Prijava

Ja juče igrao prvi put posle 2/3 godine tako da sam i ja slab

Celt ps je bio onaj sto te razguzio i nije odigrao potez 5min zato sto je pukla konekcija

Pozdrav

O čemu pričaš, Celt, deluje da si bio mnogo bolji u drugoj dok nisi dao kraljicu za džabe, nije mu baš bio potreban komp za to. Mislim negde pri kraju si bio bolji, propustio je lik mat u nekom trenutku

Pa ti igraj šah u Mladenovcu

nemam koncentracije jebi ga, gresim u glupostima
za drugu partiju sam pricao mislim da nije registrovana na onom linku

Misliš na onu u kojoj si žrtvovao lovca na g2? Sad sam sa telefona pa ne mogu da tražim, ali skroz je logična partija, ne vidim koji bi to njegov potez mogao da bude kompjuterski, ako sam ja dobro video, bio si pri kraju bolji dok nisi dao kraljicu za džabe. A što si u onoj jednoj dao kraljicu za lovca, to mi nikako nije jasno?

nekad sam bre znao da igram ovo... ono i dalje ja kapiram kako ide takticki, al ne gledam pazljivo, a to je jebena vezba.
ne mogu ni da zamislim sta bi se desilo da probam blic.

to sam dao kraljicu za lovca jer ne gledam, ne jer sam imao lukav plan..

prethodna partija, imala je jedna vrlo otvorena situacija na strani belog. ono zapretio sam matom itd, fina inicijativa nakon 2-3 greske belog. lik se razmislja 5 min da odigra poprilicno ociglednu odbranu (jedini potez), i od tog trenutka cepa.
nije verovatno, jedem govna :)

krivo mi sto gubim, onomad nisam :)

lici da da, kako se vracaju potezi nazad?

jeste, to

EDIT: ne gledam, jbg

Ma dobro što ne gledaš, grešimo svi al ti optužuješ za prevaru, druže, mi to ovde ozbiljno shvatamo

de de, jedem govna, krivo mi sto gubim. :)

da kaze neko nesto tokom igre na onom cetu ne bi reko, nego cutite ko mutavi

Dosta nas igra s telefona pa je jebeno da kucamo i vučemo poteze

kolko zaradjuju i jel uopste zaradjuju ti vrhunski sahisti od toga?

топ 10 убијају сигурно добре паре, има ту свега, американци, карлсен и карјакин нпр. зарађују доста и од спонзора. кад је била она ЛШ у новом саду сећам се да ми је рекао човек колико су добили странци што су играли за ваљево, има и на теми негде, а то су негде топ20 играчи за седам дана. значи можеш да играш без проблема за десетак клубова у току године у десетак земаља, за то ти треба три-четири месеца све укупно и да у сваком клубу узмеш по 5-6000 (ово сам лупио, али нијемање од овога сигурно). у сваком случају, ако си у топ50, остаје ти за живот више него нпр. тенисери од 200. места па наниже. ово што је окачио мрав, то је одлична зарада и нема много таквих турнира. што се тиче нпр. просечног велемајстора најбоље су шансе да заради ако зна солидно енглески да држи клинцима часове преко нета. ако још и разуме шах и посвећен је томе, може добро и да заради, пошто су добри учитељи на цени, брзо се рашири добар глас, а клинаца широм света има доста којима родитељи хоће да плате часове који њима и нису толико скупи. а можеш само да замислиш колико би зарадио неко из топ50, само што они немају потребе да се баве тиме.

pročitao sam ceo članak o soneborn-bergerovom kriterijumu.

u subotu uveče.

ja ne jemen...

хахаха, солидна субота.

него, мраве, не могу сад да рачунам, постави карјакинов учинак пре избора у русији и после, лол.