajte, bar da šerujemo ovo

    Ja isto imam u tefteru neke beleške o šahu (hehe, badum ts, naravno da imam)

    Šahovski razgovor

    Хендикепиран дијалог. Вербално Брауново кретање. Низ обесмишљених израза које мрнџањем размењују старији шахисти-рекреативци током медитације над 64 поља: нешто између трокирања Кишног Човека и мантре Видовите Зорке.

    С обзиром на то да сама игра захтева озбиљно укључење сиве масе, те да су године и алкохол већ поразили армију неурона, за било какву луцидну причу остаје јако мало интелектуалних ресурса, па се разговор своди на насумичне низове речи које се евентуално римују.

    - Да видимо... Шта сад... Шта сад, момак млад... Шта сад... Ево га један.. Шех!
    - Шех... Какав пех... Види, видиии.. Вени... Види... Вици... Вени, види, вици, приђи, мала, чици... Узимам ловца!
    - Хм... Уф... Прдно сам у чабар... Прдно сам у чабар, као неки дабар. Да-бар... Да-бар... Једем коња! Опа... Имаш неких тегоба?
    - Све у реду... Све.. У... Реeeду... Све у реду, јебем ли му... деду. Шах-шух!
    - Шах-шух. Шах-шух, кажеш. Шах-шух?
    - Да. Шах-шух. Шах-шух-шук!
    - Е, дедааа, дај о'ладите више вас двојица, почиње ми серија! Будите добри, па ћу да вам потражим и пешаке.

  6. Nemoj to više raditi ok?

  7. deky_aod
    Nemoj to više raditi ok?

  8. Dajte mi neki sajt za otvaranja,gambite,odbrane,zavrsnice i to

  9. Solidno dugme nisam ga primetio do sad

  10. Inace cesto igram zeromov (jeromov) gambit,zrtvujes skakaca i lovca na pocetku,ako se zaleti povratis i zrtvu i dobijas na tempu,a ako ne zna da se odbrani,a brani se samo dobrim kontra napadom pocinje kraljev ples do mata.

  11. aj ako neko oce da igra ne mogu da se uspavam nervozan sam

  12. mada sam odigrao 15 partija vec

  13. Ja sam te pobedio

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.