Prijava

Bohore daj onaj poster za klikere

a većina stvari se uvek dešavala iza kulisa, i to ne po nekim zakonitostima, mislim, već pomalo stihijski.

da, samo sto je potpuno stihijski i nije iza kulisa, sve javno onom ko vidi i kog interesuje. ne mora da bude receno da se vidi koji je generalni plan.

ne bi reko da nesto moze da se isplanira do detalja kao sto ti kazes, ne sa toliko ljudi koliko nas ima. nego vise je strategijski, na primer: u ponestaje nafte u nasoj pustinji, aj napravimo guzvu na bliskom istoku arapi nasli naftu, uvalimo firme koje nas finansirale, sadam dobar, zaradjujemo pare, sadam govno gubimo pare, aj opet pravi sranje ne svidja mi se ovo, gle isis, jebi ga nije da nije ocekivano dosta para smo ubacili u arape, aj da vidimo jel mozemo nekako da se okoristimo, jbt al me nervira asad, ne mogu da uvalim ove sto me finansirali kod njega. gle rusi. kako da se okoristim sad sa rusima?

to je otprilike tok misli i plan velikih svetskih stratega. postavljaju se poceti uslovi, stvari se razvijaju, i mogu na milion nacina, ali na neki krenu, i ako se proceni da to dodaje moc mocnima, pomaze se ili se ne dira.

kad se previse obrnu interesi, izbije vece sranje. najgore je meni sto pocinje da lici na to.

Мислим да је ово идеална тема да питам нешто:
Стално се помиње прича да на свету има превише људи у односу на ресурсе и да по плану новог светског поретка све мора да се сведе на златну милијарду а остали да заврше као болоњезе и органско ђубриво; с друге стране, прича се да има довољно ресурса за све кад би се правилно и праведно распоредило. Који је од ова два сценарија вероватнији?

Nemam odgovor. Ali strašan avatar Jankela imaš

Ma ovaj da ima za sve.

Што једном рече један паметан човек- новог светског поретка се боји само онај ко зна и ко је свестан да за њега ту нема места

То отприлике важи уопштено за сваку промену која се дешава у друштву/нечему

Др Јанковић
Мислим да је ово идеална тема да питам нешто:
Стално се помиње прича да на свету има превише људи у односу на ресурсе и да по плану новог светског поретка све мора да се сведе на златну милијарду а остали да заврше као болоњезе и органско ђубриво; с друге стране, прича се да има довољно ресурса за све кад би се правилно и праведно распоредило. Који је од ова два сценарија вероватнији?

Овај други. Да по плану новог свјетског поретка побију 2 милијарде црнаца и Индијаца контам да би не би уштедили више од шестомјесечне потрошње меса у САД.

Nadam se da se nece zaratiti, tek sam uzeo nov akumulator.