Prijava

ja

samo bih još dodao da se svi cigani pošalju u švajcarsku

Ostao mi čelt na prethodnoj strani

nemos zlato i satovi da se jedu somi, a ako mislis da bi recimo samo ravnomerna raspodela novca i zlata iz svajcarske ucinila sve bogatim, onda ne kapiras sustinski kako ekonomija funkcionise.

isto mozes da dobijes i kad bi nastampao novac i ceo narod napravio na milijardere. kako to izgleda u realnosti, neki od nas se i secaju, iako smo bili mali.

челт да се гурне у швајцарски моц и да предаје рендом технички предмет у првој години

челт капирам да ниси сконтао да се спрдам и да сам само хтео да видим швајцарску на коленима и навео рендом разлог за напад

због овог слабог капирања челт да се гурне да предаје седмацима ОТО

da imas neku mnogo jaku silu kojom bi mogao da pobijes dosta ljudi u nekoj zemlji, i nateras je na momentalnu predaju i poslusnost, bilo kojoj, a da ne mogu da ti vrate, dal bi to upotrebio i protiv koga?

Што се Швајцарске тиче, већ одавно 500 милиона Кинеза копа подземни тунел до Швајцарске да би поузимали све паре да купе својој деци чај, соја сос и рижу за јести и да би све сатове продали Јапанцима јер они страшно пазе на тачно време и раде чак и кад им је празник, јбг, то све лудо и ненормално. А чоколаде ће продавати ђембелим Америма па ће Видра у пола цене да купује чоколаде по неким тамо Калифорнијама и да их препродаје у Бијељини по три пута већој цени. Јака Видра, јака Бијељина, јака Република Српска!

Jebete li redovno, jebete li uopste i zasto ne?

ako stvarno bude nekog sranja uskoro, to definitivno neće biti na američkom kontinentu, a verovatno neće ni u evropi, sa izuzetkom balkana. to je ipak preveliko tržište gde su ljudi ekstremno potrošački orijentisani i prenaviknuti na određeni način života da bi bilo potrebno dosta vremena da se uvedu u neki ekstremniji oblik rata čiji su neposredni učesnici. plus, možda još bitnije, pitanje je kako bi MNK reagovale i da li bi to dozvolile

хогаре ја баш доста, а ти брате напаћени?

Потрпаће се сви људи у три мега конурбације које ће се уздизати у небеса, остатак планете ће лепо да поврати природа под своје, у Војводини ће опет да спадне на то да ће од свега да остану само мочваре, жабе, комарци и Вук Исакович

Velik sranja previše koštaju i ekonomija je trenutačno previše globalizovana, nema niš od toga

некоштају, није

Vidim da falim u ovoj diskusiji al ne mogu sad da vam držim slovo

Kao da se sve dešava racionalno i isplanirano. Verovatno da je veliko sranje isplanirano do u detalj, taktika, strategija, mi ćemo ovde, oni će ovde, mi ovo, oni ono... U stvari, imali su nekih 45 godina da ga intenzivno isplaniraju, a sad samo koriguju detalje, pošto nije više situacija ista. Ne sprovodi se jer mnogo košta i jer bi bila totalna propast za sve. Nego problem je samo ako se događaji otmu kontroli, a ne bi bio prvi put da se to desi.

Tačno, svetski ratovi su izbili nasumično i bez racionalnih uzroka

Mislim da nisu, da uzroci stoje nagomilani, a povodi upale varnicu. Ako misliš da je globalna povezanost kapitalističkih zemalja danas dovoljno čvrst razlog da se amortizuje svaki mogući uzrok za sukob većih razmera, dobro. Ali ljudi sve do samog izbijanja Prvog svetskog rata nisu verovali da će izbiti, šta su oni znali o dugogodišnjim međusobnim pripremama Austrije, Nemačke i Rusije za rat? I je li neko verovao da će par decenija posle toga da će da se ponovi isto to, samo još gore? Danas sve znamo, iz naknadno proučenih istorijskih izvora, zašto je došlo do svetskih ratova, zašto je moralo do njih da dođe, ali nemamo istorijske izvore iz budućnosti, poznajemo tek par faktora koji utiču na modernu politiku, a većina stvari se uvek dešavala iza kulisa, i to ne po nekim zakonitostima, mislim, već pomalo stihijski. Zato mislim da je nebezbedno i naivno verovati da do velikog rata neće doći samo zato "jer vrana vrani oči ne vadi". Šta misliš, koliko je ludaka sa moći na ovom svetu, i koliko će ih tek biti, sa još većom moći, i koliko je mogućih scenarija da se kontrolisano sranje otme kontroli. A ako misliš da agresivno širenje zapadnog saveza na Istok nije jedna od dobrih klica za potencijalni veliki rat, opet dobro.