Prijava

Војвођанско-аријевске расе

Pfff... mongrels...

Aha (mada i dalje ne vidim vezu). Je l' potpada i Baranja pod to?

Lol, koje je ovo spuštanje.

edit:kad smo kod spuštanja-jebem te u dupe, djokoviću. ode treći set.

edit na edit:dajem ti dupe na raspolaganje, novače, jebi me. dobiJo novak četvrti.

Ајд' сад реално шта мислим. Волим испаде са екстрмистичким ставовима, јер је вукајлија пуна примаријуса.
Не би било ок да се Војводина одвоји, 'бем ли га, већински народ су ође Срби. Да буде сутра референдум, не верујем да бих гласао за отцепљење.
Али, Србија има озбиљан проблем са централизацијом и то треба што пре да санира, због тога је остала без Косова и због тога се онај Муфтија доле курчи као да је у Багдаду. Ал' добро, увек се бар исмејем кад видим ту будалу у новинама. Симпа је.
Но, ако Влада не одлучи што пре да реши тај проблем и настави да га игнорише, верујем да бих онда био за независност Војводине.
Ето, моје чисто нетроловано мишљење, а то се ретко виђа :Д

Србија има озбиљан проблем са централизацијом и то треба што пре да санира

Слажем се. Само не мислим да је централизација разлог појаве поменутих Муфтија и сличних локалних шерифа, пре ће бити да је изговор. Али, да, треба се децентрализовати. Прво, зато што је корисно. Друго, да би се избио једини валидан аргумент из руку латентних сепаратиста. Не само децентрализовати Србију, већ и Војводину, кад смо већ код тога.

ДОПУНА: Мада, сигуран сам да би се то многим општинама, областима итд. обило оглаву. Није свако зрео за тако нешто.

Još sam zimus ukazao na pasivni separatizam koji se sve više aktivira, od tada se desilo još mnogo toga, osvrnite se samo na finale kupa u fudbalu ( Zar ono izlaženje sa terena nije podsetilo na nešto) Nedelju dana je brujao Čanak o tome kako će dođe do povratka imovine Vojvodini tražiti i Kup. Pajtić je primao igrače u skupštinu itd. A i vi koji mislite da je Kosovo Šiptarsko grešite, to je Američka baza gde se čak i ne trude da malo sakriju manipulisanje marionetama iz vlade. Pored skupštine Kosova postoji i paralelna funkcija, aj da ga nazovem guvernera Kosova koji je obavezno stranac i ima moć da ukida sve odluke koje vlada donese. Ne vidim zašto bi drugačije bilo sa Vojvodinom, ubeđen sam da će u narednih par godina doći do sranja. Samo to neće biti rat kao u Bosni ili Hrvatskoj. Biće nešto slično napadu na Poljsku 39-e Nato je svuda oko nas i samo čekaju da dođe do nekog sitnog puškaranja da ulete, a izgovore će vala naći. Ne bi me čudilo da smisle novi plan Vajs.A BUDALE KOJE MISLE DA SU NAM RUSI PRIJATELJI( DA NAM JE BILO KO UTICAJAN) I DA ĆE NAM POMOĆI KAO BRAĆA TREBA OBESITI PO BANDERAMA, KAO I ONE KOJI MISLE DA ĆE RATOM DOBITI SVOJU DRŽAVU

"Još sam zimus ukazivao na pasivni separatizam koji se sve više aktivira, od tada se desilo još mnogo toga, osvrnite se samo na finale kupa u fudbalu"

e, ako si nam ukazao

Šta tebi nije jasno?

1.Војвођани мрзе остатак Србије,јер су убеђени да остатак Србије мрзи њих;
2.Новосађани пљују Београђане,иако никад нису напустили Нови Сад;такође су убеђени да Београђани мрзе њих;
3.Превише су поносни на своју пространу равницу и своја житна поља,те их за остатак Србије баш брига;такође су умислили да би Србија без њих крепала на сваком плану;
4.Велики сепаратисти-да се Војводина сутра отцепи од Србије,изашли би на улице да се радују и да славе.
5.Мирни и доброћудни људи,који ће сваког лепо дочекати и са сваким се лепо издиванити;све док има 'леба,сланине и парадајза,добро је,мирни су;
6.Равнодушни према свему;политика их не дотиче,криза још мање;
7.Изузетно породични људи;такође,све што се дешава у породици,углавном тамо и остаје.

1. Мрзе људи из ЛДП-а и ЛСВ-а и осталих странчица, добар део Војвођана су Срби у правом смислу речи.
2. Слично к'о и за прво. Само да додам да сам стекао утисак да је НС много патриотскији настројен од Београда.
3. То што су поносни на равницу њихов је проблем. Мајку му стару, ако Херцеговци и Црногорци могу да се поносе на своје планине, што не би и Војвођани на своју равницу? А то за крепање, можда и јесу помално дични.
4. Јесте. Немају паметнија посла него да забију нож сами себи у леђа.
5. Тачно.
6. Па сад...'Ајд нека буде, ал' сумњам да их баш ништа не дотиче.
7. Е сад..Ако ово није инсинуација на оно што мислим да јесте, у праву си.

За крај да додам да нисам Војвођанин, нит' имам капи равничарске крви у себи (иако силом прилика живим у равници). Али добро познајем Војвођане и Војводину (бар ја мислим тако).

Kamikazo, sve mi je jasno. I isuvise mi je smesno sve sto si rekao, pocev od "necega poput napada na poljsku"pa do drugih stvari koje sam se potrudio momentalno da zaboravim, da bih uopste ulazio u ozbiljniju diskusiju sa tobom.

A ovo AKO SI NAM REKAO, ne moram valjda da ti desifrujem? Uzivaj u tom filmu i baci link kada odgledas.

Vidim ti si jedan od ovih evro globalističkih fanatika, smej se, a napad na Poljsku 1939 je sinonim za isceniran povod za napad. Nadam se da se cela država ne smeje, jer će onda biti rata neminovno i NDV sigurno

da bih uopste ulazio u ozbiljniju diskusiju sa tobom.

Vidim baš si diskutovao, uleteo si ko Hitler u SSSR i proći ćeš kao on, uostalom ko je od tebe tražio da diskutuješ?

a zasto uglavnom ovakve teme potezu oni koji nisu iz Vojvodine?
Mislim, tolika polemika oko toga a ovde kod nas, u Vojvodini neces cuti da bilo ko uopste zapocinje tu temu ili tako nesto... Jedini koji o tome vode silnu brigu nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa tim. Bice sta bude! Glupo mi je samo to sto se Vojvodjanima ljubav prema rodnom kraju uzima za lose dok za neke druge stanovnike Srbije se to ne odnosi i oni mogu slobodno da hvale svoj kraj. Gde god da hvalim Vojvodinu, odmah prevrcu ocima, duboko uzdisu i govore mi da sam autonomas a o podsmesima da ne pricam. Svi smo mi deo Srbije i svi je volimo podjednako. Neznam zasto neko ima taj paranoicni strah da ce Vojvodina da se otcepi...

zaboravih!
Bas se pitam odakle tom (kome se ne secam nick-a) to da je tile naselio bosance i licane posle rata u vojvodinu... Ugarska kraljica, Marija Terezija je naselila licane i deo bosanaca u Vojvodinu posle prvog svetskog rata. I to je bila kolonizacija i to boraca povratnika sa solunskog fronta. To je bilo pred sam pocetak drugog svetskog. Kasnije je tek tile naselio bosance jer je izmedju ostalog pravio vojni poligon na Manjaci pa je morao da raseli ljude odatle. Vecina ostalih bosanaca je sama dosla, sto zbog boljih uslova zivota, sto zbog partijske guzolizacine

SA ČANKOM DO POBEDE

Marija Terezija je naselila licane i deo bosanaca u Vojvodinu posle prvog svetskog rata.

Марија Терезија, 13. мај 1717 - 29. новембар 1780.

Marija Terezija je naselila licane i deo bosanaca u Vojvodinu posle prvog svetskog rata.

Одма д' иде у трансфер!

Не обраћајте пажњу. Кад већ неће на време да их одстране.

Kasnije je tek tile naselio bosance jer je izmedju ostalog pravio vojni poligon na Manjaci pa je morao da raseli ljude odatle. Vecina ostalih bosanaca je sama dosla, sto zbog boljih uslova zivota, sto zbog partijske guzolizacine

Po tebi će ispasti još da je u Vojvodinu majka Tereza isterala Tračane i dovela Marsovce, hehe... Normalno da su dovođeni dinarski kolonisti, trebalo je zapeti i raditi u zadrugama, a i zameniti isterane nemačke koloniste pobijene Srbe. Još će da ispadne da su stari Vojvođani u Vojvodini od postanka univerzuma, a seljačka bagra non-stop preti njihovoj plemenitoj egzistenciji...

Лепа земља. Непрегледна поља и жито што се сјаји на сунцу. ВОлео бих тамо да живим и имам фарму.

dobro! nisam bas cistokrvan trenutno ali sam duze pisao pa nisam ni gledao. Kako god! TILE nije naselio licane.

A starosedeoci vojvodine su doseljeni iz oblasti dalmacije