Prijava

Тиле није сигурно населио Личане. Па мајку му, пише у књигама староставним да је 10,000 људи отишло у Срем из Лике, Далмације и Боке још пре 1800!

A starosedeoci vojvodine su doseljeni iz oblasti dalmacije

Ово је углавном тачно.

pa eto
moj se deda iz like doselio u vojvodinu, 1932

Ала су те људе извозали јеботебог.

Zar se Srem nije non-stop punio iz Srbije, tokom cele turske vladavine?

Свакако има више смисла него да су их прво до Лике дркали, па ајмо назад.

Ja mislim da e vojvodina veoma vazna za nas jer tamo ima dosta ravnica de mozemo da sadimo sencu luk i slaninu i posle od sence luka i slanine dobiamo hleb luk i slaninu pa onda jedemo to da bi preziveli

a zasto bi to bilo cudno?
Imam knjigu o svom prezimenu i precima gde pise da su bili ucesnici kosovskog boja i da su ziveli na kosovu odakle su se preselili u liku i bosnu, pa se deda preselio u vojvodinu a ostatak familije je ostao tamo sve do oluje, posle koje su vecina njih raselilo u inostranstvo

Ја још нијесам чуо за Хребељановића из Воше, ал' јавим ти ако наиђем на неког.

Ја још нијесам чуо за Хребељановића из Воше, ал' јавим ти ако наиђем на неког.

Зар их има и ван ње?

Imam knjigu o svom prezimenu i precima gde pise da su bili ucesnici kosovskog boja i da su ziveli na kosovu odakle su se preselili u liku i bosnu

Iz mog iskustva, većina takvih knjiga su falsifikati i mistifikacije. Sad, ne kažem da to mora da bude i u tvom slučaju. Verovatno imaš karakteristično prezime. Kad bih ja tražio odakle su moji, Simići, ne bih imao mnogo uspeha. Ako ti ne smeta, kako se prezivaš?

Marčetić
zasto su seobe cudna stvar? To je sasvim normalna pojava.
Verujem da svako od vas kada bi se raspitao o svom poreklu verovatno dosao do saznanja da je njegova porodicu tu verovatno manje od 100 god

Uostalom, odlazimo u offtopic!
Kao sto rekoh, neka NEvojvodjani batale te paranoje od ocepljenju jer je Vojvodina imala prilika da se ocepi pa nije.
A vi razmislite zasto! Taman da skrenete misli sa te teme