Prijava

Ne znam, meni se svidja 960, nema sta da se uci teorija otvaranja, samo opsta nacela, a pozicija dosta brzo pocne da lici na normalnu. Normalan sah poceo da smara pomalo, neka otvaranja se memorisu do 20 poteza, pa se traze kao neke nijanse

I meni je prezanimljivo bilo, i to što fala bogu nema tih 20-ak poteza teorije na početku, što reče Apofis, a i da vidim koliko i ovi najbolji neke stvari uzimaju zdravo za gotovo i koliko greše i ne vide stvari kad se promeni pozicija figura na početku, baš ozbiljne taktičke propuste imaju, tu se vidi koliko više znače rad i praksa nego neki prirodni talenat

A i nove ideje koje se pojavljuju zbog tog različitog početnog rasporeda

Mada meni ni ovaj standardni šah nije dosadio (kad ga igram, drugo je kad gledam ove najbolje, oni baš smaraju sa jednim te istim otvaranjima non stop)

Si video lecki kako Nakamura daje lovca za dzabe, a Svidler ne vidi.

Ma video je, nego i ja tako uvek pustim ljude da vrate potez kad naprave takvu grešku, hteo da ga pobedi tako što će ga nadigrati :) Šalu na stranu, iznenađujuće dobar Svidler u blicu, ja sam mislio da će tu Nakamura da ga počisti koja god da je startna pozicija. Naročito kad Svidler i Kasparov pripremaju pogrešnu poziciju sat vremena :)

Hahah, Kasparav samo sto ne zaplace. A Svidler je lik do jaja, za njega navijam. Mora da je mnogo inteligentan, jedini je rus koji prica cisto engleski sa skoro pa britanskim akcentom. Nakamura dabogda se udavio u bari.

Meni Svidler omiljeni lik u svetu šaha, zbog njega sam manje-više i počeo da ga pratim ovoliko, gledao neki turnir koji je komentarisao, ili možda prvi meč između Ananda i Karlsena, ne mogu sad da se setim - em dobro komentariše i objašnjava, čak i za pacere, em ima neki britanski smisao za humor koji volim. I brate, kakve reči i izraze koristi, komentarisao sa nekim šahistom sa engleskog govornog područja, ovaj ga dobar deo vremena gleda kao tele, u fazonu šta si sad rekao, druže

E i Leko opasno komentariše, i objašnjava tako da ga svako razume i ima to neko klasično znanje, da se tako izrazim

A Kasparov je šou sam :)

Svidler bogotac. Da, i Leko je skroz dopadljiv.

Seirawan kao da je napusen sve vreme, malo, malo pa kaze, vauuuu.
https://pbs.twimg.com/media/DKWtmHuWkAUdeNw.jpg

Hahaha da, to sam i ja pomislio sto puta do sad kad sam ga slušao. A i on je gotivan lik, jedino ovog Ešlija ne mogu da smislim, uvek u nekoj preteškoj poziciji kaže - aaaaa kako ovo nije video, pa ovde je očigledno da taj potez donosi belom prednost 0.35, a imao je jedan koji donosi 0.45, evo npr mogao je ovo pa ovo i onda... a ček, blokirala mi tabla, ne mogu da se setim šta sam hteo... Jebo ga kompjuter, nema nijednu originalnu misao, a samo proziva

Ni ja, izvestacen je do bola, i samo kenja. Jednom ga je Magnus oterao u kurac na finjaka.

https://www.youtube.com/watch?v=Q_hBrSmuRBA

Hahahah gledao sam ovo, ovo je protiv Bakroa u nekom ubrzanom formatu, a najgora stvar je što je Magnus odigrao odličnu partiju i za klasičan šah, a kamoli ubrzano, al gde ovaj slepac zna

edit
evo https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/paris-grand-chess-tour-2017/9/1/3
šta je ovde to Magnus pogrešno uradio u partiji pa nije bilo smoooth :)

Uuu, nisam video ovo. Ako mu je rekao, kao sala, a u stvari nije sala. :D

Hahaha Griščuk je takav bog, ima nekoliko kompilacija o njemu, nešto Grischuk Thug Life i neke njegove fore. A Svidler je rekao Kasparovu pogrešnu poziciju pre onog prvog meča hahahaha sigurno mu je došlo da se ubije kad je saznao, još uz grimase Kasparova