Prijava

Neka bude 10+0. Jbg ja lično igram samo 5+0 ali verujem da niko to neće.

E ja sam jedan od najslabijih u sahu bio u svojoj skoli, nekako me nije privlacio da ga igram, ali sam bio mnogo puta bolji za volanom

https://lichess.org/SaHoO5wb/white#0

evans gambit, kad se uplete crni, jedna od lepsih stvari u sahu

Nikad dosta Evansovog gambita

Ssmo mora das pare crnom i da ga obucavas da odigra ovako glupo dvajes poteza. Inace Evans gambit rulz.

Šteta što Pseto slabije dolazi, svi smo pravili skor na njemu. Odereš ga i izbaciš stres za ceo dan, on ko joga bio. Xd

rusi ce ladno da daju nekom ruskom klincu mesto u kandidatima umesto mvl-u :)
i ono kao stav fuckajte ga, moze nam se.

od sovjeta ostao kurac od sahovske sile, al zadrzale se kurtonske navike.

Kako komentarisete sto nas najbolje rangirani igrac ima elo rejting od 2665, sto je naravno nenormalno jak igrac ali ipak daleko od svetskog vrha, i sto imamo svega 4 igraca iznad 2600 iako imamo gotovo 3300 registrovanih igraca

Srbi su tupavci tako komentarišem

Ne bih se slozio, mislim da je objasnjenje u zapostavljenosti, kada bismo u skole uveli sah kao obaveznu sekciju u kojoj ne postoje ocene, ali se odrzavaju turniri za sve uzraste na skolskom, gradskom, opstinskom nivou i tako dalje, mislim da bismo bili velesila u sahu, sem toga bilo bi jako produktivno za klince.

Ne ulaze se kod nas u sah uopste, zato smo kurac. A nekada Ljubojevic, Velimirovic, Gligoric, eh.

Kad sam prvi put otisao u sah klub i rekao im da hocu da treniram, gledali su me kao da sam pao sa duda.

Nije pomoglo i sto me je razbio klinja od 10 godina tada, dok su svi gledali.

Pomoglo je jedino to sto sam se junacki borio, skoro egal do samog kraja, a klinja imao rejting 2200 plus, a sada je IM, sto ja nisam znao, a da sam znao razbio bi me posle 5tog poteza. Mada, njih je boleo kurac, tipa ako oces da dolazis da igras dodji, ali nema tu nikakvog treniranja. I izbunarise neku memljivu kartu klupsku kartu od pre 20 godina i dadose mi za 300 kinti.

Isao par puta posle toga, pio rakiju i cepao cuger, to je slika danasnjeg saha u Srbiji. Oni sto su jaci, pak, ne igraju sah, nego sede, piju rakiju i igraju preferans.

Apofise, jel držiš vrećicu sa lavandom u ormaru?

Drzim lavandu u rakiji u ormaru.

Klinja koji je prvi na svetu sad do 10 godina ima rejting u blicu tipa 2150 sto je za mislim 200 vise od prvog koji mu je blizu, sad ne znam koliko je realno da u Srbiji postoji klinja sa tim rejtingom

Da, u pravu si, imao je 12 ili 13 godina sad kad vratim film i izracunam.

Svakako protivnik sa tim rejtingom koji se mucio da te dobije bez obzira koliko godina ima svedoci tome da si jak igrac, cestitam