Prijava

Ne znam kako ovde pobeđuje beli, samo vidim da topa može da uzme.

kako bre? Nd6+ i gledaj odatle. imas mat Qxb7 pa Qb8 kako god da okrenes

ovi pazli su uvek na tu foru, gledas najneocekivaniji potez :)

ima nekad i jebenih tipa potez je da pomeris kralja/piona da oslobodis mesto necemu, ili tako neke totalno neintuitivne fore, al uglavnom je sah ili pojedes da otkrijes nesto

jedem govna, pjan sam malo, nista ovo ne funkcionise sto sam reko, pojede pionom i kurac

recimo da je neka fora sa Qxb7 pa onda ili Nc6 sto mi nema ama bas nikakvog smisla ili opet nesto kao Nd6 ili tako nesto da ima mat

Ako Nd6 tad lovac uzima i pravi put kralju za beg

ma nije to, uzme pion i nema nista... ne vidim foru

Krenuo sam u krpe celt, sutra cu da bacim pogled

paz sad, Qxb7 Nd6+, i kralj mora da sidje na b6 inace ako je na b8 onda Rb1++.

e sad, kad je na b6 onda svejedno Rb1+ i onda recimo Ka5 Rb5+, Ka6 Bb7++
ako kralj ode na c5 onda Rb5 je mat

to je to mislim

Jeste, žrtvuje se dama ovde.

To je to, dama zrtva sigurno pa sah skakacem, dalje mi je mutno, ali mora beli da pobedi

oćee ko jednu dve nisam igro mesecima

ma koji kurac, kako nece da se pojavi slika jebo je ja?

jel pitas kako se nastavlja? ... Qxb5, pa mora Qxb5 ili da krenes da dajes topove i onda Rh6

poenta je da sklonis kraljicu od konja, da oslobodis topa da dodje na h6 da da mat na h1

Ahaaa, bravo, bravo.
Nije mi iz prve nista imalo smisla ovo.

evo jedna zanimljiva partija sto odigrah malopre. nije nesto skolska, ima gresaka na obe strane al na kraju imam dva komboa i zanimljiv mat na kraju, pa da podelim :)

https://lichess.org/krh7fmU4

igra li ko jos ovde sah? ocete pravite turnire i tako to?

evo jos jedna gde sam zgovnio random lika na internetu. jedna od mojih najboljih partija, u 16 poteza kaznis tupavo otvaranje.

https://lichess.org/DSbPTrqT

Aj stvarno neki turnir da se pravi. Ja sam za, javite ako se dogovorite nešto.

dobra partija celt.
ima nas malo za turnir, prosli put nas je bilo jedva 7-8, ali ajde otvoricu temu za prijave, pa ako se skupimo skupimo se.
da igramo na 10+0 ili 10+2, sta kazete?