ŠAH

  1. elem, oli neko jednu partiju sad

  2. ps
    Haha ko je aleksandar ovde?

    ОНАЈ ШТО ТЕ ЈЕБ'О АААААХАХАХАХАХ

  3. ма све ок, штеф, играмо данас у току дана, тамо после 11.

  4. Za tebe znam da si aleksandar brt (samo ne gotivni aleksandar kao apofis) nego nisi postovao tada kada je rekao da je igrao sa aleksandrom pa mi nije bilo jasno. Reko vidi kilogram dodje odigra sah ne javi se starom prijatelju i sah-makrou svom

  5. nisam stavio agadmatora jer je bog zna kakav igrac, nego zato sto prikazuje partije najjacih igraca

    odlican je hrvat. nije uopste povezano da neko mnogo dobro igra sah ili da pokazuje relativno zanimljivo anotaciju koju odradi kompjuter, ili da prikazuje partije iz knjiga, koje su vec dosta izanalizirane. bilo nekad kad nisi imao pomoc racunara...
    skoro sam se bas razmisljao, treba solidan skil da se napravi youtube kanal koji nije transfer blama, malo ljudi to ume.

  6. odlican je hrvat. nije uopste povezano da neko mnogo dobro igra sah ili da pokazuje relativno zanimljivo anotaciju koju odradi kompjuter, ili da prikazuje partije iz knjiga, koje su vec dosta izanalizirane. bilo nekad kad nisi imao pomoc racunara...
    skoro sam se bas razmisljao, treba solidan skil da se napravi youtube kanal koji nije transfer blama, malo ljudi to ume.

    Slazem se.

    Meni je najveca prepreka kad god sam uzo sahovsku knjigu u ruke bila sahovska notacija. Bukvalno kad vidim kombinaciju od 15+ poteza moram svaki potez zasebno da razmatram u glavi. Kad gledam neku lekciju na YT, to mi je kul, ali je obicno dosta isparcelisano, pa imas klipove od 45 min za jednu verziju nekog konkretnog otvaranja. Nemam toliko vremena. A kod agadmatora sam u vise navrata skontao zasto su neki potezi koji mi se u prvi mah cine dobrim zapravo losi. Pored toga, sve sto znam o strategiji naucio sam manje-vise s njegovog kanala. Narocito o strukturi piona.

  7. A sto se tice ovoga da treba skila za dobar jutjub kanal, i s tim se slazem. Agadmator definitivno ima taj skil. I cini mi se da je poceo dobru lovu da mlati na tome, mislim da je jos pre godinu dana batalio stalni posao zbog toga. Znaci da nije lose.

  8. одгледао сам два клипа од тог агадматора, види се да прескаче тако неке потезе кад не разуме шта се дешава и како даље. само убаци нешто кратко "то не може због овога", па онда још и да скроз погрешну оцену позиције.

    nisam stavio agadmatora jer je bog zna kakav igrac, nego zato sto prikazuje partije najjacih igraca

    па ако хоћеш да научиш да играш треба ти објашњење од некога ко добро разуме позиције да ти добро објасни зашто је бели бољи и сл. из ово мало што сам гледао код овога таквих ствари скоро да нема, само листа партију, показује шта би било да је играо ово или да је играо оно (ако грешим, дај неки део клипа, баш ме интересује како разуме). едукативна компонента је нула, пошто очигледно човек уопште и не поседује неко знање. једино што могу да схватим као занимљиво је да погледаш неку врхунску партију на јутјубу а да не мораш сам да вучеш потезе. :) само ја сам разумео да си његов канал препоручио као нешто што можеш да гледаш да би мало напредовао, а рендом шаховски канал је за то много бољи.

  9. A sto se tice ovoga da treba skila za dobar jutjub kanal, i s tim se slazem. Agadmator definitivno ima taj skil. I cini mi se da je poceo dobru lovu da mlati na tome, mislim da je jos pre godinu dana batalio stalni posao zbog toga. Znaci da nije lose.

    вероватно држи часове преко скајпа, ту је солидна лова. од јутјуб канала не верујем да може пристојно да зарађује. вероватно му је то добра реклама.

  10. Ima on i dosta donacija. Svaki put na kraju videa se zahvaljuje ljudima, a i zapisuje koliko mu je ko poslao

  11. oд јутјуб канала не верујем да може пристојно да зарађује. вероватно му је то добра реклама.

    Reci to Muđi druže

  12. нисам рекао да нико не зарађује. мислим на конкретно овога. претпостављам да има десет пута мање сабскрајбера, а и шта би могао да рекламира на каналу на ком вуче потезе и анализира шаховске партије. будимо реални.

  13. A nemoj zajebavati može reklamirati bukvalno sve samo treba da ima ljude koji ga prate
    Uopšte ne mora biti vezano za šah

  14. ајде немам појма о јутјуб заради. али сигурно је значајно јефтинија рендом реклама од циљане. није иста зарада од гугл адсенс и кад ти, лупам, интел спонзорише канал. колико се заради са 300.000 пратилаца ако немаш спонзора?

  15. A de znam samo znam da pustim Ćirilicu tipa na yt izleće reklama Lenora itd
    Ćirilicu u proseku gleda šta znam 70 k ljudi u proseku osim kad nije Arkan gost tad je 140 k dakle ništa spec a za tu jednu što zakače bar 100 evra košta
    U toku emisije bar 5 izleti različitih

  16. Reci da su milionski pregledi

  17. ок, овај има 300к и двадесетак хиљада прегледа по видеу, али широм света. заједничко им је само што играју шах. не видим шта ће њима да изрекламира да није кока-кола или хајнекен. а нисам ни видео да нешто рекламира. са друге стране, ако је познат и добро говори енглески лако ће наћи десет-двадесет кинеза и индијаца да им држи часове за 200-300е дневно.

  18. Pa dobro to su mu veće pare jbg
    Mislim da i pregledi i imaju različite vrednosto
    Tipa Evropa > Pakistan

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.