Prijava

У почетку сам стварно био фин и ок лик, све док нисам видео да су људи овде углавном стока, олош и ђубрад, па ме сада свечано боли курац да ли ме неко схвата озбиљно или мисли да се ја зајебавам.

Ti si brate paranoičan. A osim toga, koji ćeš kurac na sajtu gde su ljudi uglavnom stoka, ološ i đubrad? Zabavljaš se objašnjavajući im da su stoka, ološ i đubrad? To mi izgleda pomalo bolesno. Ja mislim da su ljudi uglavnom dobri, samo su manje ili više nesrećni, sjebani, nije život lak, pa eto... Ljudsko zlo tumačim na sokratovski način, kognitivnom greškom u sferi morala. Šta misliš o tome?

Ja mislim da su ljudi uglavnom dobri, samo su manje ili više nesrećni, sjebani, nije život lak, pa eto... Ljudsko zlo tumačim na sokratovski način, kognitivnom greškom u sferi morala.

Sa ovim se potpuno slažem, što je apsurdno jer sam po opredeljenju desničar a za desničare je karakteristično da su zagovornici antropološkog pesimizma odnosno predubeđenja da su svi ljudi u osnovi pokvareni.

Ako mene izaberete za predsjednika ili premijera ove doline suza ja ću je pretvoriti u oazu blagostanja u par poteza: neću se klanjati kapitalu već ću zabraniti rad nedjeljom svima, rad subotom do 13:00 svim granama trgovine, dnevni rad 5 sati tako da svi u zemlji budu zaposleni, plata svima oko 400-500 eura jer to bi bila realna plata za rad od 5 sati. Ne bi bilo nezaposlenih. Svima u državnim službama slijedio bi isti tretman. Na čovjeku je da zaradi više ako hoće više. Neka ode nakon ovog rada odraditi negdje drugdje par sati ako mu treba više. Svima koji bi trebali biti dežurni subotom i nedjeljom (mislim na bolnice, policiju,hitne intervencije...) plata bi bila uvećana za ta dva dana. I amin. Svima bi bilo dobro, bili bismo jednaki pred nebom i bogom. Niko ne bi imao previše ali bi živjeli život dostojan ljudskog bića. Poštovali bi jedni druge i ne bi se kočoperili sa materijalnim dobrima kad znamo da nitko od bogatih nije bogat svojom zaslugom već krvlju i znojem onih koji nemaju ništa a moraju platiti sve. POUKA-PORUKA: UKINULO BIH ROBOVLASNIČKI REŽIM KOJI VLADA U OVOJ "DRŽAVI" JER IMAMO PRAVO NA IZBOR-LJUDSKA SMO BIĆA.

Granjka, trenutno imam temperaturu i plus sam pijan, ko zna da li iz mene priča grip ili alkohol, samo ti hoću reći da si ti jedna originalna i zanimljiva pojava, ličnost na ovom sajtu. Nevezano za poene, krune i odabrane, ne gledamo na to. Ne pomisli sad da hoću da ti laskam, jer razloga nikakvog nemam, nego onako, brate, pišeš postove kilometarske, što znači da voliš da pišeš. Imaš neko koherentno gledište, stav, šta li, vidi se, uprkos tome što često troluješ. Troluješ kvalitetno i ciljano, što znači da nisi glup, već naprotiv. Mnogo me ljudi pita: e, bre, je l' ovaj Granjka ozbiljan, stvaran, ili samo trol master. Ma koliko ti mene nevoleo, ti si meni drag, i mada nikada ne bi popio pivo sa mnom (toga se sećam da si mi napisao), a ja bih popio pivo bez problema sa tobom, jer ne mislim da si loš čovek, naprotiv. Mislim da si u svom privatnom okruženju zlato od čoveka. Sad, nemoj dopustiti da ti ovaj moj izliv ljubavi prema tebi pokvari loše mišljenje o meni koje imaš. Nisam ništa pisao sa nekom namerom, nego palo mi na pamet. Prašćaj, i uzdravlje.

od srca.
to se postuje.

Ljubav je zakon, koji priznajem
ljubav je zakon, jedini
ljubav je zakon, najjaci od svih
ljubav je zakon, koji pobjedjuje

Je l' neko uhvatio printskrin ovog emotivnog Valdemarovog izlaganja (za koje verujem da je 110% iskreno)? Bojim se, obrisaće ga kad se otrezni.

Kurac, još nisam trezan, ali ga ne brišem.

Mnogo me ljudi pita: e, bre, je l' ovaj Granjka ozbiljan, stvaran, ili samo trol master

svi mi koje mnogi ljudi pitaju e, bre, je l' ovaj Granjka ozbiljan, stvaran, ili samo trol master

Valdemar gospodin i domaćin čovek pre svega.

Elem, sigurno četiri od pet učesnika ove teme, koji su izneli svoj "program", se gadi pomisli na staru Jugoslaviju, takvo je opšte uverenje na sajtu, ali im to ne smeta da od Srbije ponovo naprave Jugoslaviju u malom. Jebao vas socijalizam i jednakost! Jednakost je najveća laž koja postoji! Tu mislim na jednakost kao cilj. Jedina jednakost (ili barem približno tome) treba da se ogleda u tome da svi imamo koliko-toliko povoljne startne pozicije. Naravno, postojanje socijalnih klasa će to otežati, ali nije nemoguće krenuti sa loše tačke i napraviti nešto.

Kažete da svi - na kraju - budemo jednaki? Pa koji je onda smisao života? Da se svi uklapamo u isti obrazac, da svi imamo isto mišljenje, da svi imamo iste plate, da svi na kraju budemo isti? Upravo postojanje razlika je jak podsticaj da društvo napreduje, tako što će svaki pojedinac iz sebe izvlačiti maksimum, ne bi li se iskobeljao iz mora prosečnosti!

Malo moje besede o neoliberalizmu, ali boli me kurac. Vi što još uvek verujete u državu kao najboljeg upravljača i treba da budete jebani od strane Vučića i da vam na otimačinu prilepe etiketu "solidarno".

Hvala vucicu, tadicu, kostunici i milosevicu sto nemamo svi iste startne pozicije inace bih se ja kurac sada ponasao kako se ponasam. Takav nam predsednik treba.

Upravo to, Pseto, samo obrnutim redosledom. Kod Bravara su bile manje startne nejednakosti neko kod ikoga koji su ga nasledili. Tako je ne samo za Srbiji.

Slažem se. Mene mrzi da kucam "moj politički program" jer pre svega nisam političar, iskreno Vučić ima sve potrebno da Srbiju dovede u red, osim želje da to uradi, zbog toga sam protiv njega.

Čule, napisao si jednu veoma simpatičnu ali istinitu rečenicu. To su mogli i ovi pre Vučića, a moći će i oni posle. Fin "to je za dublje razmišljanje" momenat, onako Straja stajl! :palac gore:

мој политички програм је јако прост. строго забранити бављење политиком сваком млађем од, рецимо, 35 година (можда и старијем од 50 нпр.). на тај начин би политичари били само људи који су нешто направили у животу, а нису се бавили лепљењем плаката, трчањем по пиво и цигаре и сањали како ће се једног дана осветити свима. самим тим ни ја не бих смео да се бавим политиком по важећој својој политици што је својеврстан апсурд. апсурди би били покривени специјалним законом о апсурдима. то би било то мање-више.

dao bi svim mesna zajednica politicarima da nesto satro bitno rade.dusu ce dati samo da taj stand za prikupljanje potpisa bude najbolji ikada.par godina ih niko ne cima,onda dobiju dopis iz opstinskog odbora da treba stand.u njihovim ocima radost velika.oni su bitni.gule leba i krtole,od jutra do mraka sljaka,minimalac,deca degenerici...jedino te mz razume i kolege iz stranke.
nebruseni dijamanti za gnjavljenje naroda.non-stop bi bio neki stand.neki potpisi,peticije,protesti.samo da se potpisuje.ko zeli da mu bude bolje neka potpise...

Pa da, nije Vučić ni glup, ni loš političar, ali nije za tu funkciju, već za ministra diplomatije vidim da je tu dobar, problem sa njim je što je dostigao vrhunac i zadovoljio je svoje ambicije, a Srbiji treba veoma ambiciozan čovek da bi napredovala, a to on više nije, već je istrošen, zbog toga treba sveža krv. Mislim da bi Vuk Jeremić bio odličan izbor, samo ako se kandiduje, a po svemu sudeći neće mu biti dozvoljeno, bar ne ove izbore.

Čule, sad si posrao sve pametno što si ovde napisao. Jeremić je klasična starleta politike: čovek se gura svuda, sad se nameračio na mesto GS UN, jer će, kako stvari stoje, naredni Sekretar biti iz istočne ili jugoistočne Evrope. Da stvar bude još smešnija, pa njega ni većina naših ljudi u diplomatiji ne podržava. Džaba mu diploma prestižne škole kad je on bolesno ambiciozan i nimalo konkretan.