Prijava

Mislim da je internetu potreban jedan "how to" za ovu profesiju. Pogledajte realno, nema ni srednje ni fakulteta za ovo zanimanje. Šta čini kriminalca kriminalcem?
-dilovanje droge?
-davanje pod kamatu?
-dilovanje nelegalnog duvana?
-kradja?
Kako početi je pitanje broj jedan. Nemaš nigde da se prijaviš za taj posao. Šta je sigurnije, šta je trve, dati pod kamatu 100 evra, uzeti zalog ili ne uzeti pa prebiti klinca kad ti ne vrati? Dilovati travu, ekstere, ds? Krasti jugiće i golfove dvice?
Potreban je svakako step by step guide da se ne završi u tvorzi nakon mesec dana kriminalisanja.

našo si gde da pitaš...

e ova tema moze posluziti i za anegdote vezane za kriminalne aktivnosti
ja nemam nijednu, nisam se ni potukao u zivotu nikad jbg

Kako postati mobster?
14/1/2012 1 Comment

Reč mobster nije zastupljena u srpskom jeziku. Češće se koristi gangster, mafijaš ili kriminalac. Ovaj članak je kako postati deo organizovanog kriminala, kao u Americi pre 50-60 godina. Koristiću reč mobster, jer gangster je, u zadnje vreme, cirnački izraz, a kriminalac nije otmeno. Više ulična nazva. Tako da...
Picture
Mobster mora da nosi skupa odela, vozi dobar auto i ima puno prijatelja, čak i ako se ti prijatelji druže s njim iz straha. Inače, mafijaši su ljudi poput vas, pored ubijanja, premlaćivanja, pljačke, kocke, trgovine ljudima i drogom, oni imaju tendenciju da budu religiozni i porodični ljudi. Pa zašto neko ne bi hteo da bude mobster?

Uputstvo:

1. Odaberite mafijaško ime. Poznati mafijaši obično imaju opisne nadimke koji prate njihova prava imena, Poput "Louie the Lip" ili "Machine Gun Kelly". Nekad vam profesija sama nametne nadimak, ali pazite šta vam ljudi kače. Svi su čuli za pljačkaša banaka sa detinjastim izgledom "Nelson Babyface", koji je prezirao taj nadimak.

2. Naučite izraze koji se koriste u mafijaškim krugovima. Nikad nećete naručivati robu telefonom tipa: "Dobar dan. Treba mi 2kg kokaina. Jel može do subote?" Ovde pomažu filmovi. Primer: "Dobar dan. Želeo bih da naručim dve pice sa belim sirom. Jel može do subote?"

3.Problem zvani policija, razne službe, država itd. nije problem dok god nisu umešane veće zverke. Lokalni policajci vas znaju, znaju čime se bavite i ne diraju vas sve dok vi njih plaćate. Problem može da nastane, ako neko od konkurencije ih plati više ili kad se umeša neko ko je njima nadređen. Onda oni gube sva ovlašćenja, a taj "neko", ako je odlučio da vas uništi, verovatno će uspeti. Ili će izvršiti samoubistvo pucajući sam sebi pet puta u leđa i skočiti s mosta.

4. Ćutite! Ljudi koji mnogo pričaju nisu cenjeni i nisu pouzdani. Niko neće zaposliti klinca koji će uveče u kafani prepričavati šta je tog dana uradio i koliko je zaradio. Ćutite i slušajte, upijajte i učite. Još jedna prednost, ako ne pričate mnogo, imate manje šanse da nekog uvredite, a svašta može da se desi ako uvredite pogrešnog tipa... I ne pričajte pred ženom o poslu! Ni pred svojom, ni pred tuđom.

5. Sklapajte poslove i prijateljstva sa drugim mobsterima. Nije poželjno biti sam u tako opasnom biznisu. Na kraju krajeva, ipak je to porodični posao. Ako vaša porodica nije u tim vodama, nađite neku koja jeste, ili je vi pokrenite.

6. Pazite se utaje poreza. Većina najvećih kriminalnih umova je zbog toga dospela na sud. Uvek morate da imate neko legalno pokriće. Uglavnom to su klubovi, barovi, restorani, a kasnije fabrike, kompanije, akcije... Kupite nešto gde ćete imati stalan legalan prihod. Onda možete da se nazivate biznismenom, ali kontraverznim.

7. Nema dobre i loše strane. Ima samo vaša strana, strana novca. Ne budite naivni i lakoverni. To je gomila pacova gde svako gleda samo svoju stranu. Zato je to porodični posao, jer kome možeš više da veruješ od sopstvene porodice?

Kako postati kriminalac?

E to ti je barem lako :)

znam kako da se zaradi 2000 din dnevno, nije nesto al je bolje po meni nego reketiranje vukajlijasa na VOSu.

svaku noc sa parkinga krasti 20l benzina i prodavati za 100 din po litri, krasti iskljucivo iz sirotinjskih kola tipa jugo, opel askona mylycina itd, jer se sirotinja nikad nista ne buni zato i jesu siroti

Ovo sto sam prekopirao sa nekog debilnog sajta je nesto najgluplje sto sam ikad procitao. Pravi guide ide ovako:
Prodaš sve hektare zemlje što imaš za (primer) 15k evra.
Pola od tih para potrošiš na šuškavce, airmax i reyban i naravno bembaru (bmw). Slusas rep muziku.
Ostale pare dajes pod kamatu (20% mesecno).

Zavrsi singidingi ili nesto slicno,uclani se u partiju pa polako,od lepljenja plakata,stranackog aktiviste pa dokle se stigne

JA SAM JEDNOM UKRAO ČIPS NA KIOSKU POJEO GA I NIKAD GA NISAM VRATIO

BOŽE OPROSTI MI

Треба имати муда да се бавиш криминалом, реално...а још већа муда да ожениш певачицу (о чему маестро нема никаквог појма, наравно)

Druye mislim da si pricao da si glumicu ozenio, koga lazes vise picko? Oces da te gepekuje nas novi vukajlija gengsta klan?

Ja bi da budem konsiljeri (mislim da se tako kaze) tom novom klanu ako moze.

JA SAM JEDNOM U PEKARI DAO 500 DINARA ZA KIFLU KOJA KOŠTA 200 DINARA I DOBIO KUSUR OD 700 DINARA NAZAD.

moj komsija je bio kriminalac.jednom me poslao da mu donesem cigare iz kola, ja mu doneo on mi dao 100maraka, bio sam klinac tad pa moja keva kad ga srela zamolila ga da me vise ne salje jer mozda mu neko postavi bombu ispod kola on rekao-a da u pravu si..cesto su mu postavljali bombe ispod kola, jednom su stavili plasticni eksploziv ispred ulaza svaki prozor na zgradi je bio slomljen.sve su to bile kao neke opomene

Boh, pitacu te nesto onako u siframa, kako to samo ozbiljni kriminalci pricaju.
Kojih 5 vukajlijasa je jebalo NatNat?

Hahaha ti si Bog koji hoda

Jednom u osnovnoj mi je neki lik trazio da mu pozajmim 50 din do sutra rekao sam moye ali ako mi sutra vratis 60, to su bile prve pare pod kamatu sto sam dao. Doduse i poslednje, jer sam svaki sledeci zajam izvlacio iz vise navrata bez ikakve kamate uz poneko i oprastanje i prebijanje. Ne prebijanje da istucem nekoga nego ono "aj dam ti ja ovaj mobilni da prebijemo dug"

Kako postati kriminalac?

Budes Rasni, i ides lepis nalepnice DELIJE SEVER

pljačkaš banke noseći picovu trsku kao nevidljivi plašt